Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:51 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Децата и интернет клубоветенови  
АвторApвeн Beчepницaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 14:29



Моля ви кажете как реагирате, когато вашето дете иска да седи в опушеният от цигари и задушен клуб пред компютъра и да играе игри или дори само да гледа по-големите като играят.
Превръща ли се това в мания, вредно ли е за тях, за зрението, стойката на тялото, развитието на интересите (зяпане само в компютъра), общуването с други деца (т.е. никакво общуване)?
Какво им казвате, забранявате или поощрявате?
И по-специално как би се отразило това на едно 5 годишно момче?



Тема Re: Децата и интернет клубоветенови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано23.08.01 14:53



Добър ден.
Мисля, че с всяко нещо с което се прекалява е вредно. Преценката за прекаленост е в правата на родителя. Категоричната забрана е неефикасна.
Равновесие може да бъде постигнато след внимателни разговори и взаимни компромиси и от двете страни. Контрола по взаимното споразумение е задължителен за родителя. Детето има вродена способност да се приспособява и да използва най слабите ни места за реализация на желанията си. Заетостта ни с " важни" дела, слабата ни памет, огромната ни любов към детето и разкритото състояние на тези и други наши слаби места са неговите методи на действие. Детето винаги ни "атакува" по слабите места. Собственото ни дете може да се превърне в най- великия ни учител стига да не го подценяваме.
Проблема, който поставяш според мен не проблем за детето и интернета, а е проблем със самото му решение. При правилно мислене , действия и решение на проблема той отпада индивидуално. Не бива да се разглежда темата в общ план.
Дали е така?

ПЪТник

Редактирано от ПЪTниk на 23.08.01 14:57.



Тема Моето мнениенови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано23.08.01 15:42



Положителни страни от ходенето в такива клубове:

1. Не се пуши там.
2. Повечето имат климатик.
3. Придобиване на някаква компютърна грамотност.
4. Намаляване опасността от травми.
5. Намаляване времето за правене на бели.
6. Общуване с единомишленици.
7. Със сигурност го знаеш къде е.
8. придобиване на няяяяяяяякакви познания по английски език, макар и минимални
9. Това е бъдещето



Отрицателни
1. Изобщо не отместват очите си от монитора (опасност за зрението)
2. Пристрастяване (всички сме така, след като веднъж сме седнали пред РС)
3. Не изразходват енергия, но те пък като седят на пейките, пак толкова енергия изразходват.
4. Общо взето играят на едно и също.


Може да се продължат и двата списъка. Това ми идва на ум в момента.

***


Тема pozvoli mi da te dopulniaнови [re: Jennifer]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано23.08.01 16:14



V klubovete ,koito se pushi sushto ima deca. I tochno tezi deca slushat takiva neshta ot batkovcite, che um da ti zaide. Vidiala sum go s ochite si. Nai-opasni sa klubovete do uchilishta v tiah obezatelno ne triabva da se pushi , tova avtomaticheskki opredelia vuzrastovata granica. A i na kompiuternite igri v mreja shte im mine modata, loshoto e che dotogava shte hvruknat mnogo parichki i obshto vzeto ot tiah polzata nikakva .



Тема Re: Децата и интернет клубоветенови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано23.08.01 16:45



Само да вметна - опасноста за зрението силно се преувеличава от някои родители. Опасна е само преумората / при некачествен монитор повече/...ако се прави почивка от 5-10мин. на всеки половин час, може дълго да се играе без опасност. Ако детето е по-голямо и му се обясни риска от развитие на късогледство и носене на очила, мисля че все пак има шанс да се съобрази с препоръките...
Рискът от продължително четене /по студенски сесии например-/ е много по-голям...
А за пушенето и мръсния въздух - спор няма! Но пък като се дават пари за ходене вклуб, може да се изиска да се ходи в по-добри клубове според критерия на родителя...В тази връзка, се чудя, не се ли предлага някакъв абонамент с лимит за часовете??

Qui scribit, bis legit.


Тема За пушенето в клубоветенови [re: sofianka]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано23.08.01 19:13



Понеже аз пиша от вкъщи, но напоследък връзката ми не е добра и като за "развлечение" ходя в някои клубове. Ами 4 клуба съм посещавала досега, в нито 1 не се е пушило, има климатици, много приятно се изненадах.

А за глупостите от батковците, те си ги знаят и без интернет клубовете. Аз какви работи съм чувала от децата в градинката. Откъде знаят такива работи - представа нямам.

***


Тема Да, и аз си мисля, че зрението може да се уврединови [re: Mama Netty]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано23.08.01 19:15



и от много четене на книги. Макар че напоследък май никой не се е разчел чак толкова, но давам пример само.

***


Тема Re: И още една положителна страна:нови [re: Jennifer]  
Автор kakataМодератор (действаща)
Публикувано24.08.01 00:41



Постоянната връзка на майката с клуба посредством ICQ, от което следва:
- надлежно информиране от момчето, което отговаря за клуба за поведение на детенце;
- информиране на детенце да се прибере веднага, посредством същите комуникации, а не крещене през балкона. / Детенце или играе или зяпа как играят или играе пред клуба с надежда да се примъкне отново, та е постоянно в зрителния и слухов обхват на момчето от клуба.../



Тема Ще вметна и аз две думинови [re: Mama Netty]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано24.08.01 00:54



за облъчването, тъй като съпругата ми се опитва да ограничава децата ни с този аргумент. Съвременните монитори въобще не греят или, ако греят, греят назад. Така че е уместно да се поставят със задната част към стена или прозорец. Новите стандарти на защита от типа на ТСО'99 дават достатъчни гаранции за очите на децата. Всеки телевизор от среден клас е многократно по-вреден, също и заради това, че разделителната му способност е нищожна спрямо тази на мониторите и децата трябва да се взират, за да виждат детайлите. Един съвременен монитор, който се опреснява на 85 или 100 херца - ами той е по-скоро отмора за очите, отколкото натоварване. Възможностите му надхвърлят човешката способност за виждане и това гарантира, че не натоварва очите.
Това от мен като човек от бранша. А за другите неща от медицинска гледна точка - Мама Нети най-добре може да се произнесе.

Започнатото трябва да бъде доведено до успешен край!


Тема Re: Децата и интернет клубоветенови [re: Apвeн Beчepницaтa]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.01 10:27



Трябва да се опита. Аз това им казвам на децата, да опитат от възможно повече неща и да продължат нататък. Все пак, ако става въпрос за 5-годишно хлапе, едва ли ще го оставя по цял ден пред PC-то и то в опушен от цигарен дим клуб. Компютър в къщи би разрешил донякъде този интерес, но това няма да спре хлапето да ходи и в клуба. Все пак, когато има публика е за предпочитане. Ако хлапето ходи с приятел/и в клуба също е за предпочитане пред това да си стои сам в къщи. На тази възраст , според мен, е най-добре да играе на чист въздух с другите деца, да плува, да тича, а дори и да тренира някой спорт. Физическите травми са за предпочитане пред душевните, които се залагат като подводни мини в тези клубове и един ден хлапето се превръща в самотен и наразбран от никого тиинейджър. Родителят, затова е родител, за да му покаже и други интересни неща от живота. За моите деца най-интересно е играта с други деца. Засега. А компютър в къщи за децата си е направо задължително днес, защото това е настоящето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.