Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Писах го някъде във "Вечни"нови [re: Mag]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано05.01.02 22:13



Точно така - и аз го гледах - наистина гориха ги ,защото били магьоснически...нещо в разрез с християнските ценности, доколкото разбрах...
Простотия от най-чист вид. но явно има ефект, щом е повлияла даже на нашата иначе практична и трезвомислеща Шаная. Първо-шумна реклама и превъзнасяне на книгите - после пък анатемосване - иди ги разбери тия западняци...!
Тук , в България книгата ще се приеме далеч повече според собсвената и "литературна" тежест и достойнство, без да бъде идеализирана при това...
Просто една хубава приказка - ни повече, ни по-малко!

Qui scribit, bis legit.


Тема Охнови [re: Mag]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.01.02 23:28



съжалявам че май не се изразих добре - имам предвид, че авторката не фантазира, а описва съвсем реални магии. което според мен не е добро. Аз наистина няма да си я купя книгата, но исках да споделя това, което съм чела

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Обръщала ли си вниманиенови [re: Shanya]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано05.01.02 23:33



Според мен повечето по известни фентъзи автори са запознати с някои езотерични концепции (и практически)
Например във една от книгите на "Хрониките на Амбър" от Роджер Зелазни е спомената "Златната Зора" - английски окултен орден.
Зависи от автора. Някои може да изглеждат страшни, но да дават нещо. Но може бт не е ссъсвем за деца, поне до 16г.



Тема О, боже, не ставай смешна...нови [re: Shanya]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.01.02 00:05



Реални магии!!! Вярваш ли си, наистина?
Направо ме шашваш с предубежденията си .
Какъв страх и предпазливост са те обзели и то при условие, че не си чела книгата ,а изглежда вярваш на глупостите на рекламната и антирекламната шумотевица.

Ето ти, за успокоение една магия от книгата, която цитирам дословно:

"Хари.....само залитна и насочи пръчката си към Малфой /лошия герой в книгата/ и извика " Риктусемпра"....
...видя как Малфой се свлича на колене. Хари го бе поразил с гъделичкаща магияа и той не можеше да си поеме дъх от смях..."
Можеш да се пробваш в къщи - дори да не успееш с гъделичкащата магия, със сигурност ще разсмееш присъстващите .
Успех!

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: О, боже, не ставай смешна...нови [re: Mama Netty]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано06.01.02 01:04



za primer "Star Wars", "Zvezdni vojni", kato "kultov" film.
roboti, magia?...
milioni zriteli.
Silata da bude s teb.



Тема Re: О, боже, не ставай смешна...нови [re: Mama Netty]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано06.01.02 02:24



Не съм смешна! Просто казвам, че тези описани магии не са фантазия на авторката, а са дословно преписани от стари латински книги - и не мисля че е предубеденост. Това не спомага за развитие на детската фантазия в правилна посока!

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема добре де : )нови [re: Shanya]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано06.01.02 10:08



и какво като са преписани от стари латински книги? : )
ти не се притеснявай толкова, няма от какво : )
всъщност, разбира се, не съм аз тази, която ще ти каже дали да се притесняваш, или да не се, но някакси ми се иска да те успокоя.
но за да мога да се опитам да направя това, ще ми се да знам - какво всъщност те притеснява - какво, според тебе, е страшното в случай, че наистина са използвани цитати от стари книги?



Тема Детството и магиятанови [re: Shanya]  
Автор ste ()
Публикувано06.01.02 10:36



Децата обичат магията, търсят я, правят магии (с ясното съзнание, че е наужким) . Търсят опасността, когато знаят, че е нереална, пародийна.

Когато са на зелено училище и се мръкне, те викат духове. Призовават Дама Купа, Сапунчо или друго измислено от тях нещо. Понякога толкова се увличат, че започват да губят границата между измислено и реално. Плашат се, имахме такъв случай, от улук, който помислиха за призрак. Накрая, много късно - в 22:30 се появявам аз с фенерче и всички си лягат.

Детството е магия само по себе си...



Тема ауууу, да!нови [re: ste]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано06.01.02 10:52



ами страшните истории? "кап-кап" и "войникът-крартирант", и "отрязаната ръка в гардероба"?
заедно с всички магически неща, от които ти настръхват косъмчетата по гърба... брррррбрррррр
че аз, като бях малка, се бях разболяла от копривна треска, след една такава вечер, в ранното лято, край огъня в шубраците, когато с другите момичета и момчета си разказахме толкова много страшни случки, и викахме духове, и си представяхме магически същества, чеее... чак очите ни се обърнаха навътре, уууу много страшно беше!
...после имах пъпки и сърбящи петна навсякъде, много висока температура, коремът ми беше твърд и ужасно болящ, бълнувах и крещях, в полунесвяст...баба ми се изпопритесни ужасно, също и доктора... да, даже и той!
да! магиите са ужасно, много страшно нещо!

...хм... дали, обаче... не забравих да спомена, че същия този ден бях изяла най-малко две кила джанки и зелени ябълки?... хм... както и да е ; )))))



Тема Ха-ха-ха-ха...нови [re: Shanya]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.01.02 11:08



Смешна си.
И ме разсмя, ...Но в това няма нищо обидно, моля те не се засягай, - моят смях е съвсем от сърце, без всякакви задни мисли...

Това не спомага за развитие на детската фантазия в правилна посока! - казваш ти.
Е, обясни тогава като родител на родител, коя е правилната посока за развитие на детската фантазия?
И как ще я развиваш въобще, като си стеснила толкова отрано и толкова изкъсо границите и. Нима наистина си въобразяваш, че имаш властта да определяш фантазиите на децата си - че ще ги накараш вместо за магии в училището за магьосници, да си мечтаят за приказно-красиви принцове /принцеси или извънземни пътувания, например...или и това са неправилни посоки?!

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.