Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Досадната кашлица през лятото...нови  
Автор Paнoбyдничe (поспаланче)
Публикувано30.08.01 09:30



Това лято синът ми изкара 50:50 в проценти от времето в кашляне. Две седмици кашлица, две седмици здрав. Тъкмо си отдъхвахме и хайде наново. Нищо друго - нито температура, нито хрема, нищичко. Тъпче се с плодове и зеленчуци, вода на стайна температура. Е - детската градина, неизбежното зло, предполагам си има своя принос. До антибиотици не стигнахме, но дори хомеопатията се оказа с временен ефект. Умувайки над въпроса, стигнах до извода, че единственото, което не е направено, е закаляване. Море или планина, е въпросът. Струва ми се, че е мъничък и затова изобщо не планувах за това лято подобна гимнастика, но дали не сбърках? Рано ли е на 3г. и половина да се ходи на море, например? И възможно ли е това да е причината за честото боледуване?

Sol lucet omnibus


Тема Re: Досадната кашлица през лятото...нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Heдoвoлнa. ()
Публикувано30.08.01 09:40



започнах да водя моята на планина /имаме вила в Рила/ още преди да е навършила 1 година. отразяваше й се чудесно. на море първия път беше на 2 и половина. прекарахме страхотно. винаги сме я мъкнели с нас - столчето на задната седалка и ... на път. обиколила е България. вече три пъти сме я водили и в чужбина /Европа, де.../
моят съвет е - планирай почивката за септември. ще бъде особено удачно за малкия!



Тема Re: Досадната кашлица през лятото...нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Molly ()
Публикувано30.08.01 09:59



би могло да е на алергична основа това ... направи му тестове
а , никак не му е рано дори за море - моите съм започнала да ги водя като бяха на 2 г. някъде , води го и на планина и на море - следващия път елате заедно

Open mind for a different view


Тема Re: Досадната кашлица през лятото...нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано30.08.01 12:41



Ако кашлицата е суха, няма хрема и температура, както пишеш - вероятността за алергия е голяма. Ако на почивката детето се оправи, но при връщането в къщи, без да е било в контакт с болни деца получи същите оплаквания - почти сигурно е алергия от домашен прах /много честа/. Тогава морето и планинат няма да ти помогнат много, ами ще трябват тестове за алергена и промяна на домашното обзавеждане /без килими, пухени възглавници, стари дюшеци и .т.н.т
Добре е да се изключи като причина заден ринит/секретите текат в гърлото назад , а не през ноздрите/.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Досадната кашлица през лятото...нови [re: Mama Netty]  
Автор Megan (драка)
Публикувано30.08.01 13:53



хубаво нещо са досторите, да знаеш, дрънкате си ей така и между другото изкрънкаш някой полезен съвет ))))))



Тема Мама Нетинови [re: Mama Netty]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано30.08.01 16:55



и на мен много ми е помагала със съвети в Бележки, когато съм я питал. Затова високо я ценя, предполагам и всички тук.
Исках също още нещичко да кажа като допълнение към нея. Понякога домашните климатици оказват обратен ефект и алергизират децата. Също и пролетното роене на растенията. Тогава прозорците трябва да са затворени. Ако е домашен прах - отворени.
Ако детето е предразположено към алергии (на моята малката (5 год.) жена ми понякога й бие урбазон, защото има силно предразположение и все се страхуваме от най-малките симптоми), може би това се е проявявало и друг път - майката най-добре може да свърже нещата. Но все си мисля, че ако детето е малко, няма да могат да му направят алергичен тест, защото е крайно неприятен и болезнен.
Също вижте дали гледате птици или други домашни животни - но най-вече птици. Не зная какво ще каже Мама Нети, но съм чувал за много случаи, когато гледането на птици у дома предизвиква подобни сухи кашлици, а понякога и странни усложнения, които трудно се диагностицират.

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема Re: Досадната кашлица през лятото...нови [re: Paнoбyдничe]  
Автор Dak (playboy)
Публикувано30.08.01 17:49



Ако някой (дете или възрастен) кашля повече от 4-5 дни - не може без доктор. Моята така кашляла 10-тина дни, накрая - болки в ухото, хайде по нощите на УНГ, хайде - антибиотик... А закаляването си почва още от първата година, няма какво да се отлага (когато е здравичко де).



Тема Re: Мама Нетинови [re: Stephan]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано30.08.01 18:20



Ако е на 3 години не е малко за алергичен тест. Според мен е добре да се направи, нищо че е неприятен и болезен, но е важно, за да знаеш да си предпазваш детето

All we need is love


Тема Re: Не знам дали при алергиитенови [re: Mama Netty]  
Автор Paнoбyдничe (поспаланче)
Публикувано30.08.01 19:20



има предразположеност, основана на наследствен принцип. Ако е така, имам сериозни основания да се тревожа. Аз самата съм алергична към доста неща, но конкретно от 2 зеленчука получавам астматични пристъпи. Има ли значение това? Когато за пръв път му дадох да ги опита, доста страх брах, но нищо. Преди да навърша 5-6 години аз самата ги ядях спокойно. След това стана някак изведнъж. Сега просто не ги ям, но не знам дали е възможно и в кой момент би могло да се случи при малкия разбойник.

Sol lucet omnibus


Тема Re: Ще ми се,нови [re: Heдoвoлнa.]  
Автор Paнoбyдничe (поспаланче)
Публикувано30.08.01 19:22



но ще остане за другото лято.

Sol lucet omnibus



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.