Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:01 24.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За Маг  
Автор Apвeн Beчepницaтa (елф)
Публикувано09.10.01 12:16



Изваждам го в отделна тема, защото предишната се разрастна много.

Уважаеми Маг,

По никакъв начин не съм искала да омаловажа твоите съвети или да говоря от позицията на многознайкото. Не бих искала да приемаш нещата така. Просто знаейки разни неща реших да дам съвет и аз.

Това, което аз знам за ескимосите е, че те не пият направо стопен лед. В техните иглута винаги гори огън, над който къкри котле, в което слагат парчета риба, кожа и месо от елен и по този начин се получава един бульон, на който те казват чай. Всеки, който влезе там спокойно си налива от горещата течност, която е и хранителна. Не знам те да пият стопен лед направо така. А и ледът може и да се доближава до дестилираната вода, но не е.

Колкото до продължителноста им на живот имам следното такова становище. Скоростта на биохимичните процеси намалява при понижаване на температурата. Това може да се изрази с един прост пример - половото съзряване на девойките започва на все по-късна възраст с отдалечаването им от екватора. В най-северните райони това е 16-17 години. Тоест, при ескимосите всички процеси, включително и тези на стареенето протичат по-бавно.

Е, недей да бъдеш толкова бесен. Все пак всички тук знаем по нещо и небихме искали съветите да ни бъдат натрапвани толкова категорично. :-)

Поздрав и златен лист от Лотлориен.

Не всяко злато сияе...


Тема Re: За еби го тоя нещастник........нови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
Авторsilent (Нерегистриран)
Публикувано09.10.01 15:22



кво му се обясняваш като девственица............



Тема За .... + глаголнови [re: silent]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано09.10.01 19:44



Интересно!

Quot homines, tot sententiae.


Тема Ама разбира се! :)))нови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано09.10.01 19:50



Но не и поведението на щрауса, зарил главата в пясък или онези думи на Вуте като видял жирафа.
Когато не разбирам нещо (абе, честно да ти кажа уж ми е принцип, но и аз избързвам и не ПИТАМ ) предпочитам да кажа "Какво означава това" или "Какво искаше да кажеш с това" а не "Ай сиктир бе - говориш глупости". Защото не този е начинът на общуване. Освен ако не е в кръг от близки и познати, които ти (ми) знаят маниерите.
ДО ТУК. Нали?

Quot homines, tot sententiae.


Тема Не се пали , бееееенови [re: Mag]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано09.10.01 22:41



От тази тема, оная другата дето ти подпали фитилите, аз пък научих толкова много.
А Вечерницата е една от най-етичните юзърки тук. Е, на мен да се разсърдиш, поне знам защо.



Тема Ма не се паля. :)))нови [re: kakata]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано10.10.01 10:30



Напротив.
ЛЕК и УСПЕШЕН ден!


Quot homines, tot sententiae.


Тема Mag molia teнови [re: Mag]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано10.10.01 10:38



моля те отговори ми на въпроса в темата '' народна медицина''



Тема ДО ТУК!нови [re: Mag]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано10.10.01 22:20



Исках да кажа - ДО ТУК с препирните. И нека не се СЪРДИМ!
Май не съм се изразил ясно!


Quot homines, tot sententiae.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.