Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За именатанови  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.09.01 18:16



Как избрахте името на детето си? Трудно ли беше? Кой го избра? Или беше процес на съгласуване и от двамата родители? Съжалявате ли за даденото вече име? Трябва ли да кръщаваме децата си на баби и дядовци, а на бащи и майки? Има ли нещо вярно в това че не бива да се дават имената на скоро починали роднини?
Не че на мен ми предстои да кръщавам скоро бебе, но страшно обичам имената и имах доста проблеми докато избера такова подходящо за дъщеря ми преди години.
От друга страна пък аз не харесвам името си и го употребявам колкото се може по-рядко.
Не знам дали ви се дискутира тази тема, но знам че тук идват доста бъдещи майки, които сигурно се вълнуват от този въпрос.

All we need is love


Тема И на двете деца си избирахменови [re: Shanya]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано05.09.01 19:07



имената ние.
Момиченцето се казва Анна-Мария, питах може ли с две имена, казаха - може и го съчинихме заедно с длъжностното лице по гражданското състояние, докато носителката на името кротко спинкаше до мама в родилното. Казвам "съчинихме", защото двойното "н" и тиренцето го измисли тя.
После чак се сетих, че всъщност я кръщавам и на двете баби - Ангелина и Мария, но въобще не ми е бил това мотива. Таткото беше толкова разнежен, че искаше да я пиша на мен - Румяна.
Бих препоръчала горещо на бъдещи майки да разлистят историята и да си изберат име като децата на цар Иван-Шишман: Кера Тамара например. Тогава не ми дойде на ум, ама ако беше, със сигурност щях да си отглеждам една Кера Тамара.



Тема Re: И на двете деца си избирахменови [re: kakata]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.09.01 19:44



Дъщеря ми я кръстих аз, а таткото ни кръсти синчето.
Дъщеря ми беше безимена цял ден и нещо почти, защото много умувах. Лежах си след секциото, пъшкайки не толкова от болки, колкото от това, че трябва да избера име на детенце. Както казах, моето не си го харесвам и аз исках детето ми да няма такива притеснения - ама кой знае - може моя избор - Кремена да не й хареса. Аз също си падам по-постари имена и искам да означават нещо и да имат Р и имен ден...Та и така и двамата са сега с Р в името и с имен ден. Още един личен празник в годината

All we need is love


Тема Re: За именатанови [re: Shanya]  
Автор farmer (ПОЗНАТ)
Публикувано05.09.01 21:55



имам си две щерки както знаете
голямата се роди по време на някаква лекция-аз в СССР-булката в БГ
уговорката-ако е момиче на тъщатаако е момче на свекъра
значи щях да си имам КРЕМЕНА,ама тъщата нали е тъща
ъочно на името и да е -ама не и така си доиде с месец МАЙ,
дотук всичко бе ОК ами с втората щерка -тя на дядото ,ама той грешка няма
само "буквичка" иска "П"-и решаваме ние -ПРОЛЕТ-какво ще кажете ,хубаво нали???
ама като казаха че не може,имало списъци разни,имало именници,чак с връзки в ОК на БКП се оправих

та сега си имам и една февруарска ПРОЛЕТ

НЕЩО КАТО НОЖ,НЕЩО КАТО ЦВЕТЕ, ИЗОБЩО КАТО НИЩО НА СВЕТА


Тема Re: За именатанови [re: farmer]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.09.01 22:06



Защо пък да не разрешат Пролет? Аз съм чувала за няколко такива? Аз не исках на дъщеря ми бащиното име да завършва на -ова , но не ми дадоха. Татко й още е сърдит, че не съм се борила повече, но те казаха, че няма да я запишат и т.н. Пък аз се уплаших, че няма да ме изпишат от болницата, ако не я записана, пък 6те дена си ми дойдоха достатъчно и исках час по-скоро да си ходя.
А иначе щерката не носи ничие име (буквата на девер ми както казва свекървата).
А сина ми е на дядо си и на куп още други хора и от двете роди. Какво да се прави - популярно име е
Надявам се няма сръдни измежду баби и дядовци. Ако имам трето, май ще му изберем име още преди да се е родило вече -толкова добри ще сме в кръщаването

All we need is love


Тема Re: За именатанови [re: Shanya]  
Автор Almira (registrirana :))
Публикувано05.09.01 22:08



Ami i na men mi predstoi skoro tova subitie s izbiraneto na ime
Za sina izbrah ochte kato biah v 4-ti mezetz bremena, ama sega chte chakam poveche.
Mislia da si kupia i knijka s imena i da vidia znachenieto na imenata koito haresvam.
Suchto taka haresvam ideiata za 2 imena.Ako deteto ne haresva ednoto moje da polzva drugoto ime.
Suchto taka ne haresvam imena koito sa mnogo populiarni poradi niakakvi si tam prichini. Naprimer maikata haresva aktiora Kevin C. i kruchtava sina si na nego V destkata gradina na sina imache 4 momcheta v negovata grupa s edno ime.Kato viknat niakogo ot tiah cheirimata se obruchtat

Ima i imena koito sa tolkova tiasno svurzani s opredeleni lichnosti che horata si praviat razni assoziatzii s tiah.

Izobchto ne e lesno da se izbere ime za deteto.

Things that we own end up owning us.


Тема Re: За именатанови [re: Almira]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано05.09.01 22:58



изберете име, което да ви е приятно да повтаряте по 100 пъти на ден.



Тема Ето ти единнови [re: Almira]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано05.09.01 22:58



сайт с тълкуване на някои от най-често срещаните бг имена (ако ще го кръщаваш с бг име)



All we need is love

Тема Re: За именатанови [re: farmer]  
Автор nickolette (нетитолуван)
Публикувано05.09.01 23:01



Пролет много ми харесва! Най - вече защото не завършва на "а" или "я", както почти всички женски имена. Така си е, защото аз съм Николет. Понеже не познавах никой с такова име и като малка си мислех, че е много грозно и никой не иска да кръсти детето си така. Мина ми вече де. Иначе съм кръстена на баба ми Никулина, която са я оперирали тогава и е щяла да умре /още е жива и здрава/. Искали са да съм Никол, но трябвало да е побългарено - айде Николет. Искали и "а" да сложат, но наш'те направили един бесен скандал и това си е.



Тема Re: За именатанови [re: Shanya]  
Автор nickolette (нетитолуван)
Публикувано05.09.01 23:35



Помня, че четох нещо за имената от Петър Дънов. Най - полезно било в името да има колкото се може повече гласни, да е дълго и когато азбуката се раздели на 4, от всяка група да има по буква.
Само това запомних......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.