Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:09 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Събуждането нощемнови  
АвторTитиKaka (Нерегистриран)
Публикувано12.06.01 16:18



Синът ми е на година и половина, а продължава да се буди по 5-6 пъти на нощ. Успокоява се само като си пийне водичка /навик, останал от времето, когато го кърмех през нощта - за да го откажа, започнахме да му даваме вода и така... до днес/. Понякога изпива цял литър вода нощем, което пък води до необходимостта да му се сменя памперса, пък и винаги трябва някой да "дежури" в неговата стая. Опитахме да не му даваме вода, но тогава се разбужда и започва да плаче продължително. Очаквах този проблем да се разреши от само себе си, но вече 8 месеца - никаква промяна - понякога се случва да се събуди само 2-3 пъти на нощ и това е голям успех, но още следващия път се връща в "предишната" си форма и си навкасва...

Не знам дали сте имали подобен пролем и как сте го разрешили.
Ако имате идеи - помогнете!



Тема Re: Събуждането нощемнови [re: TитиKaka]  
Автор kakata (desperada)
Публикувано12.06.01 23:16



Изморявай го повече през деня и нека прекарва повече време на въздух, не му давай обилна храна вечер, не го завивай прекалено и такива работи.
Аз не съм имала проблеми, защото като майка-звяр не ги кърмех нощем, реваха една две нощи и после разбраха колко е безмислено.



Тема Re: Събуждането нощемнови [re: TитиKaka]  
Автор TEDDA (femalka)
Публикувано13.06.01 00:44



Имах същия проблем.Дъщеря ми не плачеше обаче си се събуждаше непрекъснато за тоя пуст сок!!По един литър на нощ изпиваше.Сега няма да направиш нищо- не е дошъл момента,детето още е между бебешката и детската възраст,само ти ще се тормозиш и то като реве по цяла нощ.Аз как реших проблема:Ще видиш,че като стане около 2-те години вече изведнъж ще усети,че то вече е дете,а не бебе-порастват психически някак изведнъж.Тогава идва момента да изхвърлиш шишето.Хвърляш го пред него в кофата и отиваш и му купуваш една шарена чашка и му обясняваш кое и как.Оттам нататък чашата с водата ще ти е подръка нощем.Отначало пак ще си се буди,но като му кажеш:стани и пиййни и ще забележиш,че ще си пийва по малко,а не по цяло шише което си смуче докато си затваря очите...така лека полека след известно време безболезнено ще свикен да не се буди.Освен това тази процедура е много важна да е около тая възраст заради окончателното сваляне на нощния памперс.......малко майки свързват махането на шишето с махането на памперса.А не може да изпива по 2-3 шишета течност през ноща и да не ти се напишква.Тъй че решаваш,махаш шишето,махаш памперсите 100% и след едномесечни мъки вече имаш едно порастнало дете.............майка съм ан 2 междудругото:)))))))))))

успех


TEDDA


Тема Re: Събуждането нощемнови [re: TитиKaka]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано13.06.01 03:07



Ми ти така и нервите, и здравето ще си разбиеш! Бъди твърда като опитваш. Кой знае дали още на второ събуждане не си го ожалила малкия терорист... Дъщеря ми го правеше номера с водата, но в края на краищата реших, че НЕ е нормално да пие вода с литри - независимо по кое време - и просто не й давах - като се събудеше, я занимавах с песнички или й говорех нещо, някой път посред нощ съм я разхождала из къщата, за да я разсея от мисълта за вода, а тя си заспиваше направо за минутки! Известно време продължавах да ставам с нея и доста бързо целият проблем изчезна. Просто веднъж като го съжалиш, защото плаче, то ще продължи да си мисли, че всеки път ще минава "номера"...


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
A smile, a tear, a hope, a fear -
just me...


Тема Re: Събуждането нощемнови [re: kakata]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано13.06.01 03:14



Чак "звяр" - не, ама всяко нещо си има граници:-)), съветите одобрявам абсолютно!


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
A smile, a tear, a hope, a fear -
just me...


Тема Re:Звярнови [re: Бeзcъннa]  
Автор kakata (desperada)
Публикувано13.06.01 08:07



бях според майка ми, защото мъчих мъничкото същественце и го оставих да се дере две нощи. На третата и четвъртата проплака два-три пъти и от тогава забрави да се буди и да иска да яде.
Честно казано, сега май не бих могла да направя такова нещо, действително ми се вижда нечовешко.



