Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Модерирането - pro & contraнови  
Автор Stephan (влюбен в Румяна)
Публикувано06.08.01 23:39



Понеже вече видях няколко мнения тук наоколо в продкрепа на тезата ми, че модерирането е цензура и ограничаване на изконното ни човешко право на свободно слово, моля уважаемите клубари да си дадат мнението - съвсем искрено разбира се - дали е уместно и нужно някой да стои като Демиург над клуба и да решава дали мнението ми (или нечие друго) е приемливо, или уместно или както и да го наречем там - и да решава да го махне (изтрие) или не!

P.S. Пък ако мнозинството реши, че модераторът е нужен, нека тогава бъде избиран. Това не е чак толкова спешна работа. Нали Мулето е на почивка, пък и цензорът все още действа, докато не му кажем да си отиде!

Редактирано от Stephan на 07.08.01 00:13.



Тема Re: Модерирането - pro & contraнови [re: Stephan]  
АвторЛeвeнт Myнчo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.01 23:57



Модериране е необходимо. , утре нещо друго
Въпросът е кой?
По мое мнение, ако е някой като Търтей, например, опасенията за
неадекватна цензура и тоталитаризъм
са напразни.



Тема Re: Модерирането - pro & contraнови [re: Stephan]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано07.08.01 00:11



Аз съм за мъдър модератор, който знае мярката и държи на клуба. И това не ми се струва утопия. Имам достатъчна вяра в хората, които пишат тук постоянно и които познавам.
Забравихте ли, какво беше само преди дни - с Мулето , дъхащо във врата на всяка тема. Сега неговете постинги са повечето изтрити..., но като се върне от Витоша за една нощ ще превърне клуба в обор.

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Модерирането - pro & contraнови [re: Mama Netty]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано07.08.01 00:16



Няма да го превърне.
Най-късно на сутринта обора ще е изчистен. Независимо кой ще е модератор.

А мулето не е на Витоша ...



Тема Мулето винаги щенови [re: Mama Netty]  
Автор Stephan (влюбен в Румяна)
Публикувано07.08.01 00:19



намери начин да мимикрира тука под всякакви образи. Нима можем да си въобразяваме, че модераторът ще стои тук 24 часа и ща пази клуба от неговите поствания? Та той при една по-добра връзка може да пет минути да направи това, което после ще отнеме цял ден на модератора, за да го изтрие.

Не, не мисля, че идеята е удачна. Дори и от техническа гледна точка. Ако този човек се амбицира, може да направи големи поразии зад гърба на модератора.

Това го казвам със съжаление. И аз, ако си забелязала, харесвам този клуб не по-малко от теб и пиша в него според разбиранията си. Щом не ти харесва, че се паля на тема модератор (само на тази тема се паля) няма нужда да ми отговаряш...



Тема Re: Мулето винаги щенови [re: Stephan]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано07.08.01 00:28



В отговор на:

Та той при една по-добра връзка може да пет минути да направи това, което после ще отнеме цял ден на модератора, за да го изтрие.



Това не е възможно да се осъществи технически, дори със специално разработен скрипт. Съществува защита, която не разрешава да се постват определен брой мнения за определен период от време (точните цифри не желая да ги съобщавам в този клуб). На всеки нормално пишещ човек във форумите това не пречи. На злоумишлени изпълнения - да !



Тема Е, аз пък...нови [re: Stephan]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано07.08.01 00:43



...ще ти отговоря!
Мисля, че Мулето /а и надявам се други като него/ просто ще се откаже да пише тук, кокато му покажем,че не го искаме...
За съжаление, тъй като е Муле , то от човешка дума не разбира, а само от изтриване на неговите собствени думи, които са по-важни от всичко друго за него. Трябва да прочетеш с къкъв патос мучи в други клубове, че представете си сме му изтрили "ценни материали. !!!
Досега с нищо не сме успявали да го накараме "да реагира" . Дори ми дожаля...

Qui scribit, bis legit.


Тема Re: Е, аз пък...нови [re: Mama Netty]  
Автор autsaider ()
Публикувано07.08.01 01:17



На слабите винаги им трябва някой, който да ги държи за ръчичка, да ги подкрепя, да им извади горещите картофи от огъня.
Вярно е че участници като Вас правят съществуването на клубовете, но те не са Ваши, а на Всички!
Мулето не разбирал от човешка дума?Та я седни един ден и виж колко са човешките думи, който си отправила към него?
Ако това е твоята човещина, кожата ми настръхва!
В твоите постинги има повече закани и ругатни отколкото на целия Женски пазар в София за един ден.
Опитваш се да провокираш участиците в другите клубове за неща свързани с живота на един Учител, та той г-жо християнко бе казал:"Онова, което е във вас, то ви е за спасение.Онова, което е във вас, то ви е й за осъждане."
Вижте онова което е във вас и дали отрицанието и ругатните са оръжията на Любовта?
Между другото Той бе казал и : Обичай врага си!
И най вече обърнете внимание на финала на постинга си:"Дори ми дожаля"
Това "дори" го имате като изключение от общото Ви душевно равновесие или нещо не съм разбрал?

Редактирано от autsaider на 07.08.01 01:20.



Тема На обществени места има ли охрана?нови [re: Stephan]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано07.08.01 09:40



Има! Нали, Стефане, за да може тази охрана да се погрижи за спокойствието на хората, когато някой примерно се напие и започне да чупи, или пък не дай си боже да извади пистолет.

Модерирането не е патент на дира. В някой от клубовете, докато течеше изборът на модератор бяха дали линк към чужд сайт. Там бяха разяснени задълженията на модератора. ПРеди всичко неговото задължение (това ми се наби най-много) е да се грижи всички в клуба да се чувстват удобно и да ги приканя да участват в дискусиите. Е как да се чувствам удобно, когато говоря нещо, а някой идва и започва да псува или да говори отвлечени неща, не във връзка с темата.

Ще ти дам пример с Лингвистика. Говорим си за латински език. Аз казвам, че всеки филолог трябва да се занимава с това и т.н., и се намира някакъв в сериозен клуб като Лингвистика да ме попита аз ли съм лесбийката от ЕВа и Ева.

Сам разбираш, че след като не съм стъпвала в този клуб (е, след неговите думи отидох да видя защо пък си помисли, че аз съм някоя от там) и след като пиша важни работи, не искам да си губя времето с глупости.

Или пък мулето. Пиша нещо по проблем с дъщеря си, той започва да ми философства, че не съм и била майка. А аз съм дошла тук с проблем и разчитам да намеря някакво решение благодарение на съветите на клубарите тук, защото уважавам много тяхното ниво.

Разбра ли сега? И демокрацията си има някакви правила, нали?

***


Тема Re: Тогава,нови [re: autsaider]  
Автор woman (обичаща)
Публикувано07.08.01 09:49



основете си клуб - Почитатели на Мулето и там си го четете, радвайте му се, кланяйте му се и каквото ви душа иска...
Иначе, мога много да споря с теб - за християнските принципи, но не си струва.
В крайна сметка, дори няма нужда от гласуване - я виж какво е съотношението против/за Мулето, поне в този клуб... Май, си сам от другата страна...

Редактирано от woman на 07.08.01 10:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.