Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:47 17.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Езичниците са повече от християните и мюсюлманите  
Автор бeз ycилиe (обективен)
Публикувано12.10.13 20:31



Така излиза като съберем над един милиард хиндуисти (можем да включим и производните на хиндуизма джайнизъм, будизъм, сикхизъм и т.н., с което стават над милиард и половина само практикуващите индийски религии), плюс да кажем поне половин милиард от Азия, практикуващи китайски религии, шинтоизъм и т.н. всякакви азиатски шаманизми, плюс стотици милиони езичници от Африка с най-разнообразните им религиозни практики, плюс още толкова от Южна и Северна Америка, а също като включим и островите от Тихия океан, и разбира се неопаганистите, общата бройка езичници излиза поне 2.5 милиарда.

Християните са по-малко със сигурност, като се има предвид и например, че в повечето развити страни с християнска история населението днес е преобладаващо нерелигиозно.

И какво излиза - езичеството продължава да доминира въпреки напразните и обречени опити на авраамическите религии (юдаизъм, християнство, ислям). Няма как да се победи истинската природа на хората в края на краищата.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор iztochnopravoslavna_hrist (непознат)
Публикувано21.11.13 16:16



Е вероятно. Едно време цяла България е била езическа страна!



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: iztochnopravoslavna_]  
Автор LordDarthVaderl (power)
Публикувано22.11.13 09:35



че сега да не би да не е езическа?
Ако игнорираме жалките опити на някои политици да демонстрират лицемерно смирение, не съм забелязал българите да сме станали религиозни.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано22.11.13 12:50



Би трябвали да поясня , че будизма е първична клоняща към монотеизъм религия . На основата на будизма възниква юдаизма , който от своя страна "ражда" двете братчета Християнство и Ислям .
Като цяло заключението ти е вярно . При повечето народи християнството и исляма са наложени със сила , така че е съвсем логично мнението ти за истинската човешка природа .



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано22.11.13 20:05



Смисъла, в който употребяваш термина езичество е придобит след християнизацията на Европа т.е. всичко, което не е християнско е езическо - та мисълта ми бе, че е редно да броиш и атеистите.


п.п. като разбира се, това не променя факта, че християнството е най- доминиращата религия в света, последвана плътно от исляма - другите се броят след това.

Редактирано от Exaybachay на 22.11.13 20:10.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано23.11.13 08:00



Някак си много набързо похристиянчи около три милиарда будисти .

И сега остана да разберем дали има на ово бели свет повече от три милиарда ристиени ?



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор Prokimen ()
Публикувано23.11.13 11:41



В отговор на:

Смисъла, в който употребяваш термина езичество е придобит след християнизацията на Европа т.е. всичко, което не е християнско е езическо - та мисълта ми бе, че е редно да броиш и атеистите.




Кой казва, че само във виното била истината?! Ето че и в Дир-а може да има безспорни истини. Благодаря Ви.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано23.11.13 15:27



Какво е това езичник. На мен терминът не ми говори много. Виж думата "индианци" ми говори повече, защото знам какво е поведението на индианеца, какви са неговите капацитети. Сигурно трябва да вземем контакта на православната традиция с онова, което се нарича "езичници" - евентуално се имат предвид милитаристично (или не толкова) настроените индинанци, които са били по тези земи в преходната зона между Азия и Европа. Хиндуистите и будистите малко трудно ще попаднат в тази категория. Тенгрианството и ламите също ми се струва, че носят чертите на "софистициран" анимизъм, а не на "индианско" ниво. Така че какво е това езичник? Ако мислиш за езичниците предимно в смисъла на индианци, точно това ниво на "езичеството" ми се струва особено ретроградно състояние, макар да има своята "екзотика".

Освен това не знам дали думата езичник се използва и при протестантите и при католиците. Засега знам, че е въведена при православните.

Православието може да спечели от обединението на всички останали под един знаменател, защото в тази мешаница не може да се различи ниското ниво от високото ниво и така то остава като "висок" еталон. Обаче точно пък прилагането на такъв подмолен номер е в негов "минус". А в случая, който разглежда всички останали като езичници прокарва агендата на православните.



