Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 06.05.24 
Мобилни комуникации
   >> Пейджър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема След като  
Автор Vladi (ентусиаст)
Публикувано07.02.01 22:57



GSM-ите вече са доста евтини, ква е далаверата с пейджърите?



Тема Re: След катонови [re: Vladi]  
АвторStefanaki (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 03:06



Най-малкото имат 3-пъти по-голям обхват, компактни са и са много по-евтини от gsm-тата.



Тема Re: След катонови [re: Vladi]  
АвторAGENT (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 09:41



Далаверата е, че изпращането на съобщение е 1 импулс - т.е. всеки може да ти тласка съобщения колкото си иска. А от мобифон е безплатно.



Тема Re: След катонови [re: Vladi]  
АвторKara (Нерегистриран)
Публикувано08.02.01 17:37



Зависи за какво ти е мобилна връзка? Аз имам и телефон и пейджър. И двете ми вършат чудесна работа и не мога все още да се откажа да ползвам коя да е от двете услуги. Използвам ги за работа си. Контактувам с много хора и предпочитам да получавам съобщения на пейджъра си - 1. съобщенията са дълги и носят достатъчно информция, така че много от клиентите ми си дават заявките само чрез съобщения; 2. спестявам си десетки излишни и досадни телефонни разговори; 3. много хора предпочитат да се свържат с мен на цената на градски разговор; 4. прехвърлям си домашния и служебния телефон към пейджъра, така че когато "висна" в Интернрт или съм навън, всеки може да ми остави съобщение през телефона, а аз го получавам на пейджъра.
Но .... и телефона си не давам :-))). Когато ми се налага спешно да дам отговор или пътувам из страната не мога без телефон. Е, не че не мога, но явно вече сме се разглезили и искаме всички удобства.
И все пак сама реши. Ако сама си плащаш услугата, ако много хора се свързват с теб, може би е добре да започнеш с пейджър, а след това да си купиш и телефон. В крайна сметка не говорим за прелалено големи суми, или за пейджър или телефон за цял живот, нали?
Когато вземеш решение, пиши какво е то?





Тема Re: След катонови [re: Kara]  
Автор MrEzhata (непознат )
Публикувано10.02.01 06:12



Просто Мобилен Телефон (GSM) и пейджър са две различни неща, оказа се. За нещастие си купих GSM, с надеждата, че пълноценно ще замени пейджъра, освен в едно - 1 импулс за оставено съобщение. Да, ама не, както казваше един вече по-неизвестен социолог.
Оказва се, че услуата e-mail-to-SMS е пълна боза, работи когато си иска, освен когато не работи въобще, мейлове се връщат, щото не били плейн текст или щото имало атачмънт. Абе Мобилтел, какво повече да обяснявам.
Друго - дължината на съобщенията - при пейджъра са над 200 символа, при ГСМа доста по-малко.
Единственото по-добро за съобщенията, е че винаги ги получаваш, нищо че ГСМа е бил изключен или вън от обхват. А, и още нещо, можеш да изпращаш. Това е върха, особено когато искаш да пратиш СМС за чужбина.
Решението е ваше, както се казва, но не трябва да се подценява факта, че на Мобилтел слугите не са насочени за задоволяване на клиента, а за съдирането на кожицата му. Да ме извинят Мобилтелци, но самичт факт, че им писах, а те не отговориха, а няколко дена преди това висях като прани гащи пред техен офис говори не малко. Пък като си купите ГСМ, ще разберете всъщност за какво стана дума.
Извинете, стана малко дълго.



Тема Re: След катонови [re: Vladi]  
Авторбekoн (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 12:06



ам едно такова хубаво е, старичко е

гъзарийка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.