Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Откъде накъде пък "ром"нови [re: Mag]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано27.12.01 00:15



Откъде го измислиха тоя "ром"???????
Наистина се паля, като чуя това за ромите.

Известно ми е единствено да има ром в бутилка или в бъчва. И множественото му число е друго. Пфу! Ами цигани са, какви роми?
Циганите били крадливите, и разбойниците, а пък ромите били добрите! Ей! Че то колко роми има в БГ тогава?

***


Тема Царят на всичкинови [re: Jennifer]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано27.12.01 00:25



цигани по света живее в Румъния - там е котилото им и царството. Затова се наричат роми. Тя и Румъния е една измислена държава. До преди 130 години е била ортодоксално християнска (православни) и са се родеели с българите, пишели са на кирилица (нали си колежка, сигурно знаеш това) - та после са се пороманчили, но не и поиталианчили (говорят някакавъ ретро лтино-италиански език)... Та са станали едно нищо - от там и израза "циганска работа" - във всеки случай по цял свят циганите се наричат роми. Не зная защо правиш дистинкция между едното и другото?

Между другото, Стефан ти честити Коледата и ти желае да се сбъднат и най-невероятните ти мечти!

Semper Fidelis


Тема Re: Откъде накъде пък "ром"нови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано27.12.01 00:29



Ох, Магче, да не си помислиш, че гневът ми е насочен към теб!!!!!
НИ НАЙ-МАЛКО!
Просто си казах нещо, без изобщо да правя вързка с написаното от теб!!!!!!!!


***


Тема Re: Царят на всичкинови [re: Stephan]  
Автор Kpъr ((синтезиран))
Публикувано27.12.01 01:09



нямам ви знанията, това което помня е може би невярно, обаче :

ромеи са наследниците на римската империя, после гърците, а румънците се "припознават" доста по-късно, и си създават усещането че и те са наследници, но няма доказателства...

циганите намират в това аристократично обяснение на произхода си, за пред другите, илюзия може би?



Тема А как е "циганин" на английскинови [re: Stephan]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано27.12.01 01:30



и на другите европейски езици? Няма нищо общо с корена "ром", нали?
Коренът е свързан с Egypt заради 1 теория, че родината на циганите е Египет, но те произхождат от Индия, нали?

Циганите имат голяма заслуга за разпространяването на различни мотиви от народното и песенното творчество по света, спор няма. Но заслугата им (макар и немалка) май се изчерпва само с това. Не знам какво са построили, изобретили, написали и постигнали, а са едно твърде старо племе.

Благодаря ти за поздравленията и пожеланията! Аз също те поздравявам с Коледните празници и с имения ти ден и ти пожелавам, както си му е реда да се радваш на внучета, които да подновят твоето име:))

***


Тема Re: Киро ме подсети и реших да ви питамнови [re: Mag]  
АвторГoшko (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 13:29



БЪЛГАРЧЕ
Пред американското знаме Гошко
рецитира с трикольорно байраче в ръка

Ай ем българче, Обичам
наште маунтинс зелени.
Българче да се наричам -
ит из фърстли джой фор мене.
Ай ем българче, Фром Кричим.
Днес ай лив ин Саут Дакота.
Тук май мадър енд май чичо
правят мъни в бизнес готин.
С ТИРА-а чичов отпътувах
на петнайсет, сиреч - фифтийн.
Моят чичо с гърлс търгува,
Мадър бачка в клуб
фор стриптийз.
Бът ай българче оставам,
по душа, сърце енд боди.
Невър няма да забравя
брадърс Кирил и Методи.
Май народ из вери древен!
Май народ из вери твърд!
Ай ем българче. Форевър.
Чак до финиш ъф дъ Уърлд!

Записал:
В.Самуилов



Тема Re: Откъде накъде пък "ром"нови [re: Jennifer]  
Автор rain ()
Публикувано27.12.01 17:30



Imam edna priatelka tuka. Tia za Christmas si dovede dvete osinoveni ot godina momichenca ot BG. Ednoto e ciganche, drugoto turche. Za cigancheto tia kazva ,che e roma, az kazvam gipsito. Mnogo sa sladki i dvete. Interesno e chovek da nablidava kak si govoriat deca i maika na razlichni ezici. Pri uslovie ,che ima i drugi deca tova semeistvo. Tezi dve dechica napraviha moiata Koleda zaradi tiahnoto shtastie da imat roditeli i dom biah shtastliva i az. Nai-hubavia podaruk ,koito niakoga sum vijdala , vupreki che ne go otvorih az.



Тема Скъпа ми софиянке,нови [re: rain]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано28.12.01 00:10



написала си го с толкова чувство, че и на мен ми стана приятно!
Желая ти много любов и късмет през следващата година!

Стефан

Semper Fidelis



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.