Но пък ако в дадения момент православието е позагубило обществената си сила, тези могат да кажат. Да, точно такава маса обединена от всякакви сме и приемаме и най-ниското, най-индианското ниво. Диваци, чукундури. Нещата парадоксално се обръщат. Това пък може да се използва ако искаш да си отгледаш "пушечно месо", както с "подивяването" на немците с техните "вождове".

Нещата са сложни. Добре е да имаш яки талпи, но още по-добре е да имаш прецизна преценка, като от по-софистицираните духовни школи с понятия като човешки ценности и натрупвания от хилядолетия.

Атеизмът може да се приеме като зона за споделяне на информация. В този смисъл той носи много от белезите на най-софистицираните религии. Това, което липсва на атеизма е приемственост на духа. Тоест някоя от тези древни школи, които имат хилядолетно духовно развитие да предаде на тези атеисти и малко човешки усет и разбиране за нещата, в допълнение към сборниците, които те си подреждат.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано23.11.13 16:40



не знам от къде ги намери три милиарда будисти - вероятно някакво преброяване, което обаче ще е пълна лъжа ...... три милиарда будисти ..... просто е смехотворно. Будистите са много назад в класацията - преобладат основно в Азия, извън нея, както се казва се броят на една човешка длан. Християнство, ислям, индуизъм - това е челната тройка от около 20 века насам и скоро не очаквай драстични промени.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано23.11.13 16:50



Да, обикновено мислим, че цял Китай е будистки, но там силно застъпена е конфуцианската школа, а напоследък са приели и доста атеизиране, макар че конфуцианството изглежда да е сравнително съвместимо с атеизма.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Prokimen]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано23.11.13 16:59



Освен всичко останало имам една лична причина, за да ми е интересно да ви чета - когато коментирам из клубовете, не рядко забелязвам как събеседниците не просто, че не са разбрали какво им казвам, а че и както да го кажа, пак няма да ме разберат, естествено това го отдавам на тяхната интелигентност, но в същата доза го отдавам и на начина ми на изказ. Та, като ви чета не рядко, се озовавам точно в тяхната позиция - не мога да разбера какво сте вложили в написаното и сега в случая, има ли сарказъм, няма ли, бъзик ли е или споделяте мнението ми. Това за мен е забавно - една от причините да пиша в такива теми и клубове, е че искам да се почувствам в състояние на незнание, да усетя липсата на здрава земя под краката си, защото бога ми, този ми полу- талант да съумявам в критиката си, аргументите и анализите, от край време ми е пречка.

В изблик на искреност, ще кажа, че ми липсват хората с духовна жилка, като вашата - да видиш собствената си глупост действа толкова отрезвяващо, че радостта веднага се ражда от само себе си и ...... някак ти става леко. :Д



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано23.11.13 17:03



Будистите в Китай са не повече от десетина процента - и то най- вече, ако броим Тибет.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 08:57



ОК , погледни храмовете в източна и южна Азия дали приличат на християнски църкви . Сега прецени колко милиарда души е населението на тези територии . Из Сибир и из островите на Тихи и Индийски океани езичеството си съществува и съвместява с християнството .
В югозападна и мала Азия са мохамедани , евреите са нищожен % .
В северна Африка също са мохамедани . В централна и южна Африка има съизмерим % християни , мохамедани и езичници , канибалите от джунглите не са чували за Христос .
В Европа (уж християнска) мохамеданите са намножиха , атеистите преобладават .
В северна Америка (уж християнска) - бая чернилки са мохамедани , индианците са си откровени езичници . В южна Америка мохамеданите са нищожен % . Индианците из планините общуват с Великия дух , индианците от джунглите все още ядат хора .
Сега вади калкулатора и започвай смерките . Плюс/минус сто милиона не са от значение .





Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 08:58



Тогава пиши по-често .





Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 09:01



Това, което липсва на атеизма е приемственост на духа.
Разшири си тезата , моля .



