Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:51 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема nostno napikawane pri deteнови  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 16:52



Sinat mi e weche na 7 godini a prodaljawa da se napikawa wecher. Ako njakoj znae izpitana rezepta, molja da ja spodeli.



Тема Re: nostno napikawane pri deteнови [re: mama]  
Автор Dak ()
Публикувано02.10.01 19:58



Имаше такава тема тук с доста коментари, ама не мога да я открия, беше в началото на лятото.

Моят е на 8,5 г. и продължава да действа нощем (основно между 23 и 04 ч.). Общо взето, 2/3 от нощите в месеца се напикава, ако не го изпишкаме около полунощ. Не го ограничаваме в пиенето преди лягане (той сам се ограничава, милият), омръзна ни толкова години да го мъчим. Всички възможни бабешки методи са опитани - действат за времето, през което ги прилагаме (но ако спрем, на другата нощ пак сме мокри). Хормонални и др. лекарства не искаме, страх ни е от странични ефекти или от ефекти в бъдеще време.

Обикновено работата се дължи на по-бавно израстване на някаква кост при момчетата (при нас това се потвърди от рентгеновата снимка). Жена ми прочела някаква статия за това и страхотно се уплашила, но опитът на всички около нас сочи, че трябва да се надяваме с времето проблемът да изчезне.

Все пак си мисля, че аз и жена ми сме причина за това, тъй като и двамата пушим.



Тема Re: nostno napikawane pri deteнови [re: mama]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 20:15



ДЕТЕТО ЖИВЕЕ В СТРЕС.....има нещо, което го е подтиснало и го стяга.
Помисли си от кога е започнало това, и свързано ли е това с нещо в семейството?
Ето една природна рецепта...без лекарства:

1.Печене на гръбнака на слънце.
2.Да се слага топло на коремчето.
3.Разтривки на гърба и особенно на гръбнака.

Ще имаш проблем с детето в КАЗАРМАТА.....съжалявам че трябва да ти го кажа.
Но е по добре да знаеш от сега.....
И този проблем може да стане психически и да стресира детето ти за цял живот.
Много са такива случаи...за съжаление.
Желая ти успех.....



Тема Re: nostno napikawane pri deteнови [re: mama]  
Автор summer_ (ochoto:-))
Публикувано02.10.01 20:49



i az kato sinat ti do 9 godishna se napikavah, ne pomnia kakva beshe prichinata, no znam, che beshe niakakvo zaboliavane. togava maika mi me vodeshe na nagriavki, slagaha mi venduzi, a vecher mi slagashe sinapovi hartiiki. sled izvesno vreme mi mina...ot togava ne sam imala takiva problemi



Тема Re: nostno napikawane pri deteнови [re: mama]  
Автор ayтcaйдep ()
Публикувано02.10.01 22:40



проблема обикновено е от растоянието м/у дисковете на гръб. прешлени... намерете кадърен иглотерапевт/акопунктура/ ...много внимавайте с иглотерапевта....трябва ви наистина добър...
съжалявам, че не мога да ви посоча такъв в момента....препоръката на Муле е отлична...маслено разтворимите витамини ще помогнат, особено ако са натурални/опасни са натрупват се/.



Тема Една рецептанови [re: mama]  
Автор Mag (дърто момче)
Публикувано03.10.01 01:21



Чай от лавандула. 2 супени лъжици се запарват в 1/2 литър вряла вода.
Пие се по една кафена чаша 15-20 мин. преди ядене.
Добре би било ако преди това се изпива 1 кафена чаша дестилирана вода.
Вечерно време, преди лягане, да пие само дестилирана вода на малки глътки.

П.П. За съжаление всичките ми бележници и наръчници са в офиса.
Утре (след обяд) ще пусна още няколко рецепти а и някои препоръки към начина на хранене.
И още нещо - това може да бъде породено и от физиолигически и от психически фактори. Но се лекува. На една моя позната синът и се напикаваше до 10-11 год. възраст. Излекува се с едни мои чайове.
До утре - към 15-16 часа, че съм командировка!

Quot homines, tot sententiae.


