Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема PAMPERSIнови  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 16:20



DETETO MI E NA 2,2 GODINKI PREZ DENIA NE POLZVAME PAMPERSI, NO NOSTNO VREME MU SLAGAM, KAK DA MAHNEM PAMPERSITE I PREZ NOSTA?



Тема Re: PAMPERSIнови [re: MlMl]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 17:34



Когато детето свикне да контролира тези си нужди, тогава памперсите ще станат излишни. Някои деца са "по-бързи", а други - обратното. Важното е да няма принуда към привикването, което се отразява на бъдещото му психологическо развитие. И да има спокойно ежедневие, без излишни внушения на страшни образи от приказки и видео, които да преживява много емоционално на сън. Може под формата на игра да му се подава редовно след хранене гърнето през деня. А през нощта не го будете, може да се съобразявате да му давате по-малко течности/диня преди лягане.



Тема Re: PAMPERSIнови [re: MlMl]  
Автор Бeзcъннa (лунна пътека)
Публикувано21.05.01 20:44



Аз отведнъж реших и просто спрях да слагам памперс за през нощта на дъщеря ми. Наложи ми се да я преобувам само по веднъж на нощ и то - само първата седмица. Май към втората годинка беше, не по-голяма от Вашето дете. Ако не се напишква по няколко пъти, няма да Ви е особен проблем да го преобувате, а и то скоро ще спре да се мокри нощем. Сигурна съм, че като ограничите течностите преди лягане и категорично не връщате пак памперса, детето ще се настрои да не се изпуска докато спи.



Тема Re: PAMPERSIнови [re: Лopa]  
Автор Бeзcъннa (лунна пътека)
Публикувано21.05.01 20:49



Мислиш ли, че аз съм приложила "принуда" като приключих с нощния памперс? Все пак децата като си знаят вече през деня къде да пишкат, не мисля, че биха се почувствали странно, ако и през нощта са по гащички. Не съм забелязала дъщеря ми да е разочарована от липсата на нощния памперс... И през споменатата "преходна" седмица си заспиваше веднага след преобуването. (когато изобщо се будеше:-))



Тема Re: PAMPERSI за майкинови [re: MlMl]  
Автор..... (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 20:54



Може ли да си толкова елементарна с тези въпроси?



Тема Re: PAMPERSI за майкинови [re: .....]  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 10:35



NE VIJDAM NISTO ELEMENTARNO VAV VAPROSA MI, ZASTOTO VSIAKA EDNA MAIKA SE PRITESNIAVA ZA DETETO SI A SPODELIAKI MOJE BI STE STIGNA DO NAI PRAVILNOTO RESHENIE.
STRAHUVAM SE MAHAIKI MY PAMPERSA NOSTNO VREME DA NE MY IZSTINE KRASCHETO.



Тема Re: PAMPERSIнови [re: Бeзcъннa]  
АвторЛopa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 15:07



Не, не мисля. Исках да отбележа за случаите, при които майките будят умишлено децата през нощта, за да ги изпишкват. Имали сте късмет, че детето ви бързо е привикнало. Аз имам две момчета, никога не съм им слагала памперси, едното привикна около 2 годишна възраст, а другото (много емоционален и неспокоен характер) се "забави" до към 5-6 годишна възраст с придобиването на този си навик.



Тема Re: PAMPERSIнови [re: MlMl]  
Авторrebekka (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 06:11



...moeto purvo dete kato beshe na 2.4 meseza mnogo iskah da priklucha s pampersi i hodih da se konsultiram.
kazaha mi da zabravya za tova.prozesa si e estestven, vseki se nauchava rano ili kqsno i ne biva da se sqzdava stres na deteto ...

na okolo 2.5-3 godini povecheto deza estestveno se nauchavat, drugite po kqsno...

big deal...ne se trevozi za takiva drebni neshta...




Тема Re: PAMPERSI [re: MlMl]  
Автор Boril (непознат )
Публикувано24.05.01 01:52



Здравейте, извинявам се, че се намесвам в разговора, но понеже утре ни изписват от майчин дом, мога ли да Ви попитам каква марка памперси е най-добре да купувам? Сега съм купил Pampers Air Dry или нещо подобно. Благодаря ви предварително



Тема Re: PAMPERSIнови [re: Boril]  
Автор Бeзcъннa (лунна пътека)
Публикувано24.05.01 02:46



Забравила съм!!! Гледай да са задължително от тези, които в горната си част са посъбрани като с ластиче! Да не му се изхлузват на малкото. "Nanny`s" (леле, така ли се пишеше?) са такива, а и точно те имаха вариант с покритие от алое (антиалергично) и незапарващи - с текстилно-хартиена изолация... Да са най-малкия размер. Не се притеснявай - тъй като се продават единични бройки, бързо ще разберете кои са ви най-подходящи - не е задължително да са най-скъпите.

Да ви е живо и здраво детенце и все с хубави неща да ви изненадва!!!


П.П. Да поглезите малко мама - поне в началото! И някоя мила изненада ще й се отрази добре...





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.