Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За виждането при бебетатанови  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано06.08.01 21:11



Напоследък съм се притеснила за зрението на бебока ми. Той е вече на 2 мсеца и половина, даже клони повече към 3, и не иска да следи с поглед движеш се предмет пред очите му- пробвах с какви ли не скорости- не проявява никакъв интерес. А според мен иначе вижда, защото се заглежда в разни шарении пред очите му, обръща се към мен, без да издавам звук, когато се надвесвам над леглото му. По мои спомени каката на таз възраст следеше движението и като че ли проявяваше по-буден интерес. При момченцата по-различно ли е? За съжаление тук се ходи на детска консултация през два месеца и не мога да се консултирам с лекарката му.
Ако някой има по-пресни спомени, моля да ми пише. Рових и по разни книги и сайтове, ама не ме успокоиха много.
Та след всичкото това писане, въпроса ми е нормално ли е поведението му?

Life is what happening while you are plаnning other things


Тема Re: За виждането при бебетатанови [re: Shanya]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.08.01 21:56



Проверих. След втория месец трябва да започне да следи, но не съм сигурна дали няма разлики при двата пола. По правило момчетата закъсняват с всичко .
След втория месец, трябва да се появи и защитната реакция при рязко движение на предмет към очите /и на силна светлина/, като реагира със затваряне на клепачите.
От 2 -3 месец трябва да разпознава лица / главно това на майката , а след 4-я да координира очите /да ги насочи към предмет, но очите, а не главата !!!/ при наличие на звук издаван от предмета./координация между зрителен и слухов анализатор/.
Между 4-6месец започва да разпознава цветове.
Но все пак аз не съм педиатър. Питай в тяхния клуб - дано намериш някой да ти отговори.
Понякога децата с вроден астигматизъм , също изглеждат със леко забавено развитие на очния анализатор и тъй като това е невъзможно да се установи освен от офталмолог / педиатрите -не могат/, често се пропуска.
Говоря от личен опит.
Ако не ти е финансов проблем - заведи го на лекар. по добре да те вземат за невротична майка, отколкото да рискуваш да пропуснеш нещо. Не забравяй, че ако има наистина пробем / дано да няма!/ - корекциите с очила започват още от 6-8 месец. /поне на запад, тук - по-късно/

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 06.08.01 22:03.



Тема Re: За виждането при бебетатанови [re: Mama Netty]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано06.08.01 22:03



значи все пак не е съвсем извън нормите. Може да има разни очни проблеми по наследство - аз също имам астигматизъм, макар и не много голям диоптър, но родата ми е много късогледа. Ще трябва явно да го заведа на офтамолог, ако продължава така - може и това да е - защото често си извърта главата и гледа някъде високо над мен. Иначе реагира на светлина и има защита при рязко приближаване на предмети към очите. Но си има някакъв проблем според мен- дано само си внушавам...

Life is what happening while you are plаnning other things


Тема Re: За виждането при бебетатанови [re: Shanya]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.08.01 22:08



Астигматизмът се унаследява в определена степен, но не си спомням типа на унаследяване в момента.
Самиат преглед при офталмолога / когато се отнася за бебе / не бил травмиращ /само просветляване/ .
Аз заведох дъщеря ми, когато беше вече много късно...

Qui scribit, bis legit.


Тема Проблемът не е в очите. *DELETED*нови [re: Shanya]  
Автор Stephan (влюбен в Румяна)
Публикувано06.08.01 22:12



Мнението е изтрито от radinka

Тема Re: Проблемът не е в очите.нови [re: Stephan]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано06.08.01 22:18



Ох дано да си прав. Ще идем на офтамолог, може би след месец - първо трябва да го заведа при педиатърката му- много им е сложна здравната система:(((. А дотогава ще го наблюдавам усилено - може и да си внушавам и дано да е така. Хем ми е второ, пък ми е много по-притеснително- може би заради сравненията. Хем знам, че бебе с бебе не си прилича, ама се шашкам:))

На мен специално очните проблеми ги откриха като тръгнах на училище...С каката всичко е наред - вижда по-добре от мен:))

Life is what happening while you are plаnning other things


Тема Мамо Нети, *DELETED*нови [re: Mama Netty]  
Автор Stephan (влюбен в Румяна)
Публикувано06.08.01 22:22



Мнението е изтрито от radinka

Тема Ами аз, *DELETED*нови [re: Shanya]  
Автор Stephan (влюбен в Румяна)
Публикувано06.08.01 22:31



Мнението е изтрито от radinka

Тема Re: Ами аз,нови [re: Stephan]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано06.08.01 22:40



Аз да чукам на дърво засега не съм патила със здравословни проблеми. Освен че с дъщерята се притеснявах от малкото и тегло - на една година тежеше 7 кг! По-скоро само инциденти. аме и едно ходене до спешното отделение, като си завря ръцете в ескалатора преди една година. Но брат ми беше много буен - от пчти бебешка възраст си висеше все по болници - шит, лепен. Вярно тези неща може да кажеш че са по-добри, от вродени проблеми.
Дано малката ти дъщеричка се оправи. Щом трябва операция - трябва. Децата са несъзнателно жестоки - горе-долу от 5 годишен брат ми си има също проблеми с външни различия от другите деца и доста страдаше - ама какво да направиш...Вече за щастие е голям мъж и се оправя.
Бъди здрав!

Life is what happening while you are plаnning other things


Тема Re: Мамо Нети,нови [re: Stephan]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано06.08.01 22:42



Знам всичко, забрави ли?
Цялата тъжна история.
А иначе , за двата месеца - не съм съгласна - болести има на всяка възраст, уви! Очни болести - също.
Дано тревогата на Шанай да си отане само едно от многото притеснения около отглеждането..., за които забравяме...

Qui scribit, bis legit.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.