Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 19.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема pak za kolikiteнови  
Авторbabamy (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 01:11



Sled 2 dni stavame na 3 meseca, a kolikite ni ne namaliavat. Dori mi se stuva, che se usilvat, no tova moje da e, zashtoto sym tolkova iztoshtena ot tiah, che veche i malko - mi idva mnogo...
Opitahme kakvo li ne, no nishto ne dava traen efekt i zatova se raznasiame po korm iz apartamenta (a krakata mi veche ne izdyrjat). Nai-mnogo go boli kogato se pyne da se izaka. Niama zapek, no mnogo pyrdi (s izvinenie), i kogato se izakva go pravi sys silni zvuci (ne e smeshno).

Mislite li, che moje da e neshto po-seriozno ot samo gazove? Triabva li da se konsultiram s doktor? Pediatyrkata ni beshe kazala, che triabva da svyrshat do 3-tia mesec.



Тема Re: pak za kolikiteнови [re: babamy]  
АвторPOLY (Нерегистриран)
Публикувано21.06.01 12:46



И моето дете беше така до шестия месец.Давах му капките Саб Симплекс и много чай от копър.Когато виждаш ,че много го боли махни му памперса,така газовете се освобождават по-лесно и наистина облекчава.



Тема Re: pak za kolikiteнови [re: babamy]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано21.06.01 14:59



Ами при някои деца е така наистина,чувствителни кореми,но има и майки,които сами си го навличат и като им обясниш ,че е така те гледат като извънземно!!!!! Например една приятелка ми се оплаква като тебе -ужасна история.......прехвърляме се от колките на друго за бебетата и така си говорим един час,накрая тя ми казва че му дава сок от портокал!!!!!!!!! на 3 месеца!!!!!!!! щото лекаркаат и казала че може!!!!!! Аз и викам:абе момиче,ще скъсаш стомаха на детето с тая киселина!!!!!!!няма нищо кой знае какво да загуби като не му го даваш докато не стане поне на 7-8 месеца!!!ГЛУПОСТИ-НЕ Е ОТ ТОВА,МНОГО СИ ГО ХАРЕСВА ДЕТЕТО....... абе желязна логика ,ядосах се и в крайна сметка да си мъчи детето като е толкова самоуверена.........Или пък не обръщат внимание,че от друг даден плод или пюре може да има такава реакция.моя малки въпреки че мина с много малки колики имаше едно зеленчуково пюре дето забелязвах,че като му го дам него после пищи.и смао от това пюре...........просто обърни внимание за всеки случай на храните и соковете.Ако мислиш,че няма от какво да има допълнително дразнене то тогава в крайна сметка ще поотминат все някога,незнам какво да ти кажа,установила съм че за случаи като твоя в Бг няма ефективни капки,всички на които са помогнали тези които ти казват са като мойте деца- с леки и кратки колики.А иначе аз съм ползвала едни вълшебни капки,но ми ги донесоха от Гърция,техни си някви местни.

Търпение и внимание,това ни е кръста на родителски тела, мила , тва е положението и не се ядосвай,знаеш ли, да не ти дава господ да преживяваш страшни неща с детето каквито съм преживяла аз ,за да разбереш, че сега си мноооооого щастлива и всичко ти е ок, едни прости колики.

Живей , наслаждавайки се на щастието, не позволявай малките тъпи неща да ти вгорчават живота, гушкай и целувай бебока, разнасяй го докато трябва, грижи си се за него както трябва и всичко ще е наред.

Поздрави:

TEDDA

Редактирано от TEDDA на 21.06.01 15:05.