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 13:30



И - от къде ще ги изскопчиш три милиарда будисти? Сам ги изброяваш - насекъде християни и мюсюлмани ...... като епидемия са :Д

Единствено в далечна Азия има по- голяма концентрация на будисти, но на общия фон индуси бройката им е значително по- малка. По принцип в историята на будизма, мисионерството е рядкост - не са отдавали такова голямо значение на разпространението му, може да се каже, че е така и към днешна дата.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 13:37



Независимо дали изповядват анимизъм или някоя по-обхватна религия, носители на духа са - поетите, също хора, въплътили модела на човешки отношения, харизматични лидери и т.н. Да вземем атеистическата поезия - тя просто няма нужда от коментар, често не носи никакъв дух. Да вземем харизматичните лидери при атеизма - ако това са примерно нашите интелектуалци, то не знам тяхната харизма да постига много. Ако вземем въплъщението на човешки взаимоотношения, то дали Мая Манолова е достатъчна като ниво. Ако вземем естетика и архитектура - панелени блокове на изсток или свръхоскъпени талашитени къщи на запад. Не постигат особено изразяване на дух. Значи виждаме на няколко нива, че атеизмът няма идея от развитие на човешкия дух и не схваща добре тези въпроси. Получава се двойната линия атеизъм-комерсиализъм, която направо "кънти".

Музика - поп на запад, чалга на изток. Писатели - предимно глупаци, примерно фантасти-техничари*, литература за женички, рутинирани професионалисти, пишещи, защото е много "умно" и така са ги обучили, журналисти, които се занимават с "отразяване" на събития. Литература като психоанализа или целяща технически и професионални постижения и съвети, но така отдалечена от някакъв дух. Духовна литература като фантасмагории на разглезени женички (от времето на Людмила Живкова и "бялото братство", през самовъзвеличаващите се номенклатурни кръгове). Накратко бездуховници на много места.
________
* За хора от техническите професии една възможност е първо да усетят някакъв дух свързан с технологиите, но това не може да стане за сметка на изземване на мястото на "цялостния дух". Много фантасти и по-скоро техните читатели могат да спрат на това междинно ниво и остатъкът от времето им да премине в циркулиране на литература, която е "интересна", вместо да имаме и стремеж към духа, откриването на духа, разбирне на неговия баланс и т.н. Само че това не става като някакви препоръки на хуманитари - добре е за обществото това и това. Въпросът е духът да се движи в тази посока, но това нито да е самовглъбено и откъснато от времето и мястото, нито да е преповтаряне на някаква шаблонна формулировка. Накратко това да е като поезия, но правилна поезия.


Редактирано от dnaunseq на 24.11.13 14:16.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 14:09



Съвсем прав си , че атеистичната поезия не носи никакъв дух .
Да вземем например Христо Ботев . Той се е самоопределял като комунист , следователно не е бил особено вярващ . Стихотворението му "Хаджи Димитър" изобилства от какви ли не природни описания и езически създания , но за сметка на това е напълно лишено от божията духовност . Не мога да разбера защо са го нарочили за най-великия поет и творбите му са преведени на 70-80 езика .
Друг поет , Никола Вапцаров - отявлен комунист и атеист , зарязал небосклона на Пирина за да стане корабен механик . Пише за морето и машините , и за едрите звезди на Фамагуста . Не стига че в стиховете му няма никаква божия духовност , ами са го направили патрон на военноморската ни академия и невзрачното му книжле "Моторни песни" е преведено на 50-ина езика .
Напълно си прав , поезията на атеистите наистина не струва .



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 14:21



Прав си, че поезията на Христо Ботев не е духовна. Той е журналист. Неговата поезия е политическа и пропагандна, без да казвам, че не е била важна или полезна (за някакви държавни проекти). Това е по-груба поезия, външна, но не е духовна.

Вапцаров - поезията е лишена от баланс. Не е поезия, която отива към вечността, макар да има моментен проблясък, моментно противоречие. Повече изказва, отколкото чувства.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 14:25



поезията на Христо Ботев не е духовна.
о.О знаеш ли, понякога е по- добре да запазиш мълчание, че инак се получават някакви абсурдни в тъпотата си изказвания.

