Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 22.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пак за гърнето  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 11:07



Знам, че на скоро се дискутира това, но нещо по-специфично ми се иска да попитам. синът ми е на 7.5 месеца и седи много добре. На "погачата" ни подаръха конче на колелца, което е и гърне, може би сте виждали такива. Чудя се дали е добра идея да го слагам на него да свиква с идеята за гърнето. Не знам дали е време да му представя гърнето като идея, а и не съм сигурна, че тази играчка може да свърши тази работа. В смисъл ще разбере ли че е ГЪРНЕ, а не просто играчка? Може би трябва да купя конвенционално гърне :)

Благодаря.



Тема Re: Пак за гърнетонови [re: Millena]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано07.01.02 11:18



Не мисля че е удачно - ще обърка играта с акането и пишането и няма да се получи добре. У нас всички опити да се представи гърнето за нещо по-различно и интересно от това, което е , завършиха с неуспех....
Успехът дойде, когато дебнейки като ястреб детенцето му подпъхвах гърнето, точно в секундата преди да свърши "работата"...
След това му показвах с любопитскво - да види и то , какво е "снесло" в гърнето, като всеки път като палячо, ръкомахах, подскачах и надавах възторжени викове с неприкрито доволство, колко е голямо акото, каква интересна форма, какъв хубав цвят и как "смешно" мирише...и то невинното създание съвсем естествено дойде до извода, че ако иска да ме зарадва с един чудесен подарък / то какво ли можеш да подариш на майка си на 1 годинка ,я?/ - най-добре да ми снесе в гърнето едно голямо "златно яйце"!


Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Пак за гърнетонови [re: Mama Netty]  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 13:43



И аз си мислех, че идеята за това гърне-играчка не е добра. Но ни е подарък, затова. Значи ще му купя нормално гърне, както си мислех :) Благодаря ти. А на каква възраст мислите, че е добре да му го представя? Знам, че е рано да прави там всичко, но поне да свиква от сега?



Тема Re: Пак за гърнетонови [re: Millena]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано07.01.02 13:58



На нас ни бяха подарили гърне-кола, едно таков с кормило. Имахме си и обикновено.
Е, за резултати не ме питай, защото аз и в другата тема писах многократно, че гърнето не ми е било изобщо цел. Смятам, че това е възръстта, в която родителят трябва да изразходва повече енергия за други неща.
Лично мое мнение.
Мисля си също, че децата са наблюдателни и запомнят кое за какво служи, дори и да е с по-необичайна форма. Особено пък ако е с по-ярък цвят.

***


Тема Re: Пак за гърнетонови [re: Millena]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано07.01.02 21:07



Аз моят (след 10 дена прави 8 м)вече го слагам - нищо не е свършил досега, но да види,ч е има и такова нещо.. Далеч съм от мисълта, че ще се научи скоро, но не мисля, че е противопоказно въвежднаето на гърнето щом детето седи стабилно

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Възрастта за поставяненови [re: Millena]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано07.01.02 23:46



на гърне, според мен зависи от две неща:
1. Възможността детето да седи стабилно , както каза Шанай
2. Стабилната по време дефекация - т.е.максимум 2 пъти на ден в приблизително едно и също време - при правилен хранителен режим, това си е съвсем в реда на нещата. Тогава именно ще знаеш кога точно да го сложиш, защото бебчетата не могат да киснат дълго посадени в гърнето....Най-често 1-2 година, но е индивидуално...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Възрастта за поставяненови [re: Mama Netty]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано08.01.02 00:12



тъй си е -аз го слагам при всяка смяна на памперса за не повече от 5 мин. Днес даже се изпишка - естествено е, че той въобще не осъзнава какво е направил, но поне ще свиква с мисълта за гънето и че трябва да седи там

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема хаха : )нови [re: Mama Netty]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано08.01.02 00:14



мамо нети, като каза... ох, не знам какво каза, но ме подсети за нещо смешно, свързано с гърнето.
значи... след доста дълго и доста смешно, всъщност, привикване към употребата му, след постигане, така да се каже, победа на сухите гащи и лекота за дупето необременено от пелени (памучни! от тензух... ужас на кубчета... : ) ), ние с малката ми щерка бяхме отишли при морето.
и... бяхме забравили пустото гърне в къщи! намирахме се в някакво диво село, където в хоремага се продавваха пирони, телевизори, бодлива тел, басма и маркуч, както и гроздова, кебапчета починали от студ и глад и лимонада и... нищо, което да прилича на гърне, даже тенджери нямаше. о, ужас! страшна работа, скорошния крехък резултат в израстването можеше да отиде на кино... или където ходят там скорошните, крехки резултати... абе лоша работа.
и...
ето че дойде минутата, когато детището замръзна в съсредоточение, хвана се за дупето и погледна леко телешки към мене, в безмълвно очакване да извадя по вълшебен начин гърне от ръкава си... представяш ли си?
всичко беше заложено на карта!
аз се огледах диво и видях един приятел, който копаеше с лъжица в половинка диня.
беше вече към края на разкопките...
добрах се с един скок до него, погледнах го проникновено и казах тихо и безапелационно: "бързо!"
той дори не се опита да разбере защо "бързо", просто заби още два пъти дълбоко лъжицата и ми подаде предмета на моето вопиющо трисекундно очакване.
аз отлетях с него при дребосъчето и абсолютно решително го поставих там, където трябва...
: )))))
... седяхме месец и половина в това село, в компанията на двайсетина приятели.
представи си само, колко дини бяха изядени, по строги правила - динята се реже на две и се яде с лъжица! изваяните по този начин съдове се предават... по предназначение... : )
ей, отдавна не се бях сещала за това, не знам дали достигна до тебе усмивката ми сега, такава, каквато е



Тема Страхотно преживяване!нови [re: HeOHeЛ]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано08.01.02 00:27



Днес вече не само ме разсмя, благодаря ти, но и с разказите си от темата на Некф - за купената костенурка и случката на стрелбището ми остави трайни образи, над които още разсъждавам...Добре, че има такива като теб! Нали не си измисляш всичко това...Всъщност и да си го измислила - по добре не ми казвай - предпочитам да вярвам, че е било точно така...


Qui scribit, bis legit.


Тема Re:нови [re: Mama Netty]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано08.01.02 00:36



не съм го измислила.
просто... няма защо човек да измисля такива неща.
животът наистина е много богато място : )




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.