Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 25.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Методиканови [re: Jennifer*]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано21.10.01 17:14



Единствено и само да върви в крак, за повече и не мечтаем.
Нещо не ми харесва начина на преподаване. Според учителката трябва да се започне с Go - 2 !?!? Като го отворих ми стана зле. Замъкнах се при зам-директорката и й казах, че не отглеждам вуднеркинд и искам преподаване на азбука, елементарни знания и въобще, стъпка по стъпка въвеждане в езика. Доста други родители също ходиха да протестират, засега е намалила темпото, но пък нямат учебника - GO - 1. Вече един месец го купуват от незнам къде си, и ние караме така, както ни дойде, хаотично и неорганизирано



Тема GO2???????????нови [re: kakata]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано21.10.01 17:28



Учителката нормална ли е???
Go1 долу-горе се покрива като граматични модули с Venture, но е много скъп и се правят предварителни заявки в Longman (естествено, те носят определена комисионна на продаващия учебника).
Това е просто невероятно! Ти ме зашемети!

Сега конкретно за методиката. Ще имате доста работа.
На първо време с азбуката, която предполагам при вас не е пролбем заради РСто. Можеш да включиш РСто в обучението, дава много добри резултати. Не ги знам защо, но ако им напишеш нещо на хартия - не могат да го прочетат, когато им го напишеш намонитора - четат без проблем. Прабвай с буквите.
Направи му да попълва липсващи букви, всъщност аз имам такива готови неща, мога да ти ги изпратя, ти само ги принтни и му ги дай, или пък ги попълнете направо на РСто.
Можеш да си направиш карти с буквите и да ги подреждате. Да намери и посочи еди-коя си буква, но всичко дае като игра.


За формите на глагола съм. Направи му на листчета местоименията и самите глаголни форми. Дай му да ги подреди. Може да си направите 2 комплекта и да видите кой първи ще нареди картите. Същото е и с глагола HAVE. и те май това са учили.

За писането. Сигурно ако го караш да пише на РСто, ще бъде по-приятно. Има обучаващи дискове, вземи му диск, ще може сам да се занимава. Нещо друго ако има на този етап, подсети ме, но те май само това са учили.

Транскрипцията взеха ли?


***


Тема Включила съм всичко,нови [re: Jennifer*]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано21.10.01 17:35



Дебора ми изпрати едни програмки, които засега вършат работа на елементарно ниво. Така с тези учебници. Само ядове. GO - 2 го имаме, но другия - не. Без учебник език не се учи, той пък пише неразбираемо в клас и аз гадая докъде са стигнали. Абе, мъчим се като грешни дяволи. Утре ще ида на Славейков и ще взема какъвто и да е учебник, просто въвеждането да е по-систематизирано, защото така или иначе в главата му се увеличава само кашата. За упражняване писането на букви въобще и не е ставало въпрос в час. А той, иначе ги знае, но трудно се справя с писането им, което е съвсем разбираемо.



Тема Според меннови [re: kakata]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано21.10.01 17:46



обезателно трябва да реагирате и то много настойчиво пред управата на у-щето. Не мога да си обясня как може да бъде допуснато това.
Все едно по математика без да са учили цифрите и операциите събиране, изваждане, умножение и деление да започнат да решават квадратни уравнения.

Да не би досега другите деца да са учили английски от 1-4 клас и затова да са решили да скочат на Go2? Ако са учили по English Together, примерно, тогава да, уместно е да се прескочи GO1. Но това става само ако целият клас е учил.
И аз не знам, но си мисля, че в държавните у-ща може да се учи само по Venture.


***


Тема Re: Според меннови [re: Jennifer*]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано21.10.01 17:52



Не, не са, то затова е и в нов клас, за децата, които не са учили.
Иначе, неговият бивш клас вече учи и втори език и въобще са претоварени.



