Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема zanimawam se deca-urozi,pomosht s domashnite i drнови  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 18:26



Prepodawam anglijski ,pomagam s domashnite, zanimawam s izwynuchebni zanqtiq deca i u4enici(3-12 godini) w udobno wreme i mqsto.
za kontakt sluncho_sluncasal@hotmail.com



Тема Ей това малко не го разбрах с домашнитенови [re: iva]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано04.11.01 20:21



как помагаш с писането на домашни? Ти ли им ги пишеш на децата, или как?
Много ме вълнува мен този въпрос!


***


Тема Ти пък Джени,нови [re: Jennifer*]  
Автор kakataМодератор ()
Публикувано04.11.01 20:29



Ела у нас да ти покажа.
понякга решаваш задачите, понякога научаваш урока и го преподаваш отново, понякога има малко кеч-мания...



Тема Re: Ти пък Джени,нови [re: kakata]  
Автор farmer (ПО-ПОЗНАТ)
Публикувано04.11.01 22:19



ХАХАХАХАХА
сега така ли го тълкуват Макаренко-ох ти вунига си била
светъл лъч в калпавото ми ежедневие

НЕЩО КАТО НОЖ,НЕЩО КАТО ЦВЕТЕ, ИЗОБЩО КАТО НИЩО НА СВЕТА


Тема za domashniteнови [re: farmer]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано05.11.01 19:44



не искам в никакъв случай да натрапвам мнението си,но ето какво си мисля аз...
За всеки човек включително и за децата е много важно да имат силна мотивация когато учат.За повечето деца до 7ми клас училището не се разбира като поле за интелектуална изява-децата са там, за да се срещат с приятелите си, за да играят , да се сбиват понякога, да се покажат да се научат да общуват сред връсниците си,което е едно от най-необходимите и практични качества ...За да се мотивира едно дете да се занимава с езици,компютри,спорт,училищни дисциплини ,то трябва да харесва това, което прави.За жалост в много случай училището е досадно,уроците безсмислени и еднотипни.Самата образователна система работи, така че способностите на всички деца са изравняват, не се прави разлика между моето дете и вашето дете и техните индивидуални качества, желания, талнти и възможности.
В никакъв случай не трябва да се пишат чужди домашни, колкото и да се тръшка детето ви,колото и да ви е жал и да разбирате ,че задачите и есетата го измъчват би било повече от погрешно да се свърши чуждата работа т.е да се получи нещо наготово.Това създава навика в децата, че всичко трябва да става така, че не са необходими труд и усилия.Един урок може да се преразказва, но да се преразказва интересно с примери,интерпретации...да събуди интереса на детето.В момента , в който то намери урока за интересен се ражда и интереса "да знам";"искам да знам", което вече е мотивация.
Помощта с домашните е помощ в смисъл на дообогатяване на вече познатите факти,намиране на правилно, логично и възприемчиво за детето обяснение и формиране на интерес да се работи.
Мога да дам пример:
Частен учител по английски започва работа с дете в първи клас.Първата седмица детето внимава ,работи в часовете и в къщи пише домашни.После опознало новата ситуация, в която е било поставено започва да губи интерес-думичките му се струват еднакви,страниците на учебника безкрайни...В такъв случай целата на учителя е да постоянно да променя начина си на преподаване,подхода си , да прави часа всеки път различен и интересен като увеличава натоварването на детето и това да става без да детето да го усеща...



Тема Ива, това коетонови [re: iva]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано05.11.01 23:10



казваш е много умно и вярно.

Напълно съм съгласна с теб.
Най-най-важното от всичко е да има интерес. Веднага обаче едно допълнение. Интересът не може да се събуди у всекиго.
Има хора, на които и стриптийз да им правиш, докато им преподаваш (тук говоря за всякакви възрастови групи), пак не можеш да им събудиш интереса.


***


Тема Re: zanimawam se deca-urozi,pomosht s domashnite i drнови [re: iva]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 08:03





Вчера минах по бул Сливница..там има едно усмихнато момиче- цигане...Ангелинка се казва...от дете я помня по тези кръстовища...
Тя се моли по така...по професионално....
А родителите и, я гонят да им изкара по 20-30 лева на ден.
Еднавечер по тъмно, я срешнах ...изгонена...и я заведох на китайски ресторант.
Не искаха да я пуснат с мен в ресторанта.....

Редактирано от kakata на 06.11.01 11:30.



Тема Муле, покани мен -нови [re: MУЛE]  
Автор kakataМодератор ()
Публикувано06.11.01 10:52



поне ще бъдеш сигурн, че ще те пуснат.



Тема Re: Муле, покани мен -нови [re: kakata]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 14:18




Нямаш проблем...
Хайде да се уговорим ...така, тук,чрез писане ама накъсано,...през няколко клуба...и през няколко постинга...така че да не ни разберат....или дори , ако ни разберат...могат и тези коите са ни разбрали, и те да дойдат на китайския ресторант...
Ако приемаш този вариант,...търси ме на религията...там чакам повече информация....за да ти наравя официално предложение



Тема Re: Муле - грешка !нови [re: MУЛE]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано06.11.01 16:02



Батка, как можа да го измислиш това, бе ?!
Сега знаеш ли що народ ще хукне из клубовете да сглобява накъсани постинги! И нито един китайски в София няма да ви събере ...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.