Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кой лекува децата ви?нови  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано02.10.01 10:43



Когато се родиха децата ми и се случи да се разболеят, се изправих пред ужасен проблем: как да ги лекувам?

Скоро се убедих, че съществуващите за тази работа лекари в поликлиниките (а по-късно - личният лекар) се ръководят единствено от правилото: на моментална и тотална борба с всички симптоми посредством силни лекарства с гарантиран ефект - вероятно, защото така повеляват каноните, или за да се подсигурят, че никой не може да ги обвини, че не са лекували компетентно. За всяко зачервено гърло предписват антибиотици, за хрема с температура 37.5 - температуропонижаващи и пр.

Едва ли някой има съмнения, доколко такава практика е полезна за здравето на детето в дългосрочен, стратегически план. Започнах при видимо леките простуди просто да не викам лекар - оставях ги да си оздравеят сами. Водех ги с мен по планините и ги оставях да играят колкото е възможно повече навън. За щастие, рядко боледуват... Но всеки път, когато са болни, се разкъсвам отвътре - да слушам ли лекаря? Или да слушам "здравия разум"? Обикновено лекарите не търпят съмнения, не са склонни да обсъждат назначеното лечение и да предлагат алтернативи. А аз не съм лекар и едва ли бих могъл да разпозная истински сериозно заболяване, за което лекарства НАИСТИНА са препоръчителни... А от друга страна, десетки деца на мои познати са станали от малки зависими от лекарствата и една нищо и никаква простуда НЕ МОГАТ да преодолеят без антибиотици, дотолкова им е закърняла собствената имунна система от постоянна "помощ"... които гълтат лекарства всеки месец...

Възможно ли е да е по-полезно за децата да забравим за съществуването на така наречената система за здравеопазване? Що за абсурд е това?!

Сега съм намерил лекарка, която уж по-рядко посяга към кочана с рецептите и е склонна да чува мнението ми за лекарствата изобщо... Просто заобикалям личния лекар и викам нея. Е, не за левче, разбира се.

Можете ли да споделите опит или да дадете съвет?



Тема Re: Кой лекува децата ви?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Cъми (бодра)
Публикувано02.10.01 10:59



Ако знаеш само колко ми е било трудно и на мене!
Наистина лекарите за да си измият ръцете при всяка температура- антибиотици.
Не би трябвало да е така , но те се презастраховат. Разбрах че е най - добре да се вземе първо секрет-от гърлото, от носа , да се изследва и тогава да се предписва лечение. Вярно е че минава време, но поне лечението е ефикасно и правилно.Това в случай, че няма да речем хрипове, а само температура.
А и има един момент, че антибиотиците не лекуват вирусните инфекции, а само бактериални, което значи че много често тъпчем децата с антибиотици без да има нужда- те недействат в конкретния случай.
Истината е че рядко се доверявам на лекар за лечение, а по-скоро на тях разчитам за диагноза-правилна.
Не мисля че е добре да самолекувам децата си, даже е тъпо. Но понякога се налага.



Тема Re: Кой лекува децата ви? [re: Orнeдишaщ]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано02.10.01 13:28



Аз свикнах да не се тревожа особено докато детето не вдигне температура 38С да речем. Оставям я у дома, подпитвам бабките какво да й давам и толкова. Покрай третата сливица от лекарства "за всеки случай" съм вдигнала ръце вече. Ако съм притеснена, водя детето в една частна лаборатория, хората си знаят какво да изследват и още същия ден имам резултати (в поликлиниката може и два-три дни да се загубят за такава проверка!) На лекар я водя ако в резултатите има нещо обезпокоително. Добре, че отскоро вече разчитам на един лекар, който не бърза с антибиотиците.



Тема Re: Кой лекува децата ви?нови [re: Orнeдишaщ]  
АвторMУЛE (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 19:14




Лекарите, ако можеха да лекуват, щяха да лекуват себе си.
А те умират по млади от пациентите си......
Така че ....въпроса ти е много актуален...
Не вярвай на ваксини и на лекари.
Днес разбрах,че във ваксините, има специални препарати...които ...
ОООООФФФ....няма да повярваш...затова не ти и пиша повече....
Този път няма да завърша със усмивките, щото е много тъжно....



Тема Re: Кой лекува децата ви?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор farmer (ПО-ПОЗНАТ)
Публикувано02.10.01 19:24



Много си прав ,и аз мразя лекарствата.
А ти като запален турист-събираи билки-за всяка болка има билка.
Ако се появи Мага и той ще ти го каже.
Ако си си донесъл от Пирин -"пирински чай" смятаи че си решил проблемите за зимните настинки

НЕЩО КАТО НОЖ,НЕЩО КАТО ЦВЕТЕ, ИЗОБЩО КАТО НИЩО НА СВЕТА


Тема Може ли адреса?нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Dak ()
Публикувано02.10.01 20:10



или тлф на тази лаборатория? (ако е удобно, остави ми една бележка?).