Тема Re: nostno napikawane pri deteнови [re: mama]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано03.10.01 09:09



vsichkite neshta, koito ti se kazaha tuk, sa deistvashti, no pri specifichni sluchai.
niama neshto, koeto s magicheska prychka da razreshava vsichkite problemi, chiito izraz e noshtno napikavane.
obyrnete se nepremenno kym lekar, ako oshte ne ste go napravili, i potyrsete zaedno prichinata i vyv fizicheskoto i v emocionalnoto systoianie na deteto.
kakvato i da e prichinata - prirodosyobrazniia nachin na jivot i hranene shte spomogne za preodoliavane na tova nepriiatno systoianie.
deteto triabva da e spokoino i veselo.
no ne biva da se glezi izlishno.
triabva da ima postoianen dneven rejim - da si liaga i stava v tochni chasove.
da ne piie technosti pone chas i polovina predi liagane, kato obache prez denia ne biva da se ogranichava.
dobre e da go slagate da spi nai-kysno v 9 chasa i posle da go vdigate da pishka malko predi polunosht. ne e tolkova trudno...
hranata mu triabva da e bez pikantni podpravki, s malko sol - na choveshkiia organizym dnevno sa mu neobhodimi edva do 2 grama sol, v koito dva grama se vkliuchva sydyrjanieto i vyv VSICHKI hrani i napitki, priemani prez denia - kolichestvoto pri tova e za vyzrasten chovek...bez gazirani napitki, bez pyrjeno i zapyrjeno, bez mazni tejki bliuda. ne mu davaite semchesti plodove i zelenchuci, kato patladjani, smokini, mahaite semkite na domatite...
da izbiagva da iade tlysti i cherveni mesa.
vsichko kazano ot mene za hranata vsyshtnost e polezno za cialoto vi semeistvo.
krai na kremvirshite i "svinskoto s luk", zapyrjenite bob i iahniia, vsiakakvite zapryjki izobshto!
shte e polezno za deteto, ako slojite pod charshafa na legloto mu ovcha koja.
obiknoveno pomaga.
syjaliavam za latinicata. taia mashina se pobyrka neshto...



Тема преодолим е проблемът -нови [re: mama]  
Автор ceлянинът (член - простак)
Публикувано03.10.01 10:12



не се стряскайте... има си лечение - с някакъв комбиниран чай беше и още нещо - ама - ще питам - да си припомня и - пак ще пиша...
най-важното - не му създавайте травма на детето, не преакцентирайте този проблем...

Добавям - чаят се казва "Енурезопам" и навремето имаше едни фитотерапевти, които се намираха в Окръжна болница - в Младост, вече не помним имената им... но рецептата е на д-р Памуков...
С упоритост се постига ефект - и психичният компонент при лечението е много важен... лечимо е - и хич не слушайте тези, които казват, че нямало отърване...

прост селянин, ама много прост ви казвам !

Редактирано от ceлянинът на 03.10.01 10:48.



Тема Никаква дестилирана вода!!!нови [re: mama]  
Автор Apвeн Beчepницaтa (елф)
Публикувано03.10.01 13:51



Аз съвет за нощното напикаване не мога да дам, но прочетох тук едно мнение за чашката дестилирана вода.
Дестилирана вода не се пие! Тя се налива в акумулаторите, ползва се в лабораториите и т.н. - все за технически цели.
В жив организъм не носи никаква полза, а ако се пие в големи количества може да доведе и до сериозни увреждания, дори необратими.
Не ми се впуска сега в обяснения защо, но ако някой се поинтересува - нека да напише - ще отговоря.

Не всяко злато сияе...


Тема Re: nostno napikawane pri deteнови [re: Dak]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано03.10.01 14:20



Ne se izmychwaj za towa che si pushach i s towa moze da si nawredil. I nie sys sypruga mi sme pushachi, no ot towa ne sledwa awtomatichno nishto i (da ne dawa gospod) njamae tozi problem sys sina ni. Iskrenno ti sychuwstwam za problema. Shtom e ustanoweno che se izrastwa prosto se vyoryvete s tyrpenie.
Stiskam palci na wsichki dano se oprawqt dechicata


P.S. syzaljawam za latinicata no.... nali si znaete mashinkata e vinovna

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.