Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Е недей таканови [re: Jennifer]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано08.01.02 18:18



Аз няма да заабравя как в първи клас 2 часа съм мислил колко е 9 + нещо по-малко от девет (четях на срички още на 3,5 години). До 6-ти клас математиката ми беше кошмар. Пък сега смятам разни n-мерни векторни пространства и матрици и ранговете им и образи в полета, и интеграли и диференциали... Че и уроци давам на разни кандидат-гимназисти и кандидат-студенти. Но и до ден днешен стигне ли се до 97-48 се изприщвам.
Има стотици книжки със забавна математика - те дават много добри резултати. Има както изчислителни, така и логически задачи, които разнообразяват.
Ако не го смяташ за нещо неправилно играйте на някаква игра с карти, при която резултата накрая се отброява според вида карти. Повярвай ми върши чудеса дори и с най-трагичните сметачи - като мене!
Успех!

Елементарно, драги ми Уотсън!


Тема Re: Някъденови [re: Hekф]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано08.01.02 18:52




и калта беше някакси друга кал ;-)
хубави времена бяха :)))


| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: Flash]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано08.01.02 22:52



Ще ме извинявате но не съм съгласна с вас. Детето наистина трябва да е подготвено както и после след като тръгне на училище да продължи да се занимава и вкъщи. Лично аз бях изключително добре подготвена от родителите си на тази възраст но когато тръгнах на училище видях че накои деца чиито родители не бяха искали да ги тормозят, някои от тези деца не можеха дори да кажат коя цифра коя е!!! Много е унизително за едно дете да стане за смях пред съучениците си заради подобни проблеми като се има в предвид ранимостта му и психичните травми което това докарва - Уверявам ви Има такива! Така че да се помъчи детето с няколко задачи в къщи е най-малкото зло!

Hell is my home!


Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: manowarkata]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано08.01.02 23:07



Аз и името си не можех да напиша в първи клас, можех да броя до 20 -30 май- не си спомням много добре. Но никой не ми се е подигравал в училище затова. Толкова ми беше интересно в училище - до януари вече и четях и смятах без проблеми, защото имах желание да се науча вече - учителката ни беше много добра и така хубаво обесняваше...

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: Jennifer]  
Автор magnet (лято)
Публикувано08.01.02 23:14



джени,стига деее!детето ти е АБСОЛЮТНО нормално.абстрактното мислене,както и обобщаването идва в една по-късна възраст.при това при всеки човек по различно време.
ох,аз почти се почувствах неудобно ,че никога съм нямала проблеми с математиката след като прочетох другите.....
нещата са точно наопъки на това,което ти мислиш.те не трябва да изглеждат и да са сложни.математиката е жива,проста и конкретна наука.
знаеш ли колко често ми се налага да обяснявам чрез примери,които нямат нищо общо не само с конкретната задача,но и дори със смятането.
например чисто математическото/ох,много е дълга тази дума,а колко пъти я пиша тук!!/ понятие функция.първо -да я схванат като взаимовръзка между две величини/когато навън е студено обличам повече дрехи/ и чак после разните му там различни начини за задаване на една матем.функция.

а хватката -когато дадена задача изглежда на едно дете ужасно трудна просто му обърни всички числа в пари - действа ВИНАГИ!!!

между другото имах /трябва да ги потърся,не ги продават в книжарниците/ едни чудесни книжки точно за тази възраст.ако те интересува - свирни.
но ще дойдеш до софия да ти ги дам!



Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: Shanya]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано08.01.02 23:15



Но не всички учители са добри - още ми е жал за горкия ми братовчед който в 5-ти клас не знаеше таблицата за умножение благодарение на простата си даскалица, и се наложи аз да го уча, а и освен това не забравяй че понякога без да искат децата за жестоки...

Hell is my home!


Тема Моженови [re: manowarkata]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано08.01.02 23:22



наистина да съм имала късмет. 3 години по-късно брат ми тръгна при същата учителка за първи път на училище и резултатите бяха съвсем други- той знаеше и да чете, и да пише - имаше желание от малък за тези неща и ..в 1ви клас му беше толкова скучно, че продължи така и до края на училището...а учителката беше същата...

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: Jennifer]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано09.01.02 07:41



ti nali beshe s edno dete? vreme e mai za vtoro.....



Тема Една идея!нови [re: Jennifer]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано09.01.02 10:09



Снощи, докато майсторосвах у дома и трябваше да меря разни неща се сетих за твоя проблем. Защо не опиташ с рулетката за мерене. Там са отбелязани числата кратни на 10, а за дължините между тях има поставени едноцифрени числа. Според мен би било много подходящо. Може да се види връзката между броенето и събирането, как когато се прибавя по-голямо число трябва да се премине в следващата десетица и т.н.

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Re: Heeelp! Математиката е трудна!нови [re: manowarkata]  
Автор Flash (новак)
Публикувано09.01.02 10:49



Всяко нещо с времето си. Това е.
Истината е една - трактовките и много.
"Жестоките" деца които визираш в случая са именно тези решили че щом познават цифрите значи са по-умни от съучениците си.
Да- децата са жестоки защото са искренни. Аз знам - ти не знаеш - аз съм умна - ти си глупава - аз съм с лачени обувки - ти си с гуменки - аз съм хубавата - ти си грозната - не си ми приятелка! Логично и елементарно - ха върви обяснявай!
И пак се връщаме на това което писах по горе...
Имаше една тема тук някъде за детството...не прибирайте куклите толкова рано!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.