Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема "ечемик" на очите  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 16:46



Здравейте,
едва ли има родител, който да не е сериозно обезпокоен от здравословните проблеми на детето си. Затова моля за мнения и съвети по следния проблем:
Синът ми е на 2 г. и 3 мес. и почти два месеца има ечемик под едното око, а сега май "тръгва" и под другото. Без особени резултати мажем с антибиотик ("Немибацин"). Първият ечемик през първия месец 2-3 пъти се пукаше и засъхваше, без да изчезва съвсем, но от един месец се е "консервирал" - нито се оправя, нито се възпалява. След като детето няма повишена кръвна захар, офталмоложката реши да ни праща в III градска за оперативно премахване на проблема, след което да се разширят зениците и да се провери за далекогледство (??? след като детето й назова безпогрешно всички фигурки на таблото: и най- дребните и най-едрите с всяко око по отделно и с двете заедно). Аз самата съм уверена, пък и хирурзи са ми казвали, че "ножът трябва да играе последен", така че преди да се реша на нещо радикално, дали някой би могъл да ми препоръча свестен офталмолог за "арбитражно" мнение и/или да сподели за решаване на "ечемичени" проблеми . Лаик съм в медицината, пък и явно ми се иска да се намери "чудодейно" мехлемче, което да оправи нещата, пък ако не ще се действа оперативно, какво да се прави...



Тема Re: "ечемик" на очитенови [re: Mими]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 17:00



Чувала съм ,без да съм пробвала, че да изчезне ечемика е необходимо да се търка със златен пръстен, нищо не представлява да пробваш.
Ако не помогне, то поне няма да навреди.



Тема Добавканови [re: MlMl]  
Автор Cилвa (новак)
Публикувано27.06.01 17:07



Точно за търкане със златен пръстен знам и аз от приятелки, само че - потъркването трябва да стане още в самото начало - когато още има само "зачатък" на ечемик, преди той наистина да се е оформил. Наистина нищо не пречи да пробваш с този, който сега е на път да излезе, но не ти препоръчваш да търкаш стария.



Тема Златният пръстен няма да ти помогне!нови [re: Mими]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано27.06.01 20:24



Това да ме извинят другите, ама е "бабини деветини"
Като лекар мога да кажа следното:
1.Винаги можеш и е добре да се консуртираш с друг специалист, когато се касае за операция. Не че това ще премахна нуждата от нея, но поне ще те убеди и успокои.
2. Офталмолога /доколкото преценявам според описаното от теб/ има абсолютно всички медицински основания да :

-иска проверка за далекогледство и астигматизъм след като се справите с ечемика / не питай защо , много е дълго за обяснение/

-в случай, че сте пробвали вече и антибиотик перорално или мускулно / а не само локално/ дапрепоръча оперативно отстраняване на този малък абцес/ ечемика/
Може би , за да не те плаши, не ти е обяснил колко сериозен е риска за детето , ако този гноен процес продължи. Става дума за усложнения от преминаването на процеса /по-кръвен път през вените на главата или локално вътре в черепната кутия . Ако това стане има риск за живота на детето. Не си струва да рискуваш. Самата "операция" е доста проста и с бързо ще доведе до подобрение. И за бога, моляте не натискай и не изстисквай ечемика с нищо!!!

Qui scribit, bis legit.

Редактирано от Mama Netty на 27.06.01 20:27.



Тема Re: "ечемик" на очитенови [re: Mими]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 21:49



ngruev@yahoo.com

На този адрес ще очаквам да получа вашата електронна поща по която ще ви изпратя телефонния си номер. Имам какво да споделя по въпроса от личен опит. Ако искате да съкратим процедурата, изпратете ми вашият телефонен номер, за да ви се обадя аз.
Желая ви добро.



Тема Re: "ечемик" на очитенови [re: Mими]  
Автор Molly ()
Публикувано28.06.01 12:09



спомням си като бях дете също има такъв проблем - но ме водиха по разни изследвания и се оказа че нещо в кръвната ми картина не е съвсем в ред ...
та пих серия неща , лекар ми ги беше предписал , естествено , едно от които беше тъй наречената "бирена мая" , и в крайна сметка спряха да ми стават такива неща по очите ...
сега не знам доколко ще ти помогне това , но не е зле е да му направите на детенцето едни по-пълни изследвания ...
и не си прави експерименти с пръстени и разни подобни , твърде деликатно нещо е окото ...

Open mind for a different view


Тема Re: БЛАГОДАРЯ!нови [re: Mими]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 15:12



Здравейте и много благодаря на всички за отзивчивостта и съветите.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.