Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:31 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Каква е тая работа???!!!???нови  
Автор Jennifer* ()
Публикувано29.10.01 19:35



Да ви попитам нещо. У вас минават ли на ден по няколко пъти разни хора да събират пари за домове за деца и сираци?

Аз не мога да разбера как всеки ден аз, която не стоя по цял ден вкъщи, все отварям вратата на някого.

Сценарият им е много еднотипен. Започват да ми правят комплименти и да ме наричат "госпожица" (е, заради това мога да излизам да им отварям и за в бъдеще). На мен ми става радостно и давам пари. Всъщност, пошегувах се, давах пари наистина за децата. Обаче тази кампания започна много да ме озадачава.
Как всички детски домове в БГ изпратиха представители точно в моя град, точно в моя квартал.

Когато им реагирам, веднага започват да ми тикат разни документчета, които без проблем мога да направя на килограм за когото и да било.

Осветлете ме по въпроса, защото от една страна искам да помогна, може пък наистина да са от домове, но все повече и повече се съмнявам.


***


Тема Червения кръст има специални карти.нови [re: Jennifer*]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано29.10.01 20:06



За своите служители. За други организации не знам.

Имам контакти с няколко благотворителни организации, на добро ниво, но не съм чула това да е тяхна практика.

Дори бяха злоупотребили с името на едната, казваха да се изпращат пощенски записи до поискване, за болно дете. Добре, че една усъмнила се гражданка се обадила в офиса на фондацията, за да се установи измамата.



@=>=>=


Тема Винаги преглеждам документите имнови [re: Jennifer*]  
Автор kakataМодератор ()
Публикувано29.10.01 20:12



- регистрация на Фондация в съда, членска карта с печата на Фондацията и какво от това? Всеки може да регистрира.
Някъде пишеше, че БЧК вече няма такава кампания.
Знам, че многобройните фондации под които се прикрива организацията на Муун, също събират пари. Игнорирай ги. Кажи им че ще преведеш парите по сметката на дома.



Тема Re: Каква е тая работа???!!!???нови [re: Jennifer*]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 20:27




Това са провокации...това е БИЗНЕС.
ОООХХХ колко пари съм раздавал някога.....
После прочетох някъде в Библията,че каквато и да е помощ да даващ, не е добре да я даваш чрез посредник.
Давай лично.
А църквата е посредник...държавата е посредник...фирмите са посредник и т.н.
От тази момент и разбира се , не само по тези съображения ...вече спрях и не давам пари и на църкви и на каквито и да е организации.....
Понякога, за експеримент, на някой просяк , му давам ябълка или нещо за ядене и не веднаж са ме псували и ругали...за това , че не съм дал пари.

Но Мулето не се засяга от това че го ругаят или псуват......
Между другото , тези акции стават на голями трупи, от по 10 двойки наведнаж, за да може да се издои набързо квартала или блоковете.
Защото ако се пращат различни хора,по различно време, ще стане много натрапчиво и няма да се знае, кога и кой е "доил" този район....



Тема Просто не давай.А ако дадеш ,мисли за себе синови [re: Jennifer*]  
Автор Kиpo ()
Публикувано29.10.01 20:47



като за спонсор на ето


Абе ,Джени ,бива ли така ?!

Benefacta male locata malefacta arbitror

Тема Re: Просто не давай.А ако дадеш ,мисли за себе синови [re: Kиpo]  
Автор areca (весела)
Публикувано31.10.01 00:12



Ама тия са избирани с конкурс!!!!



Тема Re: Каква е тая работа???!!!???нови [re: Jennifer*]  
Автор areca (весела)
Публикувано31.10.01 00:24



Аз понеже съм в къщи-по майчинство,много често ми се случва да отварям вратата за какво ли не-за червен кръст помощи,за сираци,разносна търговия,анкети...Една вечер даже звънна поп да събира пари за някаква църква и направо ми изкара акъла с това черно расо.Но откакто миналата година ни обраха жилището посред бял ден,докато съм била с детето на кафето пред блока,вече въобще не отварям!!



Тема А, случайно не са ли те замерали с подаренатанови [re: MУЛE]  
Автор kakataМодератор ()
Публикувано31.10.01 08:36



ябълка?



Тема Добре, че ми казахтенови [re: Jennifer*]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано01.11.01 10:40



Вече изобщо няма да се разправям с тях!
Много ви благодаря!
Даже ще кажа и на бабичките каква е работата (те пък като че ли вече не знаят, де).


***


Тема Re: Каква е тая работа???!!!???нови [re: Jennifer*]  
Автор Edna (тя която)
Публикувано02.11.01 12:04



Даже и не отваряй! От една такава благотоворителност на една приятелка и обраха апартамента да шушка, добре че тя е жива и здрава!
има достатъчно домове, иди там.
И Киро е прав. Още преди време отивайки на пазар си дадох стотинките на една жена с дете пред магазина, за да вида след малко как я прибира мъж с мерцедес и и вика: Айде стига за днеска!
И въпреки това пак ми се случва да давам, що ли?

Se non e vero, e ben trovato.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.