Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:42 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Конкурс за модератор.нови  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано01.08.01 20:30



До този момент, след ваши обсъждания има пет предложения за модератор:
Киро
kakata
ТЪРТЕЙ
Mama Netty
Арвен Вечерницата
Моля ви в тази тема да направите и други, ако имате такива. На този етап не е нужно да гласувате. Това ще направим в друга, отделна тема.

Искам предварително да ви кажа няколко неща:
1. Предложенията ви трябва да са само за регистрирани потребители. Иначе е невъзможно човека да бъде оторизиран с права да модерира. Технически е невъзможно.
2. Ако някой от предложените по една или друга причина не желае да поеме подобна отговорност, редно е навреме да си направи отвод публично, а не да изчака да го изберете и чак тогава да се откаже.
3. Много се коментира (в другите клубове) правата и задълженията на модераторите. До този момент няма задължителни такива. Аз си имам мои, ако много държите, ще ви ги кажа. Твърде разнородни (и по тематика и по състав) са клубовете, за да се ограничат подобни задължения в някаква рамка. Но, ако мога да синтезирам накратко - модераторът се грижи за спокойното общуване в даден клуб. С технически възможности, които му се предоставят от Dir.bg и в съгласие със собствената си съвест и разбирания.
4. Забравете за мулето. Той вече не е ваша грижа.

Очаквам да направите нови предложения или да обсъдите горните кандидатури, ако желаете. Очаквам и отводи, ако има такива. И това до няколко дни, след което ще изберем и кой да е модератор тук. Тогава всеки от вас ще може да даде гласа си за своя фаворит.

Тази тема ще стои най-отгоре докато текат обсъжданията.
Все пак сте в предизборен период :)
Надявам се това да не ви пречи.



Тема Re: Конкурс за модератор.нови [re: LeoS]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано01.08.01 22:03



Аз доколкото четох дебатите останах с впечатление, че Вечерницата иска да е модератор. Така че аз гласувм за нея. Нека не ме разбират погрешно другите в списъка - нямам нищо против тях- тя просто изяви желание - все пак не може да става насила, нали

Не е лесно да си тиква.....


Тема Re: Конкурс за модератор.нови [re: LeoS]  
Автор farmer (ПОЗНАТ)
Публикувано01.08.01 22:56



КОЛКОТО ДО КОНКУРСА ,МИСЛЯ ЧЕ МОДЕРАТОРА НЕ Е ОГРАНИЧАВАЩА ФИГУРА
НИТО Е ЦЕРБЕРЧЕ
БИХ СИ ДАЛ ГЛАСА НА КАКАТА/ТЯ И ЗЪБКИ ИМА/



Тема Господин ЛеоС,нови [re: LeoS]  
Автор Stephan (клиничен случай)
Публикувано01.08.01 23:00



за какво ни е модератор в този клуб, след като Мулето не е вече наша грижа?
И на кого е бил грижа Мулето?

Вече седми месец съм в клубовете и редовно наглеждам "Родители". Вярно е, че Мулето е обсебил всичко, но аз още от самото начало не кликвам върху неговите поствания и въобще не ме дразни неговото присъствие. По-скоро си мисля, че човекът е силно депресиран и има нужда да излива някаква сублимирала (нещастно потисната) енергия в себе си, което не може да направи по друг начин. По-скоро му съчувствам, макар и да не го разбирам. Не се и опитвам, защото си имам други грижи.
Възпитанието и толерантността на 11 годишната ни демокрация (за съжаление в съзнанието на българите сме още в комунизма) изисква да отминаваме мълчаливо подобни явления, без да проявяваме агресия. Това е нецивилизовано - далеч съм от мисълта да защитавам този човек. Той не ми е направил нищо, не го и виня, не го познавам, не ме интересува. Но той има право като всички нас да пише и това право му е дадено от природата (всички хора се раждаме с равни права!) и от създателите на клуба. И още нещо: типично по български е да се нахвърлят хората срещу някого, който мисли по-различно. На времето и евреите са казали на Пилат Понтийски: "На нашата съвест и на съвестта на нашите деца ще лежи кръвта на този човек (Иисус Христос)" и както виждаме вече 2000 години те си носят своя избор.
Нека надделее здравия разум и разумния подход, дайте си време за отрезвяване от омразата и агресията! Оставете човекът да си пише - аз дори нямам представа какво пише в тези дълги поствания, нямам нито време, нито нерви да го чета. Но не е необходимо за това че е раздразнил някой и той е решил да се разправи с него - да се прилагат нацистки начини на контрол в ДИР-а. Това ще подкопае вярата на всички ни - макар и несъзнателно у някои - в добрите намерения на тези форуми (клубове е по-неуместната дума).

Бъдете здрави!

P.S. И още нещо - след като при наличен модератор (Киро) и ти можеш да си влизаш в неговата роля - мисля си - какво по-корумпирано от един модератор в една корумпирана държава като нашата!!! И даже пагони си си сложил - Равнис, господин старшина! Сега ще ти козируваме! И всеки, който е ходил войник, ще си каже: Мръсен шапкар!

Ей, богу, накъде вървим?????



