Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 15.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Агресията край нас...нови [re: Nevestulka]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.08.01 17:43



Здравей скъпа приятелко.
Много ли те биеха когато бе малка. Тук има едно мнение, че вече трябва да си свикнала. Загрубя ли, не те ли боли вече? Отговори на онова мнение. Аз и ти знаем истинския отговор на този въпрос. Познаваме се отдавна и аз почти разбирам търсещата ти и чувствена натура.
Не определям като добро или лошо поведението ти, но не разбирам логиката ти да защитиш своите разбирания, своя принцип. Всички така правим и това според мен е една от причината за сегашното ни състояние.
Според мен е необходимо нещо по- вече - да излезем извън собствените си разбирания и принципи и да намерим истинския път за решаването на този проблем. Всеки за себе си. Докато това стане аз си мисля от принципите на Християнството /древните писания и книги/ че насилието ражда насилие и , че ЛЮБОВТА е единствената ни защита. Тя е защита и от физическа агресия и от психическа. Мога да говоря от една друга позиция, защото ми бе дадено да познавам основните закони движещи и нашия свят.
Зная, че ми вярваш. За другите - не знам.
Аз също вярвам в теб и знам, че това което си направила и без да познаваш законите е достойно за уважение. Ти си майка.

ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 29.08.01 17:45.



Тема Re: Агресията край нас...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано29.08.01 17:58



Звучиш логично, да, така е.



Тема Re: Агресията край нас...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Nevestulka (непозната)
Публикувано29.08.01 18:07



Не приятелю, не съм загрубяла, случва се и да ме заболи... Както на всеки жив човек. Всъщност болката е доказателство, че сме живи.

Любовта наистина е пътя, единствения път, единствения правилен път. Наистина е като броня. Но любовта не е чувство, а действие, позиция, решение... И да решиш да обърнеш другата буза - то това може да го направиш само от любов.
Така че - нещата са свързани логично.
Сигурна съм, че ме разбираш.



Тема Re: Агресията край нас...нови [re: ПЪTниk]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано29.08.01 18:12



Разбирам, твоята теза: че ако мислим правилно...,няма да вършим глупости и агресията, няма да е в такива мащаби ...
Но не мога да се съглася с някои твои твърдения:
И във физическата област е така, но ние не познаваме законите на мислите, а те са първични , а физическото действие е следствие на мисъл.
Не е много трудно да установим, че първо идва мисълта за действие и после ние действаме.

За съжаление житейските факти /а и научните/ сочат, че много често е точно обратното...Първо действаме и после мислим...
Така, че изводът ти може и да е верен, но не и възоснова на аксиомите, които си приел...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Агресията край нас...нови [re: Nevestulka]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.08.01 18:38



Не познавам човек с такава огромна любов. Христос също е знаел, че не го можем. Друго е искал да ни каже , може би, че: "Постъпвайки така вие струпвате жар върху главите на враговете си". Скрил е резултата от това действие за да не го превърнем в мотив и да нанесем повреди на любовта.
Много мъдро. Ти опитала ли си резултата от такова действие?
За действие и резултати говорим тук. На какви мисли и действия да учим децата си.
И аз съм сигурен , че ме разбираш!

ПЪТник



Тема Re: Агресията край нас...нови [re: Mama Netty]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.08.01 18:47



Здравей маме. Радвам се, че те срещам, нищо , че не си съгласна с мен.
Трябва да се поопознаеш малко. Болката, злобата, зависта, омразата, желанията........ са мисли! МИСЛИ! Любовта е състояние. Понареди собствените си неща малко , разгледай ги внимателно и тогава ще видиш, че първичното действие е мисълта, а физическото е вторично. Ти първо ми изписа текста си по темата и сега го измисляш ли? На такова ми прилича, но онова после е разсъждение. Смеси двете понятия и хоп ПЪТника не бил прав.
ПЪТника е винаги прав така да знаеш. Ако сгреша, достатъчно уважавам теб и твоето мислене за да не чувствам вина.

ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 29.08.01 18:49.



Тема Глупости.нови [re: ПЪTниk]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано29.08.01 19:10



Ако определяш физическата болка, като мисъл, чудя се какво ще кажеш за сърбежа...сигурно ,че е гениална мисъл...хи-хи-хи!
А ако злобата, зависта и омразата бяха просто мисли...,то нямаше да съществува думата " чувство" в езика. Май ти трябва да си оправиш понятията, ама не вярвам да успееш, защото това се "учи" първите седем години, след това - забрави!

Qui scribit, bis legit.


Тема Имам, не четеш ли постингите?нови [re: ПЪTниk]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано29.08.01 20:04



Ами как да ни направим разумни, както са ни направили нас, и доколкото са успели. С пример, говорене, насърчение. И съответно техния личен опит, от който не бива да се плашим. Трупане на акъл дето се вика.



Тема Re: Глупости.нови [re: Mama Netty]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.08.01 20:42



Моето куче не може да говори , но те уверявам , че ме обича. Не знам дали го сърби езика.
ПЪТник



Тема Re: Имам, не четеш ли постингите?нови [re: kakata]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано29.08.01 20:45



Страхотно си права , за съжаление. Не ми допада, но е така.
Истината и фактите са такива каквито ти казваш.
Може би е достатъчно , че се стремим към нещо ново и красиво. Дори и това е достатъчно, че го желаем.

ПЪТник




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.