Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: За Хари Потърнови [re: Shanya]  
Автор jj (възприемчив)
Публикувано06.01.02 17:07



Извинявай, но го избиваш на глупав пуританизъм. Имаш ли представа изобщо какво значи влияние върху подсъзнанието? Има една велика книга "Назови го с думи" с подзаглавие "Историята на една психоанализа", която е писана по действителен случай в белетристичен стил от една френска авторка, не се сещам за името й. Ако я знаеш - прочети я, отнася се точно за възпитанието и елементарните психологически травми, които опропастяват един човешки живот.
Влияние върху подсъзнанието е глупав довод - ако някой е изследвал психологическия профил на твоето дете и ти е казал, че при четене на книжки с "магии" му се отключва връзката с подсъзнанието - добре, но преди това не можеш да бъдеш сигурна дали не му причиняваш травма и работейки на компютър в негово присъствие, например.
Не можеш да предпазиш детето си, ограничавайки му достъпа към дадено нещо. Дай го по-либерално, особено за измислените от теб си неща!

Сега се сетих - авторката на "Назови го с думи" е Мари Кардинал

Елементарно, драги ми Уотсън!

Редактирано от jj на 06.01.02 17:25.



Тема Re: : )нови [re: HeOHeЛ]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 18:40



Потър още не съм го чел, но не е късно
може да предложа също:
"Мечът на Шанара"
"Силмарион" и "Властелинът на пръстените",
"Първото правило на магьосника" и др.



Тема Re: Кои са тиянови [re: kakata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 18:48



можеш да не му обръщаш внимание.
Идеята е в смисъл - еврейски заговори, протоколи на сионските мъдреци, ...

Рудолф Щайнер дава, че това е фалшификат(протоколите).




Тема Re: И тоянови [re: .]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано06.01.02 18:58



не го знам.
И защо да го знам?



Тема Re: И тоянови [re: kakata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 19:20



Рудолф Щайнер е роден във Австро-Унгария през 19 век. Има изследвания в културата, науката и изкуството. Дава нови методи за възпитание, земеделие и медицина.
Акцентира върху важността на отношенията на съвременната култура със духовните светове, изхождайки от езотеричното християнство.



Тема Re: За Хари Потърнови [re: Shanya]  
АвторMillena (Нерегистриран)
Публикувано07.01.02 10:57



Чета я тази дискусия, чета я и не мога да спра да се изумявам! Ей, хора, спокойно! Че малко ли приказки има за магии, джуджета, тролове.... Как обичам само "Резерватът на таласъмите" на Клифърд Саймък!! Няма да ви казвам колко време след това се надявах да срещна някъде поне едно малко тролче :) Сега сериозно да кажа само няколко неща.
1. Книгата е приказка. И ако ги нямаше магиите щеше да е суха. Филмът е слаб не за друго, а просто защото най-ценното в книгата е неповторимият й стил и колорит, който и най-добрите ефекти няма как да предадат. Но за да го усетиш трябва да прочетеш книгата. Вече много хора споделиха, че е страшно завладяваща и увлекателна. Моя приятелка, която роди през март ми казваше тогава как я слага на дъската за гладене и чете докато глади дрешките на бебчо :)
2. За какво може да й бъде на авторката да "зарибява" децата по магии?
3. Сигурно никой нямаше да се плаши толкова, ако нещата не отиваха към истерия. Но това вече си е чисто рекламен трик. Няма да забравя безумно тъпият (без извинение!!) филм "Проклятието Блеър" (или нещо подобно), който спечели САМО заради добрата си реклама, че е истински. Та после ходих по маса сайтове, които с усилие доказваха каква голяма измишльотина е.
4. Дали купуваш книгата или не не решава въпроса дали детето ще я прочете или не. Даже умишлено некупувайки я го караш да намери друг и много лесен начин да я види, например от приятелче. И тогава дори ще й обърне ОЩЕ по-голямо внимание. Да не говорим, ако си права за подсъзнателното влияние. Ще види каква е книгата и ще се зачуди защо мама не ми я дава?!?!?!?!!?
5. Карлсон всъщност е герой измислен, за да прикрива пакостите на Дребосъчето, не сте ли съгласни. И ако това е по-възпитателно от Хари Потър :)))) Но на мен точно майка ми ми я четеше чечер, когато още не можех да чета :)

Има още много, но най-добре да спра. Децата имат нужда от магии/вълшебства, приказки, феи и т.н., всички минават през това (е, някой като мен и съпруга ми май така и не излизат от там :)) и то според мен е полезно. Честно казано не виждам на какво лошо учи?!?!
Просто мнение. Но аз лично в забрани не вярвам. Не мисля, че е възпитателно, има си други начини за влияние. И те не са няма да ти купя тази книга, която ВСИЧКИ деца наоколо са чели и коментират.

Успех!



Тема Re: Рекламните похватинови [re: Mag]  
Автор Cмъpф ()
Публикувано07.01.02 13:23



Ако преди новината за изгорения "Хари Потър" 90% от българите не знаеха за тази книга, то вече знаят. И то не просто знаят, а я търсят.

Чат ли си?



Тема Re: За Хари Потърнови [re: Shanya]  
Автор Tpишa (голям заплес)
Публикувано07.01.02 13:32



Прекалено много хора са отговорили и просто нямам сила да изчета всичко. Но смятам, че книжката е съвсем безобидна. Определено не е шедьовър, но какво от това? Ако чак толкова се притесняваш, иди до най-близката библиотека и я прочети

You are caught in a prison
Of your own devise


Тема Отивам да си купя един "Хари Потър"нови [re: Shanya]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано07.01.02 13:42



Вие така ме заинтригувахте.
Притеснявам се да не се окаже като "Малкия принц", когото не мога да чета, ако ще целият свят да дойде да ми го възхвалява, нищо че е любим на дъщеря ми.

Повлияна от вас, ще се сдобия само с първа част.

***


Тема В търсене на Х. Потър (7ч. по-късно)нови [re: Shanya]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано07.01.02 22:43



Е ако знаех, че ще е такова чудо!
НИКЪДЕ няма “Хари Потър” – изчерпал се по Коледа.
Търсих абсолютно навсякъде. Даже се настървих.
Една продавачка ми обясни най-компетентно, че “Хари Потър” вече не бил на мода, да не го търся. Дори имало телефон за оплакване от Х. Потър (то и аз мернах нещо такова из мрежата).

Сега на мода била “Атлантида”.

Ами ще трябва сега да ми разказвате вие))))
А пък аз като намеря “Атлантида”, защото тя е на мода, но не е в наличност, ще ви разкажа нея.

***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.