Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Помощ! Детето ми пита...нови  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано31.08.01 21:24



Колкото и да чета и да се старая да съм на ниво, все се намира въпрос на дъщеря ми, който да ме хване неподготвена.
Помагайте за последния. Защо щурчетата "свирят" само вечер и нощем? А?
Каква ти полза, че знаех, че щурчетата нямат глас и че свиренето се получава чрез търкането на крачетата о тялото! Никаква.
Кажете отговора, ако знаете, че не ми се пуска в някой Ask едикой си, бавят отговорите поне 2 седмици.

P.S. Тя не че не задаваше въпроси по-рано, но сега има голям бум под въздействието на "Семейство Защо, Защо".

Ако мога пък аз да ви бъда полезна, вече съм отговорила на въпроси от типа:
Защо зебрите имат такава окраска?
Защо птиците летят?
Как върви колата?
Какво означава "-скоп" в думата "микроскоп"?

Въобще, мисля, че можем да си правим тук нещо като взаимна консултация, вместо да ходим да питаме по чуждите сайтове. Знам, че тук пишат много ерудирани хора. Аз лично не изпитвам неудобство да питам. Ще се радвам ако също мога да бъда полезна с нещо!

Какво ще кажете за идеята?

***


Тема Предположение?нови [re: Jennifer]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано31.08.01 22:12



тъй като през деня спят, скрити в тревите, предпазвайки се от птиците да не ги изядат, та будейки се вечер, щастливи започват да свирукат, че са оцеляли още един ден (не е от учебник, попитах нашия татко)
А може би защото през деня едоста шумно и не се чува ?
All we need is love

Редактирано от Shanya на 31.08.01 22:13.



Тема Мислянови [re: Jennifer]  
Автор Mambrino (рицар без броня)
Публикувано31.08.01 22:52



защото през деня танцуват.



Тема може пък да им е топлонови [re: Jennifer]  
Автор Megan (драка)
Публикувано31.08.01 23:17



или пък да си почиват )))))



Тема Ех, НИКОГА не съм се съмнявала във васнови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано31.08.01 23:21



веднага откликнахте!

БЛАГОДАРЯ ВИ!

***


Тема Браво Дженифър,нови [re: Jennifer]  
Автор Robertino (нехранимайко)
Публикувано01.09.01 00:17



темата според мен е супер и смятам,че ще е много полезна. Може би най-добрата от както влизам в клуба.
Моят син също го вълнуват доста въпроси и гледа редовно "Семейство Защо, защо? И понякога след поредните епизоди до изясняваме подробности.
Ще се радвам всички да вземат участие, естественно и аз ще се включа с удоволствие.



Тема А ти давай отговорите на другите въпросинови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано01.09.01 00:59



танто за кукуригу.



Тема DO CRICKETS ONLY CHIRP AT NIGHT? No.нови [re: Jennifer]  
АвторLo (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 01:40



Imame uchastnik, poznal tochnite kilogrami! - Shanya predpoloji pravilnia otgovor.

Eto kakvo oshte mi dade edin FAQ-spisyk za CRICKETS:

DO CRICKETS NORMALLY CHIRP IN THE DAYTIME?
Yes, but remember, daytime to a human being may be different for a cricket under a rock close to the ground where light doesn't bend or penetrate. Sounds travel best when the air is calm and still, however, and even though crickets can and will chirp anytime during a 24-hour period, the air is calm and still more often during night than during the day.

DO CRICKETS CHIRP LOUDER IN THE MORNING OR AT NIGHT?
Loudness is measured in something called decibels, and the decibel output of a cricket is not affected by time of day or anything else. However, the closer you are to a chirping cricket the louder its sound will seem.


Izkushavam se da pusna i oshte njakoi dobre podneseni Q&A za shturci - na deteto ti moje da mu e zabavno (ako vse oshte e aktualna temata de!):

HOW MUCH DOES A CRICKET EAT IN A DAY?
Oh, perhaps about 10% to 30% of its own body weight, depending on temperature, type of cricket, amount and type of food available, etc. How many McDonald's hamburgers would this be if you were a cricket?

ARE CRICKETS COLOR BLIND?
By whose standards? Human beings are the ones who are color blind from a cricket's standpoint. We cannot see the violets and ultraviolet wavelengths that they and many other insects can see. However, it is true that we see colors they do not.


Ako temata za detskite vyprosi se razvie dobre i stane praktika, mislja, che tozi klub e minal edno stypalo po-nagore! Ot tezi diskusii trjabva da ima reala polza - poveche prakticheska vzaimopomosht, po-malko golo teoretizirane - tova e moeto razbirane...

Taka che - davajte oshte vyprosi :))


Pozdravi,
Lo



Тема джени, щурците свирят и денем.нови [re: Jennifer]  
Авторннл (Нерегистриран)
Публикувано01.09.01 06:21



мигар не сте забелязали дъщеря ти и ти?
: )

и скакалците, и щурците

ех, как ми се ще да съм някъде при тях...
: )



Тема Re: Помощ! Детето ми пита...нови [re: Jennifer]  
Автор Molly ()
Публикувано01.09.01 10:01



тук вече има отговор май на конкретния въпрос
те си свирят и денем , просто през нощта е по-тихо и се чуват по-добре

ще има още много неща да те пита мъничката , просто се запаси с търпение и любов

кой знае , може следващия път да попита примерно както по-малката ми дъщеря на времето : "Защо продължава да духа тоя гаден вятър, нали изпопадаха вече листата от дърветата ? " И след отговора ми "Не листата правят вятъра" последваха серия други въпроси , от сорта , кой точно го прави , защо изобщо го има и т.н. и после пък преминахме към дъжда , снега и т.н. ...

Open mind for a different view



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.