Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:05 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: pak za kolikiteнови [re: babamy]  
Автор тoчицa (делова жена)
Публикувано22.06.01 17:36



Аз също съм на мнение, че трябва да му разнообразиш храната. Най-вече давай сокове. Сега има череши, сок от моркови се препоръчва още след 20-я ден. А той е полезен и за бързото затваряне на фонтанелата. След 2-я месец трябва да пие м/у 40-60 г сокове дневно. Можеш да пробваш и със сок от краставица /но обелена!/ или комбинация с морков. Може и с детски пюрета. Аз лично не съм ги ползвала. По онова време трудно се намираха. Но сок от праскови или кайсии също са полезни. Спомням си, че по това време сокоизтисквачката нямаше време да изсъхне.
А за коликите опитай да го прегърнеш изправено, така че коремчето му да е на сърцето ти. При силните болки сина ми цяла нощ спеше на гърдите на баща си. Може би защото аз съм по-дребна, мен не ме харесваше, но щом легнеше на гърдите на баща си веднага заспиваше и не се събуждаше по 2-3 часа. Но задължително от лявата ти страна, така че да усеща сърцето.



Тема Blagodariaнови [re: тoчицa]  
Авторbabamy (Нерегистриран)
Публикувано22.06.01 18:44



Gotova sym da eksperimentiram s moeto meniu - vednaga spiram portokalovia sok i pechenite sandvichi. Mersi za predlojeniata.

Pediatyrkata mi kaza, da ne mu davam nishto drugo dokato ne stane na 4 meseca. Togava imame chas i tia shte mi kaje kak da go zahranvam. Kaza, che za da niama alergii e dobre da se kyrmi vyzmojno nai-dylgo i da mu se davat drugi hrani vyzmojno nai-kysno. Az go gledam sama i, za sega, niama koi drug da slusham, osven neia.

Pravi ste, che triabva da se radvam. A i toi e takyv sladur, kogato ne go boli koremcheto.



Тема Re: Blagodariaнови [re: babamy]  
Автор Cилвa (новак)
Публикувано22.06.01 19:59



Педиатърката ти изглежда харесва "западната" школа. Сега в развитите страни препоръчват бебетата да са само на кърма едва ли не до 6-тия месец и едва тогава започва захранването. В България е традиция захранването да започне по-рано - със сокове - някъде в третия месец, пюрета - в четвъртия и т.н. Аз лично реших да карам по "моя" си методика и забавих българските срокове с един месец, но не чак до там, че да се включа в препоръките от запад. Всички познати лекари защото ме убеждаваха, че кърмата наистина няма всички необходими за детето елементи след третия месец. Щом имате проблеми с коликите - наистина бъди по-внимателна със захранването.

Успех и ще видиш как след няколко месеца вече няма и да си спомняш за тези проблеми!



Тема Re: Blagodariaнови [re: babamy]  
Автор Shanya ()
Публикувано22.06.01 20:09



Здравей babamy
Ти не си в България май щом педиатърката ти е казала да не даваш нищо до 4 месец. Не бива да я слушаш чак толкова обаче. Защото например в САЩ не дават на децата допълнително витамин D и по тоя повод е пълно с рахитични деца. Мои познати българи, с дете раждано в САЩ, имаха сериозни проблем с рахита - именно защоот не са му давали витамин D - добре че отидоха д о България, та там лекарите успяха да оправят детенцето. Така че винаги с едно на ум ги слушай лекарките. Знаеш ли пък какво препоръчха на моя син, който беше жълтеникъв след раждането - да го излагам гол на пряка слънчева светлина - бебе на 7 дена - а навън е над 30 градуса в момента?!?! Да не мислиш, че съм ги слушала. И вода ми казаха да не давм, ама аз си давам. Не може да е само на мляко. Мисля и сок от моркови да започна да давам след една седмица - такмо ще направи 40 дена. Не е необходимо, обаче да им казвам, на докторите, нали?
Та така бъди по-смела и се осланяй на твоите инстинкти. Ако не е тайна кажи къде си , пък и тук винаги ще ти дадат съвет, ако се колебаеш
Поздрави



Тема Re: pak za kolikiteнови [re: babamy]  
Автор Palechka (върлина)
Публикувано22.06.01 23:44



Чета и си викам -100 човека, 100 мнения... та и аз със 101во...
Малката ми дъщеря е на 6 месеца.Изпи си първия сок - от ябълка - на 7 дни!!!!
От 28-ия ден прояде пюре - е не много веднага,естествено.
Каша - от навършени 2 месеца.
Имаше колики 2 дни.И спи от 8 вечер до 8 сутрин.
С голямата и аз бях по тая схема - само кърма до 4 месеца и пр.
Сега обаче имаме страхотен педиатър. Признавам,че малко настръхнах,като я подкара с тоя режим.
Казвам му - ще ми умориш детето бе!
А той се смее, а 2 дни по-късно си отпразнува 50тия рожден ден и видях всички бебета дето е отгледал - повече от 120 бяха.
И лека полека му се доверих и разбрах,че бебетата всъщност могат далеч повече неща отколкото си мислим.
Та не мога съвсем да се съглася с ТЕДДА...
Ако искаш мога да ти дам координати, пари почти не взима.Той без деца просто ще умре...

Аре със здраве!!!


Тема Re: Blagodariaнови [re: babamy]  
Авторsladurche (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 11:50



mislia che e prava pediatarkata ti, zastoto i moiat mi kazvashe sastoto i nie zapochnahme s plodovite pureta edva ot chetvartia mesez, i da ti kaza chestno ne vizdam nuzda ot rannoto im zapochvane, pone po vaprosa za karmata vsichki lekari sa edinodushni che e nai-dobra za deteto i naistina mu izgrazda imunitet. Znam, mila kolko ti e trudno, no potarpi oste malko, ste otminat kolikite i ti sasto ste si otdahnesh, a stom sama si go gledash , ako mozesh vinagi kogato bebcho e spokoen i spi, pochivai si i ti, tia rabotata niama da izbiaga, zatova otdahvai si pri vsiaka vazmoznost. Uspeh i dano veche da mu minat kolikite na malkia sladur.



Тема nie pak vaobshte nimahme,no zashto?нови [re: babamy]  
Авторeva_x (Нерегистриран)
Публикувано27.06.01 23:39



Sina mi e na 1godina i 3m.Predi da se rodi edna poznata mi kaza da mu slagam istinska davka kato prevariavam bodi4kata.E, razminahme se bez koliki i bez pla4.Kazvala sam go i na drugi majki, dosega niama oplakvania ot tozi metod.Probvajte go i vie!



Тема Sashto ne yadesh kartofi?!нови [re: babamy]  
АвторMagi (Нерегистриран)
Публикувано28.06.01 05:55



Uchudva me tova sa kasrtofite. As pak vav vsichki spisaniya, koito cheta pishe che te sa iskluychitelno polesna i vajna hrana po vreme na bremenost i karmene! A tova vecher sas sandvicha - po-dobre sameni sandvicha s neshto drugo - naprimer supa ili salata. Spageti, makaroni i t.n. sashto sa si mnogo polesna hrana. Pone tuk v Germania taka pishe is vsichki spisania sa bremenni i karmachki.
Probva li s anasonova voda? Mnogo pomaga. Kogato parvoto mi dete beshe bebe as mnogo ya polsvah.
Dano se opravi vsichko barso! Stiskam palzi!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.