Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:45 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Да помогнете малко?нови  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано30.12.01 11:05



Значи - снощи гледахме Индиана Джоунс заедо с дъщеря ми. И аз (естествено!) през цялото време разяснявах кое, какво, защо. Обаче като не знам каква е историята на свещения Граал, как да доразкажа днес приказката, която съм обещала за него? Мисълта ми е, че нямам идея какво общо има Граалът с кръвта Христова, защо е направен, как и от кого е използван, дали е загубен или умишлено скрит, има ли предположения къде е сега, такива неща. Легенди, притчи, цитати от Библията - всичко приемам, а аз ще си перифразирам в разбираема форма после. Обещала съм да разкажа! Надявам се да помогнете на мама и благодаря!

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re: Да помогнете малко?нови [re: Бeзcъннa]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 11:23




Иисус е разпнат на кръста.
Но той не е бил умрял, защото е безсмъртен.
В определев момент, ЕДИН ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕН РИМСКИ ВОЙНИК, пробожда тялото на ИИСУС...и от там , от тялото изтича кръв и вода.
Това не е случайно...в това има послание.
А "граала", представлява инструмента, с който е прободено тялото на Иисус- върха на това копие.
В това нещо, ГРААЛА е концентрирана ужасна енергия.
Като казвам ужасна...имам пред вид УЖАСНО СИЛНА ЕНЕРГИЯ...която не всеки може да понесе.
Никой от хората не може да понесе тази енергия.
Грайла попада в Хитлер и той медетирайки върху този граал ...променя психикатака си..получана НЕЗЕМНА сила...и виж какъв е резултата...от това.
Всеки до който се докосне граала ...или обратното...ВЕЧЕ НЕ Е СЪЩИЯ и после става жертва на нещо ....или пък, преди това ...хората стават жертва на него самия.
Хитлер е просто поредния, който се е докоснал до това нещо.....
Надявам се, да съм ти бил полезен.



Тема Re: Да помогнете малко?нови [re: MУЛE]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано30.12.01 11:34



Аз нали съм си атеист също не знам точно каква е историята, но от това което гледах на филма останах с впечатление, че Граала - това е чашата, в която е събирана кръвта Христова.

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Граалът е западно-европейсканови [re: Бeзcъннa]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано30.12.01 11:45



легенда (не е наша, ортодоксална) от Средновековието. Това е тайнствения съд, към който когато се приближели рицарите получават своята сила, за да извършват подвизи. Смята се, че Граалът е чашата, в която Йосиф Ариматейски е събрал кръвта Христова, когато го снемал от кръста. Смятало се е също, че тази чаша била ползвана още от Христос и апостолите на Тайната Вечеря. Пътят на чашата от Палестина към Западна Европа се свързва със споменатия Йосиф, който мисионерствал там след Христовата смърт. Историята на крал Артур - неговите подвизи и смърт - са свързани именно с издирването на светия Граал. Тази история е издадена и на български и можеш да я попрехвърлиш - там май има повече неща за тази чудотворна чаша.

Поздрав: Стефан

Semper Fidelis


Тема Re: Граалът е западно-европейсканови [re: Stephan]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 13:26



Йосиф ли сваляше Исус от кръста или Матей? Или просто Булгаков ме обърква?

Благодаря,

YD



Тема Re: Да помогнете малко?нови [re: MУЛE]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано30.12.01 13:29



Кой е войникът и защо е "точно определен"? А че Граалът е копие, а не чаша, за пръв път чувам! Не очаквам да си се заблудил ти, по-скоро си прочел нещо, така че обясни какво знаеш. А аз продължавам да вярвам, че е чаша.

Благодаря!

п.п. Извинявай, че за дядо Коледа не ти отговорих, но май попитах в неподходящ клуб и не ми се качваше темата като видях, че на хората не им се говори. Интересуваше ме само изборът на датата, а не дали е лъжа, защото по второто какво мисля е ясно.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.

Редактирано от Бeзcъннa на 30.12.01 13:41.



Тема Re: Граалът е западно-европейсканови [re: Stephan]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано30.12.01 13:35



Стефчо, ти не чу ли как оревах "романтичните" когато ми откраднаха книгите? Ми нищо нямам вече в наличност по въпроса, иначе нямаше да питам, а да прочета. Легендата за крал Артур ми е любима, но в четеното от мен се придава по-голямо значение на чудотворността на Граала, а не на историята му. Значи (според легендите) чашата се е загубила някъде в западна Европа?

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Re:нови [re: YD]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано30.12.01 13:52



Както каза Стефан, Исус е свален от кръста от Йосиф, богаташ от Ариматея, който го погребва в своя нов гроб, изсечен в скалата.
Описано е в Евангелие от Матея 27 глава.



Тема Благодаря, скъпа Како!нови [re: kakata]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано30.12.01 15:26



Винаги съм ценял твоята ерудиция!

Поздрав: Стефан

Semper Fidelis


Тема Re: Да помогнете малко?нови [re: Бeзcъннa]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 16:11




Стара въпрос за събитие ПЛАНИРАНО И ИЗВЪРШЕНО...от сили, със неземен произход.
Иисус не е бил землянин.
И това, което се е случило е бил ...поредния случай, чрез който хората са беле манипалурани, с оглед...да бъде изменен хода на тяхната еволюция.Ако приемеш, че разпятието е един филм, прожектиран в съзнаниетона тези които го наблюдават....само че ТРИИЗВЕРЕН И АБСОЛЮТНО АВТЕНТИЧЕН ФИЛМ,
при който "главния герой"- ИИСУС, е трябвало да не бъде със наранени и изчупени кости.
И това е наложило, межди хората да бъдат имплантирани същества,и пособия, които са от по висок произход...да кажем, ат АНГЕЛСКИ ПРОИЗХОД.
За вас ГРААЛА Е ЧАША...не споря...не налагам мнение....а аз го виждачм като специално острие, окето може да бъде втъкнато между ребрата то без са ги счупи....и да събере при това , кръвта на Иисус...без тя да изтече нахалост.
Всичко си има причини.
И затова ...кръвта на Иисус и тялото му....е следвало да бъдат грижливо съхранени......................................
Кръвта и тялото на Иисус, са предадени на лаборатории и от неговото тяло е КЛОНИРАН нов вид същества...за които все някога ще разберете.
Носят се слухове, че това ще бъде ШЕСТАТА РАСА/ШЕСТ И ПОВЕЧЕ СЕТИВНИ/
...същества, населяващи в бъдеще земята и...които постепенно ще изместят по низкия , петоразряден клас/ПЕТ И ПО МАЛКО СЕТИВНИ/... същества-хората.
България...като граници е МЯСТО ОСОБЕННО/а не като държава/....и нищо чудно дъщеря ти, да и ИМЕННО ОТ ТЕЗИ СЪЩЕСТВА...наблюдавай я, и виж, че е особенна...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.