Тема Re: Събуждането нощемнови [re: TитиKaka]  
Автор Пипи. (с лунички)
Публикувано13.06.01 11:09



Това с "остави го да пореве и ще му мине" е вярно дори и според д-р Спок, но не винаги минава. Твоят случай май не е от тези, дето ще им мине...
За голямата не помня/ тя е на 12 години.../, но малката ми е на 1г. и 8 мес. и имаше абсолютно същото поведение- първо с кърменето нощем- но се отказа сама около 2- рия месец- а после и с водата- до скоро- значи до Великден- била е на 1г. и почти 7 мес- родена е на 30 септ.- изпиваше литри сок, тя водата не я признава за нищо и се събуждаше вир- вода, поне спеше в торба...
Та думата ми е, че изведнъж като чели сънят й стана по- здрав и се случваше да заспи със шишето с кисело мляко и да спи да сутринта.
Проблема с водата донякъде го реших с това ,че тя си държеше шишето сама- понеже също спи сама в стая откакто се роди- и аз само и го връчвах през нощта и си лягах- тя даже си го намираше сама и през нощта си допиваше... Предполагам, че и твоето дете не призтнава залъгалките...
Та така...стискй зъби и чакай да порастнете още малко.Така стана и с пишкането и акането- изведнъж без аз много- много да съм я учила започна да си казва от около 3 мес. насам...Майката Природа си знае нейната работа...
Въпроса е да издържиш!
Както мише една авторка на книги за отглеждане на деца- това е възрастта на големите промени- за една година прохождат, проговарят, започват да се пазят чисти и им израстват 20 зъба... лесно ли им е..
Пиши ми ако искаш на е- mail a_101@dir.bg...
Успех и кураж! Децата са прекрасно нещо, мак че понякога ми иде да ги удуша, но ако съм жива след пет години ще родя още едно...

Каквото ми е на душата, това ми е на устата...

Редактирано от Пипи. на 13.06.01 11:17.



Тема Re: Събуждането нощемнови [re: kakata]  
АвторTитиKaka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:21



Какво да кажа - действително, ако е МНОГО уморен - понякога се събужда 3-4 пъти само, но не е правило - случвало се е и когато по цял не е излизал навън заради дъжда... От малък го завивам много леко, но за което си права - хич не понасям да реве дълго време - предпочитам да се "предам". Като беше малко бебе - просто ми беше по-лесно да го накърмя, отколкото аз или баща му да го разнасяме из стаята дълго време. Сега май е същото... просто не издържам да съм "твърда". Проблемът е, че вече тръгнах на работа - /през деня го гледа баба му/ - и трудно мога да си позволя много безсънни нощи подред. Ама то - оправдания бол...



Тема Re: Събуждането нощемнови [re: TEDDA]  
АвторTитиKaka (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:26



Е, и аз много се надявам да се получи "от само себе си", ама не знам. С прохождането така стана - не се вманиачвахме да го стимулираме много да върви - но на година и два месеца просто изведнъж си тръгна - направи няколко крачки неуверено, а след седмица вече се чувстваше толкова уверен върху крачетата си, сякаш го умее това нещо от дълго време.
Сега с гърнето - никак не си казва, въпреки че знае какво е "ако". Няколко сутрини успя да се справи, но след това - изобщо не иска да стои на това гърне и си върши работата по-късно в памперса! Надявам се, че и това ще отмине. Така че - ние сме още и през деня на памперси, та затова сега ми е проблема първо как да го накарам поне "акото" да прави в гърнето, а за пишането и нощния памперс ще мислим после...



Тема Re: Събуждането нощемнови [re: Бeзcъннa]  
АвторTитиKaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.06.01 11:29



Какво да ти кажа - както писах по-горе - така, с водата - ми е по-лесно. Вече свикнах да подавам шишето и веднага да заспивам. Опитвах с разходки, приказки и песнички, ама не дяволчето не запсива по цял час! И - накрая, се "предавам". Права си - може би трябва да съм по-настоятелна и упорита, ама трябва да си взема специално отпуска, за да направя една поне едноседмична терапия и тогава да видим...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.