Тема Re: Според меннови [re: kakata]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано21.10.01 18:04



Сега ще ти пусна онова, за което ти говорих, дано да ти свърши работа.
Намери му на нета има много интересни игрички за начално ниво и за учене на думи.

Пропуснах да ти кажа нещо много важно - да четете заедно на глас. Може да си правите и драматизации по-късно, но поне в началото ти му чети, той да повтаря. Най-напред много бавно, за да се произнасят думите вярно, след това следете за това да не се накъсват демите във фразата и изречението, след това поработете върху интонацията, накрая сама ще дойде скоростта. Можете да се запишете на касета или на РСто.
Няма нищо страшно, той сам ще ти подсказва идеи и в хода на работата ще видиш какви неща ще си измислите.


***


Тема Благодаря!нови [re: Jennifer*]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано21.10.01 18:21



Определено ще го пробвам това с листчетата...

Qui scribit, bis legit.


Тема А дали има универсална рецепта?нови [re: Jennifer*]  
Автор Kristinche (различна)
Публикувано25.10.01 12:45



Защото ние май вече сме свикнали по един начин и ни е трудно да го сменяме.
Дъщеря ми първо, че не внимава когато чете задачите или уроците. Имам чувството, че трудно и се закотвя вниманието. Почне едно, сети се за друго - "прехвръква от цвят на цвят" и нищо не свършва като хората. В подкрепа на това предположение е фактът, че започне ли да прави нещо, което и е интересно го прави бързо и добре. Не искам да я подкупвам с неща от рода" Ако свършиш това, ще ти разреша онова", но понякога това работи. Напоследък е станала много прилежна, защото и казах, че само в такъв случай ще я пусна на екскурзия. Така че заслужава да я похваля! Дали обаче това трябва да бъде стимула???
И още - много бързо решава, че не може нещо или " че тия задачи са много трудни и незнам как се решават" и се отказва да търси разрешение на нещата сама.
Може би проблемът е по-дълбок и трябва изобщо да е по-самостоятелна. А и аз съм много критична. Когато беше по-малка винаги първо критикувах, а после хвалех (ако се сетя евентуално). Късно разбрах, че трябва да е обратното...



Тема Ти все едно описваш моето момченови [re: Kristinche]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано25.10.01 20:50



Същите реакции и отношение към ученето. без висене на главата не става. Пробвали сме и беше катастрофа, даже престана да ходи на училище.
Сега надзираваме, без да сме постоянно седнали до него, но в общи линии материала си го минаваме с него.



Тема С това ми напомняш как моят баща ми обяснявашенови [re: Kristinche]  
Автор Jennifer* ()
Публикувано26.10.01 22:14



математиката.

Тате: "Я да видя какво учихте днес по математика."
Аз: "А, нищо."
Т: "Дай учебниците и тетрадките".
Давам ги неохотно.
Т: "О, написала си си домашното. Как получи верния отговор?"
Хм, моят любим въпрос!
Аз: "Амииииии, как. Намерих го."
Т: "Ами как да ми кажеш, като ти изобщо не си внимавала в час. Само си си писала бележки. Нищо не става от тебе. Как ще те приемат да учиш икономика? Дай да ти покажа как се рашават задачи."

Започва да пише нещо напълно неразбираемо за мен. Понеже не му разбирам нищо, докато той пише, аз си мисля за нещо си.

Т: "Сега разбра ли как става?"
Тук идва лошото. Ако кажа, че съм разбрала, ще ме накара да реша друга задача, а пък аз не мога. Ако кажа, че не съм, ще каже пак че нищо не става от мен и пак ще повтори същото обяснение.

Виж, ако беше ми обяснил с човечета, кукли и т.н., щях да го разбера и запомня до ден днешен. Ама математиците никак не могат да обяснават.Ама никак! Да ме извини тук една моя приятелка, нямам предвид нея, естествено.

Ако беше ми казал "Браво, получила си верния отговор!", някак си по-друго е. Щях да науча още 2 задачи, ама баща ми ще ме похвали някога!


***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.