Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:20 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Вчера говорих с еднанови [re: Jennifer]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано10.01.02 22:27



Ако я има в библиотеката ще я взема да я прелистя като имам време.
Вчера четох в едно списание, че авторката работи вече върху 5тата част.
Това за учението все пак си е сериозна работа, не е само въпрос в естеството на магиите и съставките им.

Ами да дават наследството - няма да им се обидя

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Вчера говорих с еднанови [re: Shanya]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано10.01.02 23:08



Вярно, че по-важно е че може да се запалят по магьосничество, но пък в книгата изрично се казва, че в реалния свят на мъгълите (хората) магиите на са разрешени.
Е, възможно е точно това да мине ей така между другото край децата.

А някой вече гледал ли е филма?

Ами "Атлантида" как е?

***


Тема Re: Вчера говорих с еднанови [re: Jennifer]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано10.01.02 23:44



За филма голяма шумотевица се вдигна - на мен ми е много симпатично момченцето с очилата, което го играе (по специално настояване на авторката е англичанче - иначе са искали хлапето от 6то чувство да го играе).

За Атлантида гледах един филм за това как е правен и за поредната трактовка за нея - защото и филма си е само теория - ама като да не беше толкова шум като за Хари

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: H. Potter бил роден на 31/7!!!нови [re: Jennifer]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 00:12



влезе в полето, може да бъде повлиян или поне да има някои преживявания.
по време на сън човек пребивава в други светове, където мислите и желанията могат да бъдат доловени.
Напримен преди време играх една игра "Master of Orion" - кораби, станции.
И една нощ билдвах(build) база на сън...



Тема Re: Обръщала ли си вниманиенови [re: Shanya]  
Авторdimension (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 09:03



Книгата не си заслужава вниманието, няма никаква литературна стойност, а е чиста реклама на окултизма. Нечистите сили са реално съществуващи, но от нас зависи дали ще им позволим да ни завалдеят. Няма бели и черни магии, има само магии.

Авторката на книгата е сатанистка и целта е да се лансира тази религия. Естествено всичко е под невинната форма на детска книжка. А както всички знаем младото дърво се огъва лесно....

Изборът е ваш. Ако искате да предпазите децата си от нечисти сили в никакъв случай не им купувайте книгата. Естесвено нищо няма да се постигне със забрани, но ако им се обясни причината за отказа, по-вероятно е да я приемат.



Тема Re: Обръщала ли си вниманиенови [re: dimension]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 17:14



ти как разбра, че е са...
щото го е казала или щото пише за магии



Тема Re: Вчера говорих с еднанови [re: Shanya]  
Автор nobody_ (ентусиаст)
Публикувано11.01.02 17:38



Ami filma za Harry Potter mnogo mi haresa (detzata aktiori sa mnogo simpatitchni), nezavisimo, tche ne sym tchel knigite, a niamam i namerenie.
Chto se otnasia do Atlantida ako govorim za animatzionnia film na Disney triabva da zaiavia, tche mi se stori goliama divotia kato go gledah ama na detzata moje i da im haresa, to na detzata vsitchko im haresva...



Тема Re: За Хари Потърнови [re: Mama Netty]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано13.01.02 16:53



"Книгата може да има някакви други недостатъци, но в никакъв случай не става за наръчник по вещарство - "магиите" , които уж се учат в училището са описани само повърхностно и служат по-скоро за придаване на колорит и атмосфера, придружаваши основната история в книгата - израстването на едно малко и самотно момче в самостоятелен младеж, справящ се с трудностите в живота, търсейки да открие истината за мъртвите си родители и намиращ искреното приятелство в своите съученици... " Казвам едно ЕВАЛА на мама нети за всичко написано!
Хари Потър е необикновена книга и съветвам всяко едно дете да я прочете(може и родителите да я прочетат, както и такива като мен аз съм на 15)



Тема Боже, Боже...нови [re: nobody_]  
Автор boytoy (момче-играчка)
Публикувано13.01.02 23:47



Shanya, мила, както обикновено обсъждаш нещо, което не познаваш. Само интелект, значително снижен под човешкия би могъл да открие подтик към черното магьосничество, което се привижда на някои по- горе. Някога да сте чували за понятия като "фантазна приказка" и "вълшебна приказка"? Единствения недостатък на тая книжка е, че е твърде увлекателна и докато се усетиш, си не заспиваш, докато не я прочетеш. Всякакви изцепки като горене на книги показват по- скоро липса на култура и първичност на мисленето, отколкото каквото и да е друго. Преди години учих за малко българска филология и една от задачите бе да се направи анализ на вълшебна приказка или да се напише такава по схемата на Проп. Нахвърлих една елементарна история, пълна с измишльотини (естествено, далеч не на нивото на "Хари Потър") и мога да уверя всички с опасения за сатанински мисли, втъкнати в детската литература, че нямам нищо общо с магиите и Дявола- просто си изфантазирах някои чудатости- и не съм обладан от тъмни сили. Или трябва да приемем, че оригиналната версия на "Червената шапчица" (завършваща със смъртта на добрите) подканя към човекоядство или "Спящата красавица" е документален текст за съдбините на разсърдилите лошите феи. Иначе това, дето го пише по евтините списания, които четеш (вместо да прочетеш самата книга) не са повече от начин да си купиш подобни издания...

12 US #1's! The queen of modern art...Madonna


Тема Re: Вчера говорих с еднанови [re: Shanya]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано14.01.02 05:53



цитат:
много църкви тук са пуснали подписка за спирането на изучаванеот на книгата в училищата

преди време в една църква в Пловдив ме караха да се разписвам че искам да се въведе вероучение в училищата.
Аз съм твърдо против.
Чия реклама е по-силна, на църквите, на политиците, на бизнеса ?
IMHO е еднакво противна.

<..

..>


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.