Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема На каква възраст според....нови  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано04.10.01 09:41



вас е добре да се вземе домашно животно на едно дете. Синът ми е на две години и 3 месеца и мисля, че е време. Но нашият татко смята, че е рано. И така дайте мнения и съвети моля

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко


Тема Зависи от животнотонови [re: мишoни]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано04.10.01 11:19



ние се снабдихме с куче, когто синът ми беше на три години и нещо. Не, че го искахме, но една моя леля го остави за три дена при нас. Радвахме му се много, а после то не пожела да си тръгне...После, след дв години посрещна сестричката с голяма радост, спеше до леглото на бебето, въртеше се само около нея. Не е наранило никога децата, въпреки, че като малки му дърпаха опашката и в общи линии не бяха много толерантни приятелчета.



Тема Re: Зависи от животнотонови [re: kakata]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано04.10.01 11:38



Ами едва ли ще е куче... Просто не сме им любители, а и няма да има достатъчно време и животното само ще се мъчи. Говорим за неща като рибки, костенурки, котка, хамстери.... ей такива неща

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко


Тема Re: Зависи от животнотонови [re: мишoни]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано04.10.01 17:25



В никакъв случай не започвайте с водни костенурки или рибки - те не подходящи са за толкова малки деца. Специално костенурките изискват далеч повече грижи, отколкото изглежда на пръв поглед...
А пък храната на рибките е силно алергизираща!!! Да не ви отключи, някоя алергичен бронхит или астма, че ще има да патите.
Май хамстерите най ги бива, пък и живеят кратко, та ако не ви харесат...
Децата обичат животни, които да могат да пипат и гушкат, а не просто да съзерцават. Ако имате двор е различно...
Иначе, братче или сестриче, също ще свършат работа!

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 04.10.01 17:26.



Тема Re: На каква възраст според....нови [re: мишoни]  
Автор Apвeн Beчepницaтa (елф)
Публикувано04.10.01 18:15



Ние си взехме котка, когато синът ми беше на 8 месеца.
Ако си сигурна в здравето на животното не би трябвало да имаш други проблеми.

Не всяко злато сияе...


Тема Хамстеритенови [re: Mama Netty]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано04.10.01 21:16



имат едни остри зъбки, не е добре детето да се опитва да ги гушка или мачка.
Птичето не е лош вариант. Аз отгрлеждах цели 9 години едно канарче, така го бяп дресирала, че ходеше по мен, целуваше ме и ми кълвеше буквите по книгата. вечер докато гледах телевизия, си изкарваше една дрямка на рамото ми....пееше чудесно и въбоще едно такова ярко жълтичко сладурче.
Имаше и жена по едно време, но се оказа лош и тираничен съпруг, не й даваше да яде и тя се спомина. остана си само той, да си тлъстее на воля...



Тема Re: Много ви благодаря....нови [re: мишoни]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано05.10.01 09:24



за отговорите и ценните съвети. Може би и ние ще си вземем котенце. Синът ми много ги обича. И със сигурност ще е прегледано и ваксинирано преди да го приберем у дома.
Още веднъж благодарности :)

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко


Тема Re: За сестричето....нови [re: Mama Netty]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано05.10.01 09:25



ще изчакам още малко (да си почина от недоспиването до сега). А кой знае може и братче да излезе :)))

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко


Тема Внимавай с котето !!!нови [re: мишoни]  
Автор Лyничka (неземна)
Публикувано07.10.01 00:14



Щях да кажа, да внимавате много с котката, ама после осъзнах, че детето е момченче. Но все пак ти внимавай с котенцето... защото имам една позната, която си купи коте, я синът и беше на годинка. След това въпросната позната, направи два спонтанни аборта докато установят, че не знам си какво носели котките, което причинило аборта...
А те уверявам, че няма значене дали котето е ваксинирано или не... тя по пиринцип имаше най-чистото коте което съм виждала... не знам как го купеше, но беше всяка седмица, всеки 3 месеца ходеха на контролен преглед при ветеринар....
Та идеята ми беше да попрочетеш малко литература по въпроса преди да се решиш за котенце... защото прочетох, че има намерение за сетричка...

Omnia vincit amor


Тема Re: Внимавай с котето !!!нови [re: Лyничka]  
Автор мишoни (просто минавам)
Публикувано07.10.01 21:48



Мерси за милото мнение. Знам го това за котетата... Ние имахме преди да се роди снът ми. Като разбрах че съм бременна, го дадохме на наши познати, да не стане нещо с бебето. А сестричката е планувана за след 2 годинки поне...
Но да се похваля - имаме малка сладка водна костенурка от вчера. Малкият я нарече Снежанка. За сега е много стресната, но много обича да скача от вискоко и да се гмурка.

Да бъдеш щастлив е нищо, да се смяташ за щастлив - всичко



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.