Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За гърнето  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано07.12.01 21:43



Искам да върна мъжките майки малко или повече години назад и да споделят вижданията си, препоръки и съвети за този деликатен въпрос. С каката се справихме сравнително лесно като махнахме памперсите и носеше мокри гащи цяло лято и макар и късно за бг стандартите на 1 1/2 години употребяваше гърнето задоволително. Е слагах я на гърне по препоръки разни още на 8 месеца, когато започна да сяда добре, но успехът тогава беше по-скоро случаен.
За мъжете обаче са ме наплашили, че е по-трудно и били по-неконтролируеми. Освен това е изцяло на памперси. А такива деца по принцип май се учат по-големички. По тукашните стандарти даже препоръчват мъжете да се приучват към хигиенни навици чак след 3тата година (ама на мен ми се вижда множко да чакам до тогава).
Та след толкова писане и четене от ваша страна се надявам някоя майчица да сподели тайните.
Много благодаря

ПС
Да купувам ли гърне? Вече е почти на 7 месеца и от един месец седи чудесно сам

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Да добавя само,нови [re: Shanya]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано07.12.01 21:54



че съвсем наскоро четох една книга от един велик американски детски психиатър, който твърди, че деца, слагани на гърне и приучвани към него преди 2 годишна възраст се сдобивали с психични разстройства или в по-леки форми страдали от непълноценност и трудност за реализиране в обществото. Понеже звучи доста страшничко, та се стреснах.
Дъщеря ми засега изглежда съвсем нормална и приспособима макар "зверски измъчвана" преди упоменатата граница...

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Бе мани го тоя откачалникнови [re: Shanya]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано07.12.01 22:09



Явно него до единадесетгодишен са го натискали да седи на гърне.



Тема Що?нови [re: kakata]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано07.12.01 22:28



за час при него с месеци чакат да се запишат ... добър значи (или по-скоро модерен).
Сигурно ще изпадне в тих ужас ако иде в някоя бг ясла. В нашата квартална ясла лелките учеха дечицата за по една седмица да си вършат всичко в гърне - това поне по приказките на мейчетата, ползващи заведението за отглеждане на потомството. Много хвалене беше, та аз даже бях започнала да се изкушавам да дам и моята щерка там за да я научат в моменти на слабост...

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Да добавя само,нови [re: Shanya]  
АвторYD (Нерегистриран)
Публикувано07.12.01 22:46



Tuka mi mirishe na Freud,a nego go upotebiyavat samo za zabavlenie veche. Kak e zashtiteno tova tvyrdenie za gryneto predi 2 godini?



Тема Re: Да добавя само,нови [re: YD]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано07.12.01 22:50



ами с разни истории от практиката му -нищо теоритичо...

Hate cannot drive out hate, only love can do that


Тема Re: Да добавя само,нови [re: Shanya]  
Автор _Edna_ (същата тя)
Публикувано08.12.01 04:00



Да бе!
Има деца, които много лесно и без всякакви проблеми се научават. Моите обаче са големи деца вече и когото това се случваше нямаше още памперси и надетето му е по-добре, когото си седне на гърнето , а не да се намокри.
Синът ми се научи още на около 8-9 месеца, без да настоявам много. Просто преди ядене го слагах на гърнето и готово. Само нощем се намокряше.
Обаче родих дъщерята, когато той беше на 1г. и 6 месеца и той изведнъж престана да казва, когато му се ходи и нарочно си вършеше работата в гащите. Те сега и фройд!



Тема Re: Ами купи си.нови [re: Shanya]  
Автор Paнoбyдничe (Чуи)
Публикувано08.12.01 06:20



Но не го насилвай.
Децата сами си знаят.
И си показват.
Ние, като бавноразвиващ се МЪЖ , точно на 2г. изхвърлихме памперса. Стана изведнъж - чак се стреснах от бързината, с която се промени. Вероятно имаше значение смяната на околната среда. По това време закриха яслата, в която го водех и се наложи скоропостижно да го местя. Тъй като точно срещу нас има детска градина, в която се съгласиха да го вземат, макар и само на 2г., реших, че няма смисъл да го лашкам от ясла на ясла и оттам на градина, та - направо при батковците и каките. Само че там няма шага-мага и след месец (за което смятам, причината е точно в разликата между отношението и възпитанието в яслата и градината) вече всичко се правеше на гърне (постижение, почти немислимо преди това), а памперсът бе безвъзвратно забравен :)
Та така.
Аз и за пиенето от чаша имах подобни притеснения. До същото време биберонът бе вся и всьо и здравата бях започнала да се тръшкам, че ще си се дундуркаме и помотваме до първи клас без чаша. Ама - на. Всяко нещо - с времето си. Явно дразнителят "детска градина" изигра ролята си и в двете посоки.
Така че... децата си знаят работата. Струва ми се

Bold Italic URL EMAIL IMG


Тема Re: Що?нови [re: Shanya]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано08.12.01 10:11



ами за хвалбите не знам точно, но те децата, като са повечко и гледат едно от друго. Моят син като тръгна на ясла още от първия ден седеше на гърнето. Какво правеше и колко не знам точно, но поне седеше
А иначе, хубаво е да го направиш както при каката, махаш памперсите изцяло, но това става през лятото.
И не се притеснявай, колко познати имаш които още да са с памперси?
Пожелавам ти усмивки и безпроблемно свикване с гърнето.

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко


Тема Re: Ами купи си.нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано08.12.01 23:49



а трябва ли да го уча да пишка прав още от начало или техниката се усвоява по-нататък?

Hate cannot drive out hate, only love can do that



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.