Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:52 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Курс по шаманизъм  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано04.05.14 20:00



Пътят на шамана
Шаманско пътуване за намиране на сила и изцеление
БАЗОВ КУРС
27-29 юни 2014 г.

Шаманизмът е най-древната духовна система на нашата планета. Десетки хиляди години това е била единствената духовна систем, която е поддържала, изцелявала и хармонизирала хората и общностите и е помагала за съществуването на свещена връзка на хората с Майката Земя и целия видим и невидим свят.
Курсът „Пътят на Шамана” е практическо обучение в същността на шаманизма и за навлизане в шаманско състояние на съзнанието за лекуване и изграждане на различно духовно възприятие. Методът е разработен от д-р Майкъл Харнър и преподаван вече повече от 30 години на пет континента от преподавателите, в създадената от него Фондация за изследване на шаманизма (www.shamanism.org ). Доктор Харнър е признат като един от най-големите авторитети в света в преподаването на практически шаманизъм и за успешното му въвеждане в ежедневния живот на модерното. Системата му е разработена след половин век антроположка дейност в Северна и Южна Америка, експериментални проучвания и личен опит и се базира на универсалните и всеобщи принципи, на есенцията на шаманизма, а не на конкретни културни особености и специфични видове шаманизъм.
„Шаманизмът е пътека на знание, не на вяра, а това знание е емпирично и се получава чрез практическо изживяване...”
Майкъл Харнър

По време на този базов курс участниците ще се запознаят със същността на шаманизма и с основните за шаманизма техники за навлизане в невидимата реалност, коята е недоловима при обичайните състояния на съзнанието. Основно застъпената шаманска практика по време на този курс ще бъде класическото шаманско пътуване, което представлява един от най-удивителните визионерски методи използвани от човека за изследване на скритите аспекти на Вселената.
В курса „Пътят на шамана” ще научите:
• методи за шаманско пътуване, лечение, предсказване;
• как да осъществите автентично шаманско изживяване и да получите практически резултати;
• как да търсите своите индивидуални духове-помощници и животно на силата в необикновената действителност;
• как да възстановите духовната си сила и здраве;
• как да прилагате шаманизма в съвременното ежедневие, за да излекувате себе си, другите и планетата;
• как да събудите спящите си духовни възможности и да трансформирате живота си;
• как да общувате с растителния, животински и минерален свят, осъществявайки връзката с Природата.

Водещ
Г-н Майкъл Хаслингер (Австрия) е пълноправен преподавател на Фондацията за изследване на шаманизма на Майкъл Харнър от 1994 г., както и заместник-директор на Европейската фондация за изследване на шаманизма (www.shamanicstudies.net ).

Какво да носите
- удобни и свободни дрехи, топли чорапи, при нужда и леко одеало
- одеало или постелка за седене и лежане на пода
- шалче (50 х 50 см) в тъмен цвят за покриване на очите
- грапав, необработен камък приблизително с големината на грейпфрут
- тетрадка и молив/химикалка
- Тъпан и/ или дрънкалка (ако имате такава)

Ориентировъчна предварителна цена - 165 лв.

Мястото на провеждане и окончателната цената на курса ще се уточнят в скоро време.

За контакт
E-mail: shaman.waybg@gmail.com
Мобилен тел.: 0878 522 789

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: Black Wolf]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано04.06.14 22:15



Вече се конкретизира информацията за шаманския курс, за който обявих преди няколко седмици.
По принцип програмата предвижда курса да е двудневен, но ще бъде разпределен в три дни.
Време на провеждане –
27 юни – 18:30 – 22:00 ч.
28 юни - 09:00 – 18:00 ч.
29 юни - 09:00 – 12:00 ч.
Място – гр. София, център Ананда (при евентуална промяна на мястото записалите се за участие ще бъдат уведомени своевременно)

Цена – 150 лв.

Традиционният племенен шаманизъм включва редица елементи, практики, обичаи и пр., които са характерни за дадената култура и племенни традиции. Въпреки това съществува един пласт от методи и практики, който е удивително сходен или даже идентичен при почти всички шамански култури, дори при народи, отдалечени на хиляди километри, живеещи на различни континенти.
Именно тази основа, това ядро на шаманизма е синтезирал Майкъл Харнър, създавайки своята система.
Тай го нарича базов или същностен шаманизъм (Core Shamanism). Това е метод, почиващ върху същността на шаманизма, изчистена от конкретните етнически особености, обобщаващ основата на шаманските знания и умения.

Готов съм да отговоря на всякакви въпроси свързани с курса, пък и за шаманизма по принцип (разбира се доколкото ми позволяват скромните ми познания).

За контакт
E-mail: shaman.waybg@gmail.com
blackwolf@abv.bg
Мобилен тел.: 0878 522 789

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: Black Wolf]  
Автор Brezanec@msn.com-221549 (непознат )
Публикувано16.12.14 10:35



Кога е следниот курс ?



Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: Brezanec@msn.com-221]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.12.14 13:22



В началото на юни - базов курс. След това ще има за първи път и един от следващите курсове "Духове на природата" (за хора, преминали базовия курс).

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: Black Wolf]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано03.02.16 12:02



Вино пиете ли на курса?



Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: ayahuasca]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано09.02.16 18:22



Не. Нито ракия.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: Black Wolf]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано09.02.16 22:22



А кой ви напътства тогава?



Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: ayahuasca]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано16.02.16 16:16



Ти как мислиш?...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: Black Wolf]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано16.02.16 22:48



Не знам,затова питам.Чувал съм че в шаманизма така самичък не бива.Затова виното е добро,помага май.На мен ми помагат някои заместители,но пък аз и не съм шаман.



Тема Re: Курс по шаманизъмнови [re: ayahuasca]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано04.03.16 17:45



Ми добре.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.