Тема Re: pak za kolikiteнови [re: babamy]  
Автор Shanya ()
Публикувано21.06.01 21:59



трябва и ти много да внимаваш какво ядеш. Например картофи не бива - без майтап, откакто спрях да ям картофи, на моя син му се поуспокои коремчето. Трябва да ядеш по-обикновени храни- овесени ядки, ябълки, пиле, въобще нищо пикантно и лютиво, защото на някои бебчета коремчетата веднага реагират. А виж и ориз може да ядеш. Пробвай- може и да се успокои бебчето



Тема nie sme samo na kyrmaнови [re: TEDDA]  
Авторbabamy (Нерегистриран)
Публикувано22.06.01 00:08



nishto drugo ne mu davam



Тема ne iam kartofiнови [re: Shanya]  
Авторbabamy (Нерегистриран)
Публикувано22.06.01 00:13



i az sym chuvala, che moje da e ot hranata, koiato az iam. Zatova iam samo tova:
sutrin - oveseni iadki;
na oboiad - pileshka pyrjola i salata ot domat i krastavica;
vecher - prepechen sandvich - shunka i kashkaval; poniakoga i sladoled.
mejdu iadenetata hapvam iabykla ili praskova, ili obiknovenna biskvita.
pia voda i sokove (portokal i iabylka).



Тема Re: pak za kolikiteнови [re: TEDDA]  
Авторsladurche (Нерегистриран)
Публикувано22.06.01 12:13



napalno sam saglasna teb po vaprosite koito zasiagash. Lichno az na moia malchugan ne sam mu davala plodovi sokove predi tri i polovina meseza, a i sled tova zapochnahj s pureta, koito sama gi prigotviah na raka, po ena-dve lajizki parvinachalno, no zatova pak slava Bogu nikoga ne e imal gazove. no si e goliama igrachka dokato gi prigotvish na raka a i izzapvash mnogo sadove no pak si zasluzava usilieto kato gledash deteto ti da raste dovolno i zdravo, pozelavam vi uspehi i zdrave. A Tedda e parava che tova sa beli kahari, radvaite se na dezata si dokato sa malki i gi gushkaite i zeluvaite, te sa nai-sladkoto nesto na sveta i napalno go zasluzavat. Haide sas zdrave i uspeh i tarpenie na vsichki maiki



Тема Re: ne iam kartofiнови [re: babamy]  
Авторsladurche (Нерегистриран)
Публикувано22.06.01 12:24



menuto ti e mnogo dobro, no e vazmozno poneze tozi sandvich zapicha po prinzip , a sato i iabalkata ima takv efekt. Govori s pediatara, moze bi e vreme da zapochnesh da raznoobraziavash menuto na bebcheto, da mu vavedesh po malko plodovo pure. Za kartofite ne sam chuvala, no probvai niakkav dr. sandvich na vecheria - napr, hliab s maslo i domat. Ako iskash probvai da ne iadesh takiva zapichasti iadeneta, kato prepechen hliab i iabalki. Zasto ne probvash vecer tarator naprimer, samo ti davam idei, dano ne se obisdish, vav vseki sluchai si zasluzava da probvash sistemata za razdelnoto hranene (struva me se che ia prlagash), pri men dade dobri rezultati. Jelaia ti barzo preminavane prez tozi etap, znam kolko e iztostitelno, az sam sama sam si gledala bebcheto, a toi imashe mnogo koliki i mnogo se izmachihme , uspokoi se i si pochivai pri vsiaka vazmoznost. Priatelski pozdravi i tarpenie



Тема Re: ne iam kartofiнови [re: babamy]  
Автор Cилвa (новак)
Публикувано22.06.01 12:54



Внимавай със сок портокал - на мен педиатърката ми препоръчваше да НЕ консумирам никакви цинтрусови плодове и шоколад, докато кърмя!



Тема Re: ne iam kartofiнови [re: Cилвa]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано22.06.01 15:32



tочно това щчх да и кажа и аз, и ти не пиий кисели неща

освен това смятам за нередно да сре само на кърма!!!!!трябва поне сокове да му даваш,сега има толкова много плодове!!! идва ви ред за пюрета,ти по тази логика на 5 месеца ще му аддеш пюре,а за каша,жълтък и месо да не говорим.не трябва чак толкова да се вманиачаваш заради коликите,детето расте и има нужда да се захранва,не може само на кърма!


TEDDA



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.