Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кожата на сина ми ...нови  
Авторнekoмпeтeнтнa (Нерегистриран)
Публикувано04.01.02 16:28



...е много чувствителна. От около 3 годишен имаше лека екзема на глезена на единия крак. Заведох го на кожен лекар, изписаха ни лекарство, но не ми дадоха надежда за излекуване. По-късно започна да се появява лека екзема и на другия глезен. На лекар повече не отидох, но мажех сухите места (с размер на монета от 5 стотинки) с детски кремове или вазелини. От известно време започнаха да се появяват по-сухи места и по двете ръчички на мястото от долната част на палеца до китката. Тези места не са така изпръхнали като на крачетата, но предполагам, че проблемът е същия. Чух теория, че хората с такива проблеми са с голяма вътрешна енергия и не трябва да се подтискат тези външни прояви. Кажете ми как да приема ставащото и какво да предприема.
Благодаря предварително за мненията ви



Тема Дъщерянови [re: нekoмпeтeнтнa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано04.01.02 17:46



ми има също много проблеми с кожата си. Още от бебе развиваше дерматит от памперсите. От една година по тялото й непрекъснато се появяват сухи петна, като тези по свивките й от сухост направо кървят и болят. Водихме я много пъти на лекар - все едно и също- да я мажем с овлажняващи кремове след къпане, а на проблемните места изписват хидрокортизонови кремове (които, разбира се не могат да се ползват непрекъснато). И така си е и до ден днешен. Напоследък я мажа с Пенатен крем и като че ли й помагаше, но явно всичко е само временно докато кожата й свикне с пореднтоо мазило и съответно след това на й действа..
Това за вътрешнатаенергия го чувам за първи път. Аз си мисля, че може при нея да е от стафилококовата инфекция, която получи в болницата при раждането...
Засега просто мажа, когато тя казва че боли, иначе си ходи с петната и чакам да си ида в БГ да я заведа ан свестен кожен лекар (дано да намеря такъв)

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Кожата на сина ми ...нови [re: нekoмпeтeнтнa]  
Автор Бeзcъннa (distance)
Публикувано04.01.02 18:31



На друг човек от тук преди препоръчах д-р Капнилов, но не знам какво е станало. Лично аз не съм имала някакви особени проблеми, но поне десетина пъти съм висяла в чакалнята му и се наслушах на какво ли не и хората бяха доволни и благодарни. Видях много деца там - или с косопад, или с петна по кожата. Ако би отишла да се консултираш, ще ти напиша телефона и адреса.



Тема Re: Кожата на сина ми ...нови [re: нekoмпeтeнтнa]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано04.01.02 21:55



Опитвахте ли с хума?
Имах такъв проблем с моята дъщеря когато беше на 1г. В медицинска академия ми казаха да я къпя една вечер с хума, една вечер с калиев перманганат(не го изписвам правилно но вие ще ме разберете).
Много бързо се оправи, но тъй като калиевия перманганат исушава, не го ползвайте при вашия случей.
Хумата помага много и във всички случеи е сигурно, че няма да навреди.



Тема Re: Кожата на сина ми ...нови [re: karmen]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано04.01.02 22:21



С калиев перманганат съм пробвала без успех. С хума още не съм- ще видя дали ще намеря наоколо. Благодаря

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Кожата на сина ми ... [re: нekoмпeтeнтнa]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано05.01.02 10:53



Преди години племенницата ми имаше подобен проблем. Накрая се оказа, че проблемът бил в един зъб(мъдрец май). Тая диагноза и я направиха в чужбина. Излекуваха зъбчето и проблема изчезна.



Тема Re: Кожата на сина ми ...нови [re: нekoмпeтeнтнa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано05.01.02 13:29



Това е по-скоро въпрос за медицинския клуб, но пък и много родители имат опит с екземите, та ето какво пък знам аз:
- най -вероятно се касае за ендогенна /атопична/ екзема
- те в много голям процент /може би над 90% / се самоизлекуват до пубертета, но пък тези които не се излекуват дотогава могат да преминат в системно заболяване на целия организъм...но това е наистина рядко.
- винаги има някаква алергича пренастройка на имунната система , затова препоръчвам да се направи пълен тест за кожни алергени, защото има шанс от там да изкочи информация за скрит алерген. Някои деца не реагират на алергените с дихателната система /напр. астма/ ,а с кожата си, която е по-чувствителна и най често по-суха, дължащо се на още неакитвирани /активират се повече през пубертета/ или пък на вродено по-малък брой потни и мастни жлези...
- идеята за хумата е добра. Задължително е след къпане или например,след вечерното измиване / на ръце, крака или какавото там се мие.../ кожата да се намазва с плътен слой -мазен крем за алергична и суха кожа
- да се обръща внимание на храната - без шоколад и какао, без мед, без разните плодове от рода на ягоди , малини , смокини и т.н.т, които са силно алергизиращи, дори някъде прочетох, не знам защо, да се ядат и по-малко домати...По- малко консервирани меса и салами, повече пилешко, зеле и картофи... На дъщеря ми давах 2 пъти седмична по 1 капсула геритамин / вит А и Е/ - и беше от полза.
-Умерените слънчеви бани са полезни, но винаги придружени с мазане на крем / просто кожата трябва да е покрита с тънък филм от "мазнина"
- За кортикостероидите - въпроса е ясен , там най-добре се съветвайте с кожен лекар , но и със специалист - детски алерголог, където консултацията често е по информативна, защото на тях имунната система им е "по-ясна", отколкото на кожните лекари.../ знам го от опит/
- Важен е дълбокият нощен сън на чист въздух в не особено топла стая...
Има много писано по темата за екземите, но ако някой търси по-популярно, откъде да започне да се информира ето:









Успех!

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 05.01.02 13:38.



Тема Re: Кожата на сина ми ...нови [re: Mama Netty]  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 15:42



Докато четях и си мислех вече да пиша за алергиите и видях чудесничт отговор на Мама Нети. Най-вероятно е точно това! Аз съм с вродена алергия, затова бебчето ни е предразположено и засега това е проявата. Според мен консултацията с алерголог е задължителна!! Аз имам късмет, че моят е отличен и се познаваме от години покрай мен. На моето бебче много помага един крем "Elocom", не знам дали се намира при вас и едно мазило за овлажняване, което ни даде алерголога ми. Успех!



Тема Re: Кожата на сина ми ...нови [re: Millena]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано05.01.02 22:24



Ако ти и по-точно твоя алерголог сте от София би ли ми дала координати?



Тема Re: Кожата на сина ми ...нови [re: Mama Netty]  
Автор rebekka (непознат)
Публикувано06.01.02 08:49



razbira se che e nai dobre v medizinskiya club, a oshte po dobre pri lekar....
, no ve pak...vsichki znaem po neshto za kozni bolesti...

..popitai doktora ti za PSORIASIS...TOVA e chesto nasledstveno i rydko dezata boleduvat, no izglezda tochno kato eczema....

...kozata nali ima tri sloya...i nai dolniya se razmnozava s golyma skorost ...taka na povurhnostta izglezda kato eczema, no ne surbi.....

popitai za tazi bolest ...edin kozen spezialist bi trybvalo da moze da pravi razlika ot eczema i psoriasis...

a za energiite.....problema e v strasa ...kato sa pod stras se zasilava...kato sa spokoini se balansira....



rebekka

Редактирано от rebekka на 06.01.02 08:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.