Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 18.04.24 
Мобилни комуникации
   >> Пейджър
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Да се иска ли документ при закупуване на припейд?нови  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано26.01.04 09:38




Да се иска ли документ и да се събират ли личните ви данни при закупуване на предплатена карта?
Да
Да-само ако е в бизнес центровете на мобилните оператори (т.е. само операторите ще притежават данните)
Не





Тема Re: Поздравявам тенови [re: Чepнorлaв]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано26.01.04 15:36



за анкетата!!! Любопитна съм да видя резултатите след два-три дни.



Тема налинови [re: lenny]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано27.01.04 09:11



и на мен ми е много интересно.. пък и прегледах по другите места - никъде няма такава анкета, та реших да видим какво ще стане.

Ти коя опция избра? за мен мисля, че е ясно



Тема Re: налинови [re: Чepнorлaв]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано27.01.04 11:47



ми то и за мен е ясно. В единия моркова в другия тоягата, ясно е кого ще харесат хората. Но аз разчитам на други достойнства



Тема Re: Да се иска ли документ при закупуване на припейд?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор bk (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 15:37



да кажа все пак защо гласувах НЕ.

Просто мярката е супернеадекватна. Има ли чужедстранни оператори, които предлагат роуминг с техни припейд карти в България?

Друг вариант: купувам си сега 20 карти и имам между 10 и 19 бомби готови за задействане.



Тема Некои съображениянови [re: Чepнorлaв]  
Автор r-н Двyтakтoв (two way engine)
Публикувано27.01.04 22:56



Мисля си, че първо трябва да се направи едно уточнение - под предплатени карти се разбират само сим картите. Ваучери за зареждане естествено могат да се продават навсякъде и няма нужда да се събират данни за тях. Освен това аз имам едно такова впечатление, че много хора са убедени, че ако трябва да си дадат данните на оператора, това едва ли не означава да сключат договор за ползване на услуга, а в действителност изобщо не е така. По-нататък - не е много трудно да се изработи подходящ механизъм, по който данните на клиентите да се събират и при продажба на други места, а не само в офисите на оператора, но това да се прави така, че само оператора да получава данните. Така че въпросите в анкетата според мен трябва да бъдат само два - да се събират ли данни или да не се събират. Разбира се, потребителите на услугата са в правото си да желаят да я ползват напълно анонимно. Обаче, ако зачестят случаите на злоупотреба с предплатени карти, за които оператора няма информация от кого са били закупени, няма начин да не бъде повдигнат въпроса как така оператора предоставя услугите си на лица, които вършат престъпления, ползвайки тези услуги. Тогава, според мен, било под натиска на общественото мнение, било под натиска на съответните органи, операторите ще бъдат принудени някак си да събират информация за ползващите предплатените услуги. Все пак свободата не означава свободия. Отделен е въпроса, че ако някой реши да си прави джиесем бомба, нищо не може да го спре да използва дори собствената си карта на договор, ако така му е кеф.

"Е, стават грешки понякога!!!" - казал таралежа и слязъл от телената четка.


Тема Да се изкажа и азнови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор kalo76 (умен таралеж)
Публикувано28.01.04 11:27



Тъпо, по-тъпо, най-тъпо, български управници бистрят човешките права и свободи...
Ей т'ва е градацията, някой да ме обори, ако може.
Прав е г-н Двутактов - ако съм решил да минавам в подземния свят, няма да ме спре това, че съм гръмнал бомбата с регистрирания си гесеем, или съм прегазил някого със собствената си кола.
Иначе на полицаите им е по-лесно без да си мърдат трътките затлъстели да изискват всевъзможна информация откъде ли не, за да "разкрият" ВЕЧЕ ИЗВЪРШЕНО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ! А къде останаха превантивните мерки? Ония репортери, които внесоха НЕОБЕЗПОКОЯВАНИ цяло РПГ във Външно, спокойно можеха да са терористи и да вкарат няколко малки пакетчета с разни интересни смески и т.н.

THE OLD CAR IS NOT A DEAD CAR!!!


Тема Re: налинови [re: lenny]  
Авторн@@@ (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 15:18



познах те по синия цвят-май ти е любим,а?



Тема Re: Некои съображениянови [re: r-н Двyтakтoв]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано28.01.04 15:35



Активирането на бомбите е само една малка част от от цялата схема, при това несвързана пряко с опасност. По тази логика трябва да се въведе и събиране на лични данни и за тези, които купуват часовникови механизми например. А още повече за тези, които купуват всякакви предмети от бита, които потенциално могат да послужат като оръжие. Друг е въпросът, свързан с подслушването на предплатените карти, където е повече насочен в момента въпроса, макар и това да не се казва.



PS. Модераторът е забравил да отмени бановете по IP, за тези по username да не говорим.



Тема Re: всъщностнови [re: н@@@]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано29.01.04 09:38



го избрах заради сезона - най-много се връзва с представите ми за зима. Иначе най-красивите цветове за мен са оранжево, жълто, зелено




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.