Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:42 28.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Май днеснови [re: MУЛE]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано17.10.01 22:13



едно лошаво Муленце не си е изпило лекарствата!
Добре, че логореята не е заразна...

Qui scribit, bis legit.


Тема Не, чета мунови [re: MУЛE]  
Автор Stephan (бездействащ)
Публикувано17.10.01 23:04



всяка вечер за приспиване твоите поствания в клуб "Родители и деца" и го създавам по твой образ и подобие. Интересно какъв хибрид ще излезе от него...



Тема Re: ех , родители, родителинови [re: Brahman]  
Автор Aлбa (да се запознаем)
Публикувано17.10.01 23:10



Здрасти! Знаеш ли как точно уцели моя ред на мисли. Откакто съм станала майка не е минал нито ден без да си посипвам главата с пепел, че не съм достатъчно добър родител. Аз самата съм на години, подхождащи на клуб 30-40 и всичко, за което говориш се е превърнало в един вътрешен мой монолог. Още преди да родя знаех, че да възпитаваш значи много повече от това да научиш детето си да казва добър ден и да се храни с нож и вилица. То е нещо подобно на това да бъдеш вятър за хвърчилото, наречено дете. И то вятър, който трябва да даде сила на полета, да го откъсне от въжето му и да не го гони след опашката. Дълго време се трудих над себе си и едва съвсем от скоро започнах да добивам известен кураж, че вървя в правилната посока и че хвърчилото е пъстрокрило, весело и силно. А кой управлява сърцето и ума ми...
Колко много ми се иска да зная! А може би вече съм схванала...

По-добре такаотколкото така


Тема Re: ех , родители, родителинови [re: Brahman]  
Автор Nevestulka ((не)непозната)
Публикувано18.10.01 00:38



Казваш куцото, кьоравото и сакатото... дааа.

Попита те някой по-нагоре дали имаш деца. Това е много важно. Защото пред родителството всяка теория умира. Едно е да наблюдаваш, съвсем друго е да имаш СВОИ деца.

Явно и аз съм една от куците, кьоравите и сакатите / както се изразяваш /, тъй като съм се омъжила на 17, родих първото си дете на 18 и сега той е пети клас а аз нямам навършени 30 години... Сигурно е било много незряло да се нагърбя с подобна отговорност толкова рано и то без "елементарна подготовка". Но смея да твърдя, че двамата със съпруга ми възпитаваме достатъчно добре децата си / и то защото сме двамата!!! - отговорността е обща, а не само на майката/
Всичко идва отвътре - този инстинкт - да си родител, това е заложено. В противен случай какво щяха да правят хората по селата, където и при най-голямо желание не биха могли да получат "елементартна подготовка"? Има толкова много примери за простички, обикновени хора, които са прекрасни родители, създават истински хора, и от друга страна твърде образовани, интелигентни хора, чиито деца стават хулигани и престъпници...

Раждаме се с този инстинкт - да бъдем родители. Възпитаваме според собствените си критерии за добро и зло. Проблемът е дали нашите критерии са правилни, ние самите къде сме,дали ние самите сме възпитани и как... И взависимост от това възпитаваме децата си... според собствените си разбирания. Защото всеки се смята за прав.

Редактирано от Nevestulka на 18.10.01 00:41.



Тема Брахман няманови [re: Nevestulka]  
Автор Stephan (бездействащ)
Публикувано18.10.01 07:03



да оцени това за родителския инстинкт, макар да се опитах и аз да му го кажа. Сега пак ще извади аргумента за огъня и натрупания опит. Във всеки случай постването ти беше прекрасно и изцяло се присъединявам към казаното от теб. Пък и счетох за безпредметно да ми дава акъл как да възпитавам деца човек, който въобще няма такива. Как да му заговори родителското чувство?
Не разбирам защо този клуб все по-плътно се покрива от хора без деца? И защо тези хора - като размахват наставнически пръст - си мислят, че в "кораба на глупаците" все още е останал някой, който да им се върже на бълнуванията? Може би е време ние, родителите, трябва да си направим друг клуб?



Тема Re: ех , родители, родителинови [re: Nevestulka]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 07:38




"Защото всеки се смята за прав.". зъвършвеш ти, след като в началото си признаваш че си от куците,кьоравите и сакатите....
Мисля си,от повече писане няма нужда....Благодари на Брахман, че ти отваря кьоравото оченце....



Тема Re: Брахман няманови [re: Stephan]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 07:44




А ти СТЕФАНЕ , НЕ МОЖЕШ ДА ПРЕЦЕНИШ че РОДИТЕЛСКИЯ ИНСТИНКТ в теб не е твояй. Ти се идентифицираш със животното в теб, КОЕТО ЖИВЕЕ и си мислиш че ти живееш.
И когато твърдиш че е ГОРДОСТ че имаш деца, би трябвало да потънеш от срам, защото си не само куц, кьорав и сакат, но и малко по малко умен... и мъдър.
Попитали един мъдрец, "ТИ УЧИТЕЛЮ защо нямаш деца?"
А той им отговорил: "Защото щях да бъде като вас.Затова."
Ако Учителя е мъдрец, какъвто е...то какви са останалите, които са му дасали въпроса?
Глупостта не може да оцени собстветата си степен на глупост.... извини ем, не пиша на теб...пиша на някои други...зада не се обидиш, щото глупостта , освен това, се дразни и обижда....



Тема Re: Не, чета мунови [re: Stephan]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 07:47




Да бе...даа....тя белята вече е свършена...така че, кво друго да ти остане, освен да чакаш и да видиш, какъв хибрид ще излезе.....



Тема Re: ех , родители, родителинови [re: Aлбa]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 07:49



Поклон от Мулето....
Май си понала да помъдряваш, след като си задаваш тези въпроси накрая....



Тема Г-н Муле,нови [re: MУЛE]  
Автор Stephan (бездействащ)
Публикувано18.10.01 08:02



аз не съм толкова велик, колкото тези, които са стигнали до мъдрото прозрение да нямат деца защото, защото...и т.н.
Аз съм едно просто момче и децата ми носят много радост и усмивки и съм пожертвал шанса да схвана великите премъдрости на богоизбраните в името на радостта и щастието с децата (и надеждата, че някой ден ще има кой да ми затвори очите).
Всички не може да са титани на мисълта




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.