Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:17 09.06.24 
Мобилни комуникации
   >> Пейджър
*Кратък преглед

Тема Играта на "Ментел" - незаконна!нови  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано15.11.07 08:56







Тема Re: Играта на "Ментел" - незаконна!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Щepн™ (идиот)
Публикувано15.11.07 11:30



Всеки си заслужава оператора, но наистина тази игра е чист хазарт и би трябвало да бъде регулирана като такава.



Тема Re: Промоцията 88 коли за 88 дни не е хазарт!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор motek (ombre)
Публикувано15.11.07 16:34







Тема Re: Промоцията 88 коли за 88 дни не е хазарт!нови [re: motek]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано15.11.07 16:49



Па смех, па смех...
"Ментел" бил иновативен лидер във всички направления и основната му цел била да предоставя най-високо качество на услуги на своите клиенти??? Страшно качество на услугата "Обиране парите на балъците", признавам...
Целта на промоцията била популяризиране на SMS услугите и поощряване на лоялността на клиентите на "Ментел". Като искате да ги популаризирате, защо са по 1, 20 лв., а не по 14 ст. - както трябва да ми ги таксувате по тарифния план, за който съм сключил договор с вас? Как точно поощрявате лоялността ми с това обирджийство - като искате да я поощрите защо направо не ми подарите една кола? Седем години с договор и плащане на всяка една фактура до стотинка максимум седмица след излизането й какво е, ако не лоялност.
По същността си „88 коли за 88 дни” било SMS игра тип викторина, която позволявала на участниците в нея след показване на конкретни знания да спечелят награди. За игрите тип "викторина" (да, Мотек - пише се с кавички)
не се обират пари от скъпи смс-и!
Подобни викторини били популярни в много страни с по-развити пазари от българския и никъде не се считат за нарушение на закона за хазарта, защото имат познавателен елемент, наградите не зависят от постъпилите приходи, а са предварително закупени, условията за участие са напълно ясни, изпращането на SMS не се счита за залог по смисъла на хазарта, тъй като е в рамките на използваните досега тарифи на оператора и вида на промоцията не съвпада с определението на нито един тип хазартна игра, описани подробно в закона. За подобни "викторини" във всяка една страна с по-развит пазар от българския МОМЕНТАЛНО всеки, позволил си вашите безобразия изхвърча от този пазар!



Тема Re: Промоцията 88 коли за 88 дни не е хазарт!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор motek (ombre)
Публикувано15.11.07 17:03



За човек работещ в съдебната област, написаното в т.5 би трябвало да е достатъчен отговор на поставената тема.

Всичко останало е твоето лично мнение, което ми е познато и честно да си призная.....безинтерестно





Тема Re: Промоцията 88 коли за 88 дни не е хазарт! [re: motek]  
АвторЧичo ти (Нерегистриран)
Публикувано15.11.07 21:32



Абе не знам за чуждите мнения, ама изхвърчаха до 5 милиона.........

.
Воден дух - кажи си сега - боли ли те г_за от яд или не те боли. Много ми е кеф как беснееш сега и не ми дреме грам какво ще кажеш, щото знам че яко ти е на макс. Айде чао довиждане лека нощ мерси.



Тема Re: Играта на "Ментел" - незаконна!нови [re: Щepн™]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано15.11.07 23:06



Добре казано, както и " Докато има шарани, ще има и рибари " ))

Бонуси Безкрай-



Тема Re: Играта на "Ментел" - незаконна!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано15.11.07 23:09



в една от всичките статии по темата пишеше че Мтел декларирали доходи няколко милиона от играта, а австрийския собственик споменава за милиарди.
Та кой укрива и доходи, а?))



Бонуси Безкрай-

Тема Re: Промоцията 88 коли за 88 дни не е хазарт!нови [re: motek]  
Автор Щepн™ (идиот)
Публикувано16.11.07 18:28



E, хубаво са прекратили преписката. Ама остава горчивата жилка, породена от съпоставимостта на дневната печалба на Мтел и годишните доходи на всички, работещи в прокуратурата.



А и доводите са смешни. Според тях, държавната лотария не е хазарт.
Трябва да можеш да разпознаваш цифрите, което си е познание в чиста форма и всички предметни награди са предварително осигурени и известни. Абе смях.



Тема Re: Промоцията 88 коли за 88 дни не е хазарт!нови [re: Щepн™]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано17.11.07 17:08



Това че е прекратена преписката още нищо не значи - постановлението за прекратяване не е влязло в сила.
Тепърва ще се намесят и Комисията за защита на конкуренцията, и Федерацията за защита на потребителите, и Комисията по хазарта. Отделно - всеки ощетен от малоумната им игра може да заведе дело срещу "Ментел", само си пазете смс-ите, които изпращате и които "Ментел" ви връщат в отговор






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.