Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: За краставицата, чашите и цицитенови [re: Бeзcъннa]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано31.12.01 01:41



Ами той МУЛЕ се захвана, пък аз само изказах собствено мнение.
А за Никифор отворих дума, защото по убийствено от това, от черепа ти да направят сребърна чаша и да си пият пиенето с нея не мога да се сетя.
Освен може би чашата, която са дали на Сократ

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Re:"Муле, когато хората се избиват поради алчност,нови [re: MУЛE]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано31.12.01 01:44



Наясно съм. И какво? Мисля, че трябва да поспреш. Бих коментирала смъртта, но не му е тук мястото.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема Уф!нови [re: NumLock]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано31.12.01 01:50



Ти писа за Никифор и чашата, а на мен ми се видя като "Никифор и Граала" и се зачудих какво общо имат. Както казват - кой за каквото си мисли, това вижда. Разбрах вече.

- - - -
И най-внимателното планиране не може да замести лудия късмет.


Тема суперидея!нови [re: NumLock]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано31.12.01 01:51



случайно някъде да е запазен образът на тази чаша?
как ли е изглеждала?
иска ми се да направя нещо такова... някакъв такъв предмет.
не от истински човешки череп, разбира се, но реплика, така да се каже.
човек е много красиво, сложно, майсторски устроен, интересно е да се работи върху детайлите : )
дали някъде няма рисунка, или нещо такова, на никифоровата кратуна, в последния й трапезен фасон?




Тема Не беше преднамерено,нови [re: Jennifer]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано31.12.01 02:03



скъпа Джени. Просто не се съобразих. Знаеш, че те харесвам...

Стефан от морето

Semper Fidelis


Тема Не, нямам...нови [re: kakata]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано31.12.01 02:10



Пък и се сърдиш за нищо. Кой мъж не харесва мацки с хубави цици? Съжалявам, че си чувствителна на тая тема. Повярвай ми - не исках да засегна никого, най-малко тебе... Обещавам - повече няма.
Не гледай много снимката ми - всички снимки лъжат. Веселка (nbb) и Каринка са ме виждали наживо - питай тях какъв съм - преди всичко щастлив...
За теб казват, че си чаровна и с вкус към хубавите неща в живота. Осведомил съм се от много места за повечето от софийската агитка - даже няма нужда да ви виждам, затова и не съм много ентусиазиран за това. Скъпа како, чувствата ми към теб са добри и искрени - повярвай ми - ако има неразбирателство между нас - това е, защото подозирам, че си зодия Овен... А Овните си падат по Девите, още повече Рибите и Водолеите - това е бога...

Твой приятел от Бургас: познай кой!

Semper Fidelis


Тема Re: суперидея!нови [re: HeOHeЛ]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано31.12.01 02:28



Има една картина как Крум пие с тази чаша. Не съм много сигурен, но мисля че чашата е запазена и дори имам някакви детски спомени, че съм я виждал в някакъв музей, но е твърде възможно да се лъжа и да съм виждал някакво копие. Ако питаш в клуб история сигурно ще получиш по-точна информация.

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Нещо си объкалнови [re: Stephan]  
Автор NumLock (Ключар)
Публикувано31.12.01 02:38



Зодиите се понасят на триъгълници т.е. разбират се тези дето са през 4 месеца. Девите са в триъгълник с Козирог и Телец.

По-добре преял, отколкото недоспал!


Тема Леви Матейнови [re: kakata]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано31.12.01 02:40



Странно - кой е тогава Леви Матей от "Майстора и Маргарита"? Знам, че Булгаков не се е водил по канона, но все пак не ми се иска да вярвам, че просто е измислил герой, да не говорим, че повечето в книгата са имали жив прототип. Знам и че е чел доста неканонични жития на Христос и Пилат... Някой знае ли кой е Леви Матей? Просто друго име за Йосиф? Също като Йосиф и Матей е богат, събирал данъци, но като чул Исус, хвърлил парите си на земята.
Благодаря?



Тема Аз съм на 38 годининови [re: NumLock]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано31.12.01 03:00



и от 22 години се занимавам с тези неща - триъгълниците имат съвсем друг смисъл, но сентиментите са нещо различно. Винаги съм обичал екзотичното и несъвместимото, по-скоро несъчетаемото - това, което наричат incompatible. Моята съпруга е зодия Риба - нашата съчетаемост е кръгла нула, но аз вече 16 години живея с тази жена и не бих я заменил за никоя друга, защото е необикновено чувствителна и интелигентна. Така че това за зодиите има само метафоричен смисъл и носи много добро настроение, особено нашата мила Кака, която поради пълнолунието е малко раздразнителна.
Поздрав: Стефан

Semper Fidelis



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.