Тема ДАнови [re: Stephan]  
Автор farmer (ПОЗНАТ)
Публикувано01.08.01 23:15



ТАКА СИ МИСЛИШ , НО КАТО НЕ ГО ЧЕТЕШ МОЖЕ ДА ПРОПУСНЕШ ДА РАЗБЕРЕШ ЧЕ СЕ Е ПРОМЕНИЛ
КОЛКОТО ДО ПОСЛЕСЛОВА ТИ :БИ ЛИ МИ ОПИСАЛ КОРУМПИРАН МОДЕРАТОР



Тема Re: ДА! Добре де ...но ....нови [re: MУЛE]  
Автор farmer (ПОЗНАТ)
Публикувано01.08.01 23:34



МАЙ МОЯТА ТЕОРИЯ ЩЕ СЕ ОКАЖЕ ВЯРНА,ДОСЕГА В ДИРА НЕ СЪМ СРЕЩАЛ НЯКОИ ДА СЕ ПОХВАЛВА С ФИНАНСОВИТЕ СИ ВЪЗМОЖНОСТИ,С КОИТО КАКТО РАЗБИРАМ АВТОМАТИЧНО РЕШАВАШ ПРОБЛЕМА С БЕЗРАБОТИЦАТА У НАС-2-3 ДИРА СА ДОСТАТЪЧНИ/ТО И КОИТО Е ТУК СТОИ И ОТ ГЛАД МОЖЕ ДА УМРЕ/
ТА И С ИЗХРАНВАНЕТО НА НАСЕЛЕНИЕТО СИ РЕШИЛ ВСИЧКО.
ИЗОБЩО НОБЕЛИСТ МОМЧЕ



Тема данови [re: MУЛE]  
Автор farmer (ПОЗНАТ)
Публикувано01.08.01 23:38



МАЙ МОЯТА ТЕОРИЯ ЩЕ СЕ ОКАЖЕ ВЯРНА,ДОСЕГА В ДИРА НЕ СЪМ СРЕЩАЛ НЯКОИ ДА СЕ ПОХВАЛВА С ФИНАНСОВИТЕ СИ ВЪЗМОЖНОСТИ,С КОИТО КАКТО РАЗБИРАМ АВТОМАТИЧНО РЕШАВАШ ПРОБЛЕМА С БЕЗРАБОТИЦАТА У НАС-2-3 ДИРА СА ДОСТАТЪЧНИ/ТО И КОИТО Е ТУК СТОИ И ОТ ГЛАД МОЖЕ ДА УМРЕ/
ТА И С ИЗХРАНВАНЕТО НА НАСЕЛЕНИЕТО СИ РЕШИЛ ВСИЧКО.
ИЗОБЩО НОБЕЛИСТ МОМЧЕ



Тема Вече успях. Ще го дамнови [re: farmer]  
Автор Stephan (клиничен случай)
Публикувано01.08.01 23:39



отново. Виж тук:





Тема Re: Конкурс за модератор.нови [re: LeoS]  
Автор Usama Bin Laden (FBI №1)
Публикувано02.08.01 00:42



иии ама с теб все се засичаме навсекъде където има размирици по клубовете :))))))

а съвсем сериозно - неможе ли като в истински избори всеки от кандидатите да каже какво точно смята да прави като му дадат повече власт ? с една дума да има някакви предизборни обещания
от "Ще изгона Мулето " до " ще раздам на всеки гласувал за мен по една боза"

FBI - Female Body Inspector .


Тема Re: Господин ЛеоС,нови [re: Stephan]  
Автор LeoSМодератор (прахосмукач)
Публикувано02.08.01 01:58



А защо забравяш темите на "W.S.T.P." ?
Не може да не си ги забелязъл след като посещаваш този клуб - когато аз влязох те запълваха половината 1-ва страница и част от следващата. Трябва ли и те да стоят - само защото всеки "има право" да прави каквото си иска? А вие да се чудите къде са вашите теми от вчера.
Dir.bg е създал клубовете като място за хора с еднакви интереси. И затова има 318 клуба - за всякакви хора и за всякакви интереси. И след като са хвърлени усилия, време и средства, за да се създадат тези клубове, редно е този който ги е създал да се погрижи за спокойствието на тези, които се събират в тях.
Ето за това ви трябва модератор.
Нито един клуб не тръгва с модератор. Форумът тръгва празен - без мнения и без посетители. След което постепенно се обособява общността в него и започват нормалните, човешки разговори на тази общност. Но след това пристига мулето. Говоря за "явлението муле". Защото този тук не е единичен случай. Има ги навсякъде - във всички клубове.
Дълго съм си блъскал главата защо се появи "явлението муле". И до сега не съм намерил отговора. Защото аз не съм от 7 мес. клубар, аз съм в тези форуми от тяхното създаване и съм модератор от въвеждането им. И съм единствения модератор в дирчето (от 32-ма действащи в момента), който може да си сложи "пагончето" при нужда и да го свали след това, когато вече не е нужно. Просто статута ми в Dir.bg е такъв - възложена ми е отговорност. В "кухнята" съм така да се каже. И отлично знам, че модераторите се наложи да бъдат въведени от зор. Въвеждането им бе предизвикано от "явлението муле". Както и в този клуб вие (общността) поискахте модератор. Никой не ви го налага насила.
За пагона на старшината. Ако си вникнал в това, което изписах по-горе, сигурно вече ти е ясно какъв е моя "пагон". Аз никога не си го слагам без нужда. Не ми е и необходим, но съм длъжен да се идентифицирам пред вас, за да си свърша работата, заради която съм изпратен тук. Но обиждайки мен в случая (нацистки контрол, корумпиран модератор, мръсен шапкар) ти обиждаш Dir.bg - т.е. тези, които са ти осигурили това кътче в Мрежата.
А нашият личен конфликт с теб нямам никакво намерение да изяснявам в място, което няма нищо общо с него. Не пренасяй конфликта и тук. Не се хаби, искам да кажа - следващото изгърмяване на някой от бушоните ми се очертава да е след около година.
Е, не е лошо да обясниш на Mama Netty & farmer защо аджеба тоя лош LeoS с катинарчетата взе че ти направи диагноза, а ти толкова много си я хареса, че си я мушна под третия си псевдоним.

А накъде вървим ли?
Мисля, че вървим към избор на модератор в клуб "Родители".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.