Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 10.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Пеенетонови  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано29.12.01 15:42



Отдавана се каня да задам този въпрос.
Известно ми е, че пеенето се учи, като преди това трябва да имаш съответните заложби, естествено.
Как точно се учат да пеят децата? На принципа на подражанието ли?
Защо питам. Открай време ми прави впечатление колко различно пее моето момиче, когато пее с баба си, или пък когато изпълнява песни от репертоара на баба си. Баба и е голяма певица и има много силен и звучен глас, но дъщеря ми запява точно като нея.
Как пък пее с мен? Понеже аз си мяукам под носа, г-цата започва да пее точно като Браян Адамс в компанията на Павароти.
До ден днешен не мога да разбера това дете има ли някакви заложби за пеене, или не.
Пее много вярно иначе.
2 години пя във вокална група, но по-точно казано ходеше там само да си отваря устата и да се прави че пее. Не харесваше госпожата. А и г-жата не можа да ми отговори на въпросите, които зададох по-горе на вас.
Ще ви моля, ако някой може да ми каже нещо, да си направи труда да ми отговори.

Хайде, пък после ще ви питам и за рисуването.

***


Тема Re: Пеенетонови [re: Jennifer]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано29.12.01 19:45



Не съм специалист, но мисля че подражават. При нас положението е горе-долу подобно. Хлапетата много обичат да пеят, особено сутрин, по сталбищата на блока, като отиват на детска градина.
Татко пее добре, а майка - абсолютно фалшиво. Такъв е и резултата с песните, които пеят децата. Тези които са пели със дядо си пеят сравнително добре, а тези които са пели с баба си са трагични.

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Пеенето по стълбищетонови [re: NumLock]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано29.12.01 20:26



си е класика. Колкото по-рано, толкова по-силно. Това си е закон:))))

***


Тема Re: Пеенето по стълбищетонови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано29.12.01 23:15



Хм, не трябва ли преди да се пее по стълбището, да се потренира в банята!?
Синът ми иска да пее като Фреди Меркюри или поне като Бабароти. За съжаление няма от кого да се научи.
Разполагаме само с един бивш певец от ансамбъл "Гоце Делчев", та най-много да стигнем до "Морен сокол пие вода на Вардаро..."



Тема Не е възможно!нови [re: kakata]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано30.12.01 00:29



Та нашият репертоар е почти същият. Само че за под душа включва арии не на Бабароти, а на Кавароти, а също и Сибилския бръснар.

А пък "Морен сокол пие вода на Вардаро", "Македонско девойче", "Ако умрам, ил загинам" по броя на изпяванията са вече с тираж за златен албум.

Ама и аз съм една, как пропуснах банята.

***


Тема Забравихме и коридорите във почивните станциинови [re: Jennifer]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано30.12.01 11:27



Там се получава един такъв много особен кънтящ звук.
И съвсем естествено колкото по-рано сутринта - толкова по-добре.
При вас са солови изпълнения, а при нас е дует! Доста често обаче пеят съвсем различни песни. Най-лошия случай е когато пеят една и съща песен, но със известно закъснение един от друг
Любим репертоар в подобна обстановка: "Тих бял Дунав" и "Край Босфора шум се вдига"

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Re: Не е възможно!нови [re: Jennifer]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано30.12.01 13:59



Ние пък пеем Теди Кацарова, Каризма, Лили Иванова, "Луди жаби", "Elevation"... Детските песнички, народни песни, Павароти и Андреа Бочели - тц! Само клубна атака! Е, по едно време й беше хит "Играчка-плачка" на Катито, кво да правиш... За поведение при изпълнението - абсолютно подражават! Няма удържане като почне със полушпагатите на Джери Халиуел... пеейки! За вярност на мелодията - ако няма "ухо" по рождение, едно дете трудно ще се научи да пее вярно, сигурна съм, че е въпрос на наследственост. С надежда допускам изключения де.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Не е възможно!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано30.12.01 18:13



Нашият репертоар по принцип е по-богат. Онова горе беше за в банята.
Вкъщи никой не пее “Фигаро” , но от някакво филмче го е научила и си го пее под душа.
Докато бяхме на чалга вълна, всички чалга хитове също кънтяха от нашата баня.
Сега имаме уклон към MTV, но песните не са подходящи за в баня.
Иначе всички по-известни MTV хитове също се пеят.
Особени предпочитания имаме към Анастейша.

***


Тема Re: Забравихме и коридорите във почивните станциинови [re: NumLock]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано30.12.01 18:15



О, не, и при нас е дует. С баба си се надпяват. Малкото поне можеш да го спреш някак, най-малкото като му отвлечеш вниманието, но бабата е по-трудно управляема. И понеже стават голям тандем из почивните станции, най-разумно е да се дистанцираме, и без това ходим само да ги приберем.

***


Тема Re: Пеенетонови [re: Jennifer]  
Автор manowarkata (heavy forever!)
Публикувано01.01.02 11:18



Скъпа Джени, пеенето е естествено талант по начало но той трябва да се открие от професионалист, а за съжаление повечето учителки и ръководителки на групи и хорове нямат тези заложби - казвам го от личен опит. Когато бях малка попаднах на един много добър професионалист който ръководеше хор и не само откри таланта ми но и го разви изключително - както потенциал - така и сила и прочие - защото е истина че понякога малките деца от срам или нещо друго пеят мънкайки под носа си и така се приучават да пеят много тихичко въпреки че имат хубав глас - и така губят много. Предлагам ти ако наистина детето има талант да потърсиш някой ръководител който да ти помогне. Успех!

Hell is my home!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.