Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 28.06.24 
Мобилни комуникации
   >> Пейджър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Как да се отървем от "Ментел" без неустойка  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано04.11.07 08:43



Вариант 1: Започвате непрестанен чанч на малоумните оператори от *88 и мацките от бизнесцентровете с искане НЕЗАБАВНО да бъде прекратен договора ви поради неизпълнение от страна на оператора на неговите задължения. Нарушенията са многобройни и ежедневни - липса на покритие, липса на 3Г в райони, където е обявено, че има такова, честа невъзможност да се ползват информационните услуги на *88 - проверка на сметка, оставащи безплатни минути, стойност на фактура, клубни точки.
Вариант 2: Не си плащате фактурата, спират ви достъпа до номера и след два месеца отивате, плащате това, което дължите до момента и приключвате отношенията си с "Ментел".
Вариант 3: Отивате в циганската махала, хващате първия срещнат циганин над 18 години, отивате в БЦ на "Ментел" и си прехвърляте договора на негово име. После "Ментел" се оправят с циганина, а вас не могат с пръст да пипнат - защото има нов титуляр на договора





Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: Boдeндyx®]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 10:00



Деистват ли тези варианти!!!заЩОТО НАИСТИНА СА МИ ПИСНАЛИ. НОВА СЛУЧКА: РЕШИХ ДА СИ ПУСНА VODAFONE LIVE. ЗВАНЯ НА *88 И ДОБРЕ. ПУСКАТ МИ ГО СЛЕД ОТБИВАНЕ СЛЕД ТОВА В 2 БИЗНЕС- ЦЕНТЪРА. ОБАЧЕ КАКВО СЕ ОКАЗВА. ТОЗИ ПАКЕТ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛЗВА НА ВСЯКАКВИ ДОЛНОПРОБНИ ТЕЛ., НО НЕ И НА QTEK. Е, ТОГАВА ЗА КАКВО МИ Е. НЯМА ДА СИ КЪЛЧА ПРЪСТИТЕ С БУТОНИТЕ НА ПРОСТИТЕ ТЕЛЕФОНИ!!! ОТКАЗВАТ УСЛУГАТА, ЕСТЕСТВЕНО. НО, ИЗНЕНАДА. СМЕТКАТА ОБАЧЕ МИ Е НАБАБНАЛА С ЦЕНАТА НА ПАКЕТА И НЯМА ДА МИ ВЪРНАТ ТЕЗИ ПАРИ. ТОГАВА РЕШАВАМ ДА СИ ТРОША ПРЪСТИТЕ ВСЕ ПАК. НО, ОТНОВО ИЗНЕНАДА. СПРЯН Е ВЕЧЕ ПАКЕТА И СЕГА ВСЯКО ВЛИЗАНЕ В НЕТА СЕ ЗАПЛАЩА ОТДЕЛНО.ТА, КАКВО ПРАВИМ.ИЛИ ТРЯБВА ДА СИ ЗАТВОРЯ ОЧИТЕ И ДА ПРОДЪЛЖА ДА СИ ПЛАЩАМ ПО ДОГОВОРА, КОЕТО НЕ СМЯТАМ ДА ПРАВЯ. ИЛИ ДА ПОЛЗВАМ ИЗБРОЕНИТЕ ВАРИАНТИ ОТ ВОДЕНДУХ.



Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: misho]  
Авториьзьx (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 10:51







Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: Boдeндyx®]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано04.11.07 11:01



Вариант 3 и разновидностите му са ме отвращавали винаги.

Пазете си личните документи за да не се окажете в ролята на циганина без да го знаете.





Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: нaблюдaвaщ]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано04.11.07 13:53



Variant 2 raboti perfektno





Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: Boдeндyx®]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.07 14:53



Вариант 1 - досега не съм попадал често в такава ситуация, че да нямам обхват или да не мога да се разбера със *88. Изключенията всички ги знаят, Коледа/НГ
Вариант 2 - единствения приложим, ако стане масово използван най-вероятно, ще променят нещо в условията.
Вариант 3 - чиста измама, наблюдаващия добре ти го е казал.

Най-добре като не си сигурен какво правиш чети целия договор все със приложенията.

Welcome to the real world!




Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: Mopфиyc]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 09:59



И аз съм лично заинтересован като абонат на Loop.
Има ли точка в договор на М тел за прекратяване на договора без последствия по така наречения вариант 2.



Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: mmm]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 13:11



Има - плащаш си неустойката в пълен /не по промоционалните цени!/ размер за оставащите месеци и край.



Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: .]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано12.11.07 13:32



Глупости - плаща си фактурата и край!
Пенчо бре, чети:
26.4. Заплащането на услугите се извършва въз основа на фактура, която се издава ежемесечно на името на абоната. При сключване на договора Мобилтел уведомява всеки абонат за датата от месеца, на която ще му бъде издавана фактура. Неполучаването на фактурата не освобождава абонатите от задължението им за плащане на дължимите суми.

26.5. (Изм. съгласувано с Решение № 319/02.03.2007 г. на КРС) Плащането на посочената във фактурата сума се извършва не по-късно от 15 дни след датата на издаването й. Несъблюдаването на срока дава право на Мобилтел да използва внесената от абоната гаранционна сума или банкова гаранция (ако е налице такава) за покриване на част или на цялото задължение или да прекрати достъпа на абоната до съответната мрежа.

26.6. Месечните сметки на абоната могат да бъдат оспорени в 6 (шест) месечен срок след датата на издаване на фактурата. Оспорването не освобождава абоната от задължението за плащане на дължимите суми.

27. Санкции при неуредени плащания:

27.1. В случай на частично или цялостно неизплащане на указаната във фактурата сума в срока за плащане, абонатът дължи законната лихва за всеки ден закъснение.

27.2. (Изм. съгласувано с Решение № 639/13.04.2006 г. на КРС; доп. съгласувано с Решение № 319/02.03.2007 г. на КРС) В случай че неизплащането на сумите продължи след изтичане срока за плащане, Мобилтел има право да преустанови достъпа на абоната до мрежата/мрежите или да прекрати договора за услуги.


Това самите "Ментел" са си го написали, а тези [url=http://www.mtel.bg/mobiltel/about/gen_conditions.php]"Общи условия"[/url] са неразделна част от индивидуалния договор





Тема Re: Как да се отървем от "Ментел" без неустойканови [re: Boдeндyx®]  
Авторstoimen (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 14:29



vodenduh. moliate kaji kakvo 6te stane ako re6a vaob6te da ne platja smetkata ? 6te me osadiat li? mnogo sam nedovolen ot mtel prez poslednite 3 meseca, a i me ponatovariha sas smetkata poslednia mesec, ta nezaslujavat da im pla6tam. v4era si kupih nova karta ot viva, ta kra4kata e napraqvena, niama vra6tane na zad. a i v4era mtelci sa mi podnovili dogovora avtomati4no, 4e ne bil sam gi predupredil prednia mesec predi da izte4e. pri nepla6ane osven smetkata, 6te mi na4isliat li i taksite za 1 godina na pred, sled izklu4vaneto na telefona?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.