Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Льошо!Много льошо!нови [re: NumLock]  
Авторчyчyлиra (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 17:32



Благодаря за изчерпателното обяснение.
Аз не съм спец в математиката, но самият факт, че винаги се получаваше верен отговор ми подсказа, че това може и да е верен способ. Друг е въпросът обаче, че в нашите училища всичко, което не е по точно определената схема по-скоро създава проблеми. Затова и се опитах да го науча на общоприетия начин. А иначе, дори се шегувахме с него, че може да е бъдещо светило в математиката - в края на краищата той сам си беше изработил тази система и си я е ползвал доста дълго време /до момента, в който аз поисках да ми обясни как точно пресмята/ :-))) Случката за мен е един приятен спомен. Още повече, че малкото момченце вече е на почти 21 години. Е, велик математик сигурно няма да стане, но за това пък е луд по компютрите.



Тема аха ох успокоих се малко : )нови [re: Hekф]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано11.01.02 17:36



ама много ми стана интересно, не знам що.
абе... и аз все имам едни съмнения, че нещо никак не решавам там аритметиките както що е ред, ама пък излизат верни.... доста често ; )
така че - това е положението : )



Тема Re: Льошо!Много льошо!нови [re: чyчyлиra]  
АвторNumLock (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 17:41



Сега ти пък ме хвърли в оркестъра
Мене навремето в училище точно така са ме учили че се изважда, както го е правил сина ти. Стана ми интересно как все пак ги е учила учителката, че трябва да се изваждат такива числа?



Тема Re: Льошо!Много льошо!нови [re: NumLock]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано12.01.02 03:03



Изваждане с точка (аз и до ден днешен го ползвам :)) т.е. 74 - 6 = 14 - 6 + 60, а как се смята 14 - 6 никой не го е обяснявал. Аз за пръв път виждам нещо подобно на твоя начин и ч естно да ти кажа ми се струва адски труден за помнене от едно дете.

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: Jennifer]  
Авторfarmer (Нерегистриран)
Публикувано12.01.02 13:13



Скъпа Джени, само да не приложиш прочетеното тук
горката А.
остави само веселите детски книжки и сметките за бонбони, шоколади, захарни пръчици,кукли и разни вкуснотиики от Етъра-както и разходките с мама и татко/тях пък никаде не ги срещнах/
Господ си знае работата а децата също....




Тема Re: Да, Debora, и на мен ще ми бъде интереснонови [re: Debora]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано13.01.02 13:05



На мен ми се струва, че трябва да има някаква трудност в училище, за да може у децата да се възпитава и чувство за борба с трудностите.
Защо пък трябва да им се дават само лесни неща? Съвременните деца знаят много.

***


Тема Ех, Farmer, ти какво???нови [re: farmer]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано13.01.02 13:08



Да не подозираш, че горкото дете е лишено от разходки, почерпки и игра?
Темата е дълга, може би не си прочел всичко, но пак ще кажа, специално за теб. Детето има много време и да играе, и да рисува, и да гостува на баба, и да отидем на дискотека, или просто да се почерпим.
Пропуснах пързалката и телевизията, а и много други неща не споменавам, но уверявам те, има време за всичко!

А това, което казват тук изобщо не мога да го приложа, защото то и за мен е трудничко!
Единствено рулетката - да!

***


Тема Re: Льошо!Много льошо!нови [re: NumLock]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано13.01.02 13:10



Тъкмо се канех да ти докладвам за рулетката и ти ме срази с това, което си написал!:))))

Ще ми трябват няколко минути да го осмисля!
Иначе с рулетката напредваме, почти няма вече нещо неизмерено вкъщи!:)))

Още веднъж, много ти благодарим за чудесната идея!

***


Тема Re: Ех, Farmer, ти какво???нови [re: Jennifer]  
Авторfarmer (Нерегистриран)
Публикувано13.01.02 22:09



казах че са пропуснали-чета внимателно
и си мисля че съветите /повечето поне/
не ти помагат а демонстрират ерудиция:)))))))))
а не се съмнявам че малката е лишена от нещо -даже може и да е "глезанка"



Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: Jennifer]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано14.01.02 09:06



Много се радвам, че успях поне малко да помогна.
В събота и неделя реших да опитам и в къщи. Дадох им рулетката и само след 20 минути трябваше да търся още една, защото почнаха караници. Дори и малкия, който до сега не проявяваше никакъв интерес към броене и сметки се запали. Сега и у дома всичко е премерено: стаята, печката, леглата, обувките, дрехите, очилата на баба, ушите, носа и т.н. Имат само категорична забрана да си мерят очите, опитаха се и това да направят Не можаха да измерят само колко е дълга водата
Между другото - как е правилно ролетка или рулетка.
Май по-скоро второто?

По-добре преял, отколкото недоспал!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.