Тема Re: Кой лекува децата ви?нови [re: farmer]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано03.10.01 10:15



Какво да ти кажа... сентенцията "за всяка болка си има билка" не ми се нрави особено. Не виждам съществена разлика от твърдението "за всяка болка има хапче", което е пуснало доста дълбоки корени. Между другото, доста от хапчетата се правят именно от билки.

Хапчето или билката е специфично, но извънредно средство за въздействие. То извежда организма от обичайния му, естествен режим на действие. Затова ми се струва, че трябва да се използват предпазливо и само при очевидни показания (което е далеч от масовата практика).

Масовата практика е: прави, каквото ти е кеф или каквото там ти се вижда наложително, а като закъсаш, търси средство (в медицината под "средство" обикновено се разбира хапче), което да оправи нещата, без да се променя нищо друго в начина ти на живот. Лош подход, доказано неефективен, а и по всяка вероятност принципно неосъществим в обозримото бъдеще.

Много добре би било, ако всеки човек осъзнава границата между естествен и противоестествен режим на живот и по възможност стои повече в "естествената" област, по-малко в разни "неестествени" и само по изключение - в "противоестествени". Тогава нуждата от хапчета и билки би била значително по-малка.



Тема Re: Може ли адреса?нови [re: Dak]  
Автор Бeзcъннa (светулка)
Публикувано03.10.01 10:44



Бих написала телефона и тук, но да не излезе, че им правя реклама... Пуснах ти бележка. Само да добавя, че имат и лекар, ще прецени какво точно да пусне.

Във връзка с темата - предпочитам да похарча пари за изследвания, вместо да тровя детето с лекарства. Много рядко са ми писали талони, заявяват - "това е лошо" и ти връчват поредната рецепта. А аз преди да имам доказателство за процес, нищо не давам. Знам по себе си - не помня чайове или компреси, а само инжекции, антибиотици и болници. Е, до 20-тата ми година все си бях болна, та явно не са помогнали особено.

Не е добре да сме все "на нож" с докторите, ама като прекаляват, няма начин.
Да са ви здрави дечицата на всички!




Тема Re: Кой лекува децата ви?нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Kpacтaвичka ()
Публикувано03.10.01 13:33



Лично аз считам, че най-добрите лекари за децата са родителите, защото те ги познават най-добре имат опита и желанието да им помогнат най-добре. Лекарите трябва да дават съвети и информация, а не да тъпчат децата с лекарства. Пробвалили сте да получите повече информация от някой ликар? Попитайте го, това защо се е получило, какво означава, как се лекува, какви са симптомите по принцип, за да ги сравните с тези на собственото Ви дете. Реакцията е защитна от страна на лекаря, защото е засегнато личното му и професионално его. Какви сте Вие та ще се правите на много умни и ще знаете повече от тях...

Аз се стремя да предотвратявам всяко едно заболяване още в зародиша му и съм се убедила, че родителите са"виновни" за болестите на децата сил Ако мога така да се изразя. Ако се вземат мерки навреме, много антибиотици могат да се избегнат и съм съгласна че трябва да мини известно време през което да се даде възможност на организма да се пребори с болестта, за да се стимулира имунната система. Сляпото доверяване на лекарите за мен е просто безхарактерност. Не казвам че трябва да самолекуваме децата си и да разчитаме само на бабини рецепти, но ако ни е страх прекалено /не че аз не треперя непрекъснато и не се самоизмъчвам дали постъпвам правилно.../ нашите лекари ще ни тъпчат непрекъснато с лекарства... За съжаление те в момента имат и материален стимел да го правят. Без да искам да обидя когото и да била и без да обвинявам някого искам да Ви кажа, че един общопрактикуващ лекар няма да вземе и стотинка от здравната каса, ако имате най-обикновена ОВИ или грип!!! Но ако имате пневмония ЗК ще му плати 4 прегледа по 5 лева! значи той с 10 заболели пациенти ще си е "изкарал" заплатат за месеца, нали? А какво става ако за месеца не открие нито едно по-сериозно заболяване???

Такава ние е системата, изкривена, както всички друга у нас...



Тема Със закъснение, нонови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано03.10.01 22:55



все пак прочетох цялата тема и видях че някои от вас вече са намерили добро решение за себе си /Огнедишащ, Безсънна/. Други пък разсъждават така трезво и практично, че също едва ли ще сгрешат в реална ситуация / Краставичка/
На останалите като лекар ще кажа само - не говорете за лекарите въобще, от това няма смисъл - то е като да се говори за жените и за мъжете въобще...Намерете си конкретен добър лекар, на когото вярвате и който не-по малко важно - също ви вярва и ще сте спокойни. За съжаление това си има своята цена:
и в пари, но и усилие да направиш информиран и правилен избор.

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.