Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Празниците ...нови  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано18.12.01 17:38



Ние закъсняхме за "вземи дете по празниците" ли беше ...
Синът ни предложи вчера, да поканим дете от детски дом (чул по радиото май) и се оказа, че са се "свършили" ?! Значи има много добри хора ... все още.

Сега сериозно съм се замислил, дали да не взема някое безпризорно от улицата.
Но ми се къса сърцето, като се сетя, че ще трябва да го върна откъдето съм го взел.
И какво ще му е на него на сърчицето ...

Ще ме посъветвате ли какво да правя ?




Тема Re: Празниците ...нови [re: LeoS]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано18.12.01 17:56



Трудно решение.
Да вземеш безпризорно...ами не е ясно дали ще иска да тръгне с теб - те са доста наплашени или пък вече достатъчно очукани и освирепели от живота...Не знам какво да те посъветвам.
Поразходи и може пък и да откликне сърцето ти на някое и да изкарате някоя чудна Коледа заедно

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Празниците ...нови [re: LeoS]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано18.12.01 18:01



Във Варна има една организация - "Гаврош" - грижат се за децата от улиците, без да става дума за промяна на родителски права - просто да ги нахранят, да ги заведат на лекар, от време на време за ваксинации или обезпаразитяване.... Знам че в организацията можело да помагат и хора, които не са социални работници. Все си мисля, че ако спечеля пари от тотото един ден - първо там ще направя дарение.
А за вземането на дете в къщи по типа "приемни родители" - и аз си мисля и то отдавна, ала хич не съм сигурна дали и хората около мен ще го приемат. ...Но имам едно на ум, че ако се променят нещата в личен план при мен - може би...някой ден...
Но човек е по-добре да не говори, докато не го направи.

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 18.12.01 18:06.



Тема недей.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано18.12.01 18:14



не вземай самотно бездомно дете, за един ден.
няма да му наоправиш добро така...
ох, недей, не вземай някое гаврошче, само колкото да му покажеш, че хората имат къщи, подаръци и играчки, чиста баня, меки легла, вкусна храна, хубави дрехи, приказки, топлина и ... мама и татко и любов ... само колкото да ги види и после пак да излезе навън, при студа и лепилото.
няма да е добрина това...



Тема Преди годининови [re: LeoS]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано18.12.01 20:09



и ние взимахме един Жорко. Като започнахме да го взимаме беше на четири години, а знаеше не повече от 20-30 думи.Беше по-голям от нашето момченце, а момичевцето го нямаше още. Водих го и при нашите да види как е. Постепенно След тези срещи Жорко започна така бурно да се развива, научи сума ти стихотворения, открих, че има музикална дарба. И... какво, все по-трудно ми беше да го връщам. Помолих за един месец време за размисъл, започнаха се роднински съвети,естествено всички бяха против, и докато размишлявахме в дома дойдоха едни американци, бездетно семейство, и ние отстъпихме. Докато закрият дома се интересувах и знаех, че е много добре, че е станал прекрасно и умно момче, радост за осиновителите си.
Даже имаше филм за осиновените деца в Америка и го споменаха, показаха снимки. Знам, че е добре, ама още ми липсва.
Та...само с едно взимане няма да стане. Започваш да се чустваш отговорен, ще го търсиш отново и отново.
Е, това е.



Тема Бате Стефчонови [re: LeoS]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано18.12.01 21:57



се усмихва на софийската агитка и помахва с ръка за поздрав на Лео...

ооооо - това са сълзички на умиление

Редактирано от Stephan на 18.12.01 23:11.



Тема Бате Стефчо ,ти си [re: Stephan]  
Автор Биcмapk (Железен Канцлер)
Публикувано18.12.01 22:27



пръч !
Непременно ли хората трябва да са скроени по твоя аршин бе ,мекотело !
Защо винаги след визуален контакт с твой постинг на човек му се ще да си направи виртуалният еквивалент на стомашна промивка ?
Лайньо !



Тема Хер Канцлернови [re: Биcмapk]  
Автор 4O paзбoйниka (талибани)
Публикувано18.12.01 22:34



защо обиждаш полезния уред, наречен иригатор.




Тема Мулето се смеенови [re: Stephan]  
Автор MУЛE (гуру)
Публикувано18.12.01 22:34



Истинското,разбира се .ха,ха,ха
Стефчо не може да схване колко е нищожен.
Стефчо не може да схване колко е дребен ,малък ,жалък ,тичайки по петите на Мулето и мазнейки му се .
Стефчо е комплексирано -от провинциализма си ,от задръстенията си , от мустаците си ,ако щете.
О,Стефчо ! Ха,ха-ха !



Тема Херовенови [re: 4O paзбoйниka]  
Автор Биcмapk (Железен Канцлер)
Публикувано18.12.01 22:39



чалмалии ,с неудоволствие се сещам ,че французише швайнен измислиха преди нас един още -по-полезен уред ,наречен Гилотина !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.