Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 27.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Киро ме подсети и реших да ви питамнови  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано25.12.01 17:57



Как възпитавате ПАТРИОТИЗЪМ в децата си (НИ)?

Аз - с "миткане" (има една такава стара нашенска дума, от която е излязло прозивщето на Матей Преображенски) по РОДИНАТА, книги за нашата история (и разказване на интересни случки от нея), ПЕСНИ и задължително полагане на цветя на паметника на нашия велик национален герой!

Преди 2-3 седмици с малкия в захлас гледахме един документален филм за един открит миналата година тракийски храм край Старосел, Хисарско (по мнението на историците - дело на Ситалк).

А вие? Какво правите за да бъдате децата ви (НИ) патриоти?

Quot homines, tot sententiae.


Тема Понеже спомена за Матей -нови [re: Mag]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано25.12.01 18:37



да те попитам и аз - знаеш ли защо са му викали "Миткалото"? И още нещо да те попитам: Знаеш ли защо на бюрото на всеки чиновник български стои заветната мисъл на същия този Матей Преображенски: "Изпълнявай само писмени нареждания, защото нечестивците се отмятат!"
А!!! И един последен въпрос: "Знаеш ли каква функция в манастира е изпълнявал Паисий Хилендарски в манастира? - Ами да ти кажа: ТАКСИДИОТ." Та на мен ми се наложи да обяснявам на голямата си мома за този таксидиот какво означава. И понеже едно време хората са пътували много и България е била голяма (ама много голяма - почти двойно по-голяма от сега) та и те са били патриоти. А сега тя е като кутийка, а за патриотизъм не може и дума да става, защото децата ни не знаят дори и едно стихотворение на Ботев наизуст. А на мен тая работа все ми напомня последния стих от последното Ботево стихотворение:
"и навява на мен скръб на сърцето..."
Ха познай кое е ето и колко голям патриот си?

Поздрав от Бургас: Стефан (бивш патриот)

Semper Fidelis


Тема Re: Киро ме подсети и реших да ви питамнови [re: Mag]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.12.01 20:26




Патриоти-националисти.....гордеещи са , с това че от ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ, остана само едно парче, с формата на разпъната овча кожа...
Е ГОЛЕМА ГОРДОСТ И ПАТРИОТИЗЪМ-идиотизъм...НЕМА ЩО.- ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХАХА ХА ХА ХА ХА ХА
И то , остана само фасадата, ЩОТО ВСИЧКО ПРОДАДОХТЕ....и вече плащате наем затова, че ходите по "чужда" земя...
МНОО КРАСИВ ПОСТИНГ...НЕМА ЩО.....Я ГО НАПИШИ ОЩЕ НЕКОЛКО ПЪТИ, ДА НЕ БЪДЕ ПРОПУСНАТ.....



Тема Re: Киро ме подсети и реших да ви питамнови [re: MУЛE]  
Автор Kpъr ((синтезиран))
Публикувано25.12.01 20:28



а да ти се е случвало да продадеш и ти?
или си гледал безучастно отстрани...



Тема Re: Киро ме подсети и реших да ви питамнови [re: Kpъr]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.12.01 21:02




Мулето не е българин вече...и няма държава.
Мулетата поначало си нямат държава....и си нямат нищо.
Те не са продажни същества, като хората...дето и децата си продават, ако имат изгода.
Един виден българит чеше казал някъде и някога....:
"НЕ Е НАРОД ТОВА -А МЪРША и с ТОВА ЩЕ СВЪРША"
Ама то, един народ, зависи от хората, които го съставляват...така че...фактите са факти:бедни, злобни, тъмни,завистливи,страхливи, стиснати, дребнави, нечистоплътни,БАЙ ГАНЬОВЦИ....Андрешковци, болни...тютюнджии... продажни
........и...т.н.
Отвори си българската литература и изброй главните си герои...
Ама то...точно такива имат нужда от митичен ПАТРИОТИЗЪМ.....



Тема Re: Киро ме подсети и реших да ви питамнови [re: MУЛE]  
Автор Kpъr ((синтезиран))
Публикувано26.12.01 00:37



ясно!
хубавите хора не сте българи , а...
то това е за гордост сигурно...



Тема Re:ВИЖ МУ ШАПКАТА, ПА МУ КРОЙ АКЪЛА...ЦИТАТ ОТ МАГнови [re: Mag]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 00:40




Мага беше писал на Мулето ето това....ако помни той
Става въпрос че ИМАЛ ДВЕ ДЕЦА-ПАТРИОТИ:
"С други думи, приятел - направил съм повече от тебе за тоя народ, за това общество и (надявам се) за тая цивилизация." ....

Мага си правил "кефа"...ръчкал с тоягата, в дупката и по този повод, ПОДОБРИЛ ОБЩЕСТВОТО И ЦИВИЛИЗАЦИЯТА ДАЖЕ.....ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА Х
ПАТРИОТ...с ПАТЛАК И ПАТКА..... АХ ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА
ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХО ХОХОХО
Ще падна от смях.....паднах.....Х ИХИ ХИ Х ИХ ИХ ИХ
"УМ ЦАРУВА, НО..... УМ И ПАТКА ПАСЕ"...и патриот става....



Тема Re: ТРАГЕДИЯТА Е: ПАТРИОТИЗЪМ....ДО ДУПКА...нови [re: Mag]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано25.12.01 21:25





ЦИЦИ-ТАТ:

"Пази си децата! Ама не като "писани яйца" а като ХОРА!
На мене ми се "размина". Май и на magnet също (доколкото разбрах от едно нейно изказване). Ама питам аз - докога?
2 нощи не мога да мигна! Снощи (ми - снощи, днеска към 3.00-3.20) му цапнах 3 ракии за да се успокоя. Па ме хвана "попръжнителсктата муза".
Големи грънци, че съм напопържал! Тук да не СМЕ "дантелени". И децата са ни ги донесли щъркелите?

РОДИТЕЛИИИИИИИИ - ПАЗЕТЕ ДЕЦАТА НИ!
Умът ми не го побира - що затрити семейства по това иначе празнично време! Не ща да пиша повече...

Quot homines, tot sententiae. "
Това особенно , последното ....дето е на английски, ме ВПЕЧАТЛЯВА....




Тема за Му., С., пък и за някои други -нови [re: Mag]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано26.12.01 06:08



напоследък - лично мнение - наблюдавам при децата и младите хора - пак има някакъв, техен си патриотизъм, въпреки киселото каканижене на такива като вас... абе - остарявате май вече... само на мърморене ви избива...

прост селянин, ама много прост ви казвам !

Редактирано от ceлянинът на 26.12.01 06:16.

Редактирано от ceлянинът на 26.12.01 09:46.

Редактирано от ceлянинът на 26.12.01 06:18.



Тема Re: за Му., С., пък и за някои други -нови [re: ceлянинът]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано26.12.01 13:41




Три пъти си редактирал написаното от теб...., което означава, че три пъти си сменил гледната си точка...., по един нищо и никъкъв дребен въпрос.
А какво означава, за някой друг ...къде къде- по важен въпрос...., колко пъти ще си смениш мнението.
Комплексарите, имат нужда от СТЪЛБ, който да ги подпира.
Без "стълб" те падат...пропадат...западат....и стават фенове на ЛЕВСКИ СПАРТАК..... [smeq se
Ако си ЗЕМЛЯНИН, такъв, какъвто си, ТОГАВА НА КОЯ НАЦИЯ ПРИНАДЛЕЖИШ???





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.