Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ZABKI  
АвторMlMl (Нерегистриран)
Публикувано23.04.01 09:45



Niknat ni katnitsi i dva dni vdigame temperatura, ima li nachin za oblekchavane na bolkite i yskoriavane nikneneto na zabki, no bez lekarstva.



Тема Re: ZABKIнови [re: MlMl]  
Автор poзинka ()
Публикувано23.04.01 14:26



Щом детенцето вдига температура, трябва да отидете на лекар, за да отхвърлите разните там детски болести...Но сигурно сте го направили това..
Иначе имаше някакво мазило, с което се мажат венците...
Във всяка аптека ще ви го кажат. Но си мисля, че не е много ефикасно, само ще травмирате детето при бъркането в устата...а и не се знае какво е на вкус...
Ако температурата е над 37.4-37,5, е най-добре да се даде 'парацетамол'. Българският 'парацетамол' е ефикасен, но гаден на вкус, вземете от 'панадола' за бебета, има хубав вкус, и детето няма да се отврати от приема му...
Той действа и противовъзпалително, и за болките помага..
НО...дозата зависи от възрастта на детето и го давайте неповече от 3 дена.
хайде със здраве и да се похвалите скоро с новите зъбки:))



Тема Re: ПС.нови [re: poзинka]  
Автор poзинka ()
Публикувано23.04.01 14:31



С една дума исках да кажа, че природата си знае работата, 1-2 седмици ще видите зор, но после като видите зъбките, ще забравите трудните моменти....
После е по-важно...поддържането, начина на хранене на детето и др.



Тема Re: ПС.нови [re: poзинka]  
Автор Shanya ()
Публикувано25.04.01 20:37



Лекарството коеот много помага е Calgel - с него няма нужда да се пие Т понижаващо като парацетамол или вносните. Проблемът е че е доста скъпо- беше 5,50-6,00 лева 98ма година - сега може и да е повече



Тема Re: ПСнови [re: Shanya]  
Автор Mишa (голямо дете)
Публикувано26.04.01 22:54



Не зная дали въпросното мазило помага срещу болките, но поне вкусът му не е неприятен. Не знам мания ли е или какво, но никога не давам лекарство на детето си без да опитам вкуса му -/ това между другото/.
Много съм се интересувала за никненето на зъбите, но действително това си е естествен процес, който при всяко детенце протича по различен начин.
При дъщеря ми проблем бяха повече зъбките, които никнат към 2-3тата година, кътници също, но се разминахме с много внимание и отклоняване на кофти усещането от болката с детски забавления - май при по-голямо дете помага.

Поздрави на всички родители.



Тема Calgelнови [re: MlMl]  
Автор Jennifer (100% Leo)
Публикувано29.04.01 19:53



Когато на дъщеря ми и никнаха зъбките, всеки нов зъб изникваше с различен "симптом", но минахме през всички класически случаи, описан в книгите - вдигане на температура, разстройство, какво имаше още - не си спомням. Ако не беше Calgel, не знам как щяхме да се справим. Приятно е на вкус и действа успокояващо почти мигновено. проблемът е, че сигурно при различните деца действа различно. ПРепоръчвала съм го на много приятелки, но те не са доволни от него. Аз, обаче съм много доволна.

***



Тема Dentinoxнови [re: Jennifer]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано30.04.01 17:29



Ползваме ние, ама не знам дали е добро, понеже засега не сме имали голям зор (имаме само 2 долни зъбчета). Но от Калгел всичките ми приятелки майки са много доволни. Плюс Панадол за температурата.

Поздрави!


Тема Re: Dentinoxнови [re: Birdy]  
Автор Shanya ()
Публикувано30.04.01 19:11



Ако се ползва Calgel, не бива да се дава Panadol, колкото и да е висока Т - не са съвместими и не е добре за бебето(детето). И на моята дъщеря всички зъби избиха по-различен начин- най- трудно вторите кътници. Казват че кучшеките са най-голям проблем, но тяхното никнене не беше чак такъв зор.
Бабите препоръчват мазане с глицерин, но той само успокоява болката донякъде, без да понижава Т.



Тема Re: ZABKIнови [re: MlMl]  
АвторMapлa (Нерегистриран)
Публикувано01.05.01 00:49



За съжаление без плач и температури рядко минава тоя период. Със сладкия Calgel нищо не се получи при мен - дъщеря ми бързаше да оближе лекарството и искаше още, но не защото я е облекчавало, а само заради вкуса му. Така че след като прочетох бележката към един Tantum Verde, предписан на мъжа ми по съвсем друг повод, видях, че може да се използва и за облекчаване на болката при никнене на зъбки. От него намазаното място изтръпва и става почти нечувствително - проверих! И мажех венците на детето с напоено памуче. При нас имаше голям ефект. Знам, че при всички е различно, но приятелките ми също смениха сладките мазила с това. Така че не се притеснявай, имай търпение и занимавай малкото с каквото ти хрумне, за да не мисли да се оплаква много, че го боли. И спокойствие! Гушкайте се, а времето бързо ще мине и ще забравиш колко си се притеснявала.



Тема Re: ZABKIнови [re: MlMl]  
Автор Mama Netty (блондинка)
Публикувано01.05.01 22:25



Като лекар мога да кажа, че всички мерки изброени дотук от родителите са правилни, но за съжаление, ще се съглася с тях, че са със строго индивидуален ефект. Като майка, освен приема на обезболяващите и мазането на венците, съм внимавала в храната на детето ми да има повече калций - сащото самият той действа противооточно, и все пак подпомага растежа. Помня, че ако детето се събудеше през нощта от болки, бях приела правилото да не го приспивам отново, а обратното - разсънвах го, давах му нещо плодово за пиене и го заигравах. То се успокояваше много по-бързо, отколкото когато го натисках в леглото и го приканвах да заспи отново. Но важното е да не се паникьосваш и да вярваш, че все някой ден и с това ще се свърши.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.