п.п. поезия на Ботев не била духовна - боже милостиви.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 14:28



Ами не е духовна. При Елин Пелин, Йордан Йовков може да кажеш, че има повече дух. Но и при Иван Вазов няма дух.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 14:57



Пич , ти ще ме умориш от смях . По-добре ще бъде , ако чистосърдечно си признаеш , че не си чел Ботев и Вапцаров , а Гео Милев и Христо Смирненски въобще не си ги чувал . Не се притеснявай , незнанието в твоя случай все още е поправимо .



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 15:01



Поне сред българските произведения не съм чел нещо с по-голяма духовност и откровеност от Ботевите стихове . Ама този наш "днаунсек" наистина бил голям образ !



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 15:02



Защо бъркаш мотиката с духа ?



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 15:13



Ами то затова имаш такава кънтяща духовност. То е нито си измислил концепцията на национализма, все едно нашите естрадни певици. Като не си усещал истински дълбок дух от съществуването, а само имаш за пример патриотическия дух. То това не е същото. Духът от съществуването те движи в цялото битие.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 15:17



Човеко, ти можеш да четеш философия и да я разбираш, но за поезията нямаш нужния дух - съветвам те съвсем чистосърдечно, никога, пред никого и по никакъв повод, не повтаряй това за Ботев, че ще станеш просто за смях. Не го разбираш, не го чувстваш - ок, в това няма нищо нередно, но спести си оценките за творчеството на Ботев, защото се излагаш много, ама като казвам много, значи имам предвид наистина много ....... много!!!



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 15:23



Не само сред българските - тъкмо тази поезия отеква във вечноста, Ботев е един от най- редките и природно дарени поети съществували в историята на човечеството, няма име сред големите творци, който да е чел неговата поезия и да не е останал възхитен. Какъв човек е бил, какво е правил, какви са му били идеалите - всичко това е едно, но що се отнася до поезията му, две мнения няма.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 15:31



Мисля, че си надценяваш възможностите за вникване. Как пък се изкара такъв капацитет по поезията? Ами обяви го за светец тогава, някаква цивилна религия ще си измислиш и иконата Ботев. Само че зад цивилната религия хората имат школата на конфуцианството, която е хилядолетна. А ти какво? Напъни.

Но ти отдавам повече от нужното. Май по-скоро си свикнал на реда от времето на комунистите. Три портрета и ние козируваме под тях.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 16:06



Но ти със сигурност "козируваш" пред "портретите" на тримцата от светата тройка .



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 16:20



Уважавам солидните усилия на папата, уважавам и протестантите за техния активен дух, уважавам и исляма, защото при него преди хиляда години има разглеждане на лихвата и прочие трактати в полза на хората. Православните като гледам техните манастири и спокоен дух също ги уважавам. Евреите за тяхната форма на интелигентно действие. Но това са вселенски въпроси.

Иначе един художник ми каза за Ботев - неуспешен журналист. И това без да имам никаква връзка с дадения човек, само му разглеждах картините.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 16:55



Ботев е бил поет по душа , анархист по характер и учител по професия . Едва ли някой очаква от гениалния поет да излезе "свестен" журналист .
М/у другото : Онзи цапач , дето се е изявил като критик , дали като художник е на нивото на Рембранд или Гоя ?



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: hadjiyata]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 17:10



Аха, искаш да кажеш, че като за нас Ботев ни стига. Но тука разликата се отнася и до същността, а не само до качеството. Духовното е в общността, в селището, дори да е малък квартал. Ботев е поетичен изразител на поколение от революционери, но дали е израз на духовната тенденция на поредица от поколения, живяли през времето и даващи плодовете. Или пък ще кажеш, това е духовенството на хъшлашкия дух (щото и още има опити да одухотворят хъшлаците в театрите). Не може хъшлачеството да се наложи като обществена парадигма, освен ако не говорим за милитаристично или потисническо, силно класово-разслоено общество. Дори да говориш като освободител, ако се поддържа този тон като централен, това отива в гнета на деспота.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 17:57



Ами като се замислиш , сам би осмял собствената си теза .





Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 18:02



Ако беше малко по в час, щеше поне да си чувал, че не един път е бил повдиган въпроса, защо Ботев и Левски не са обявени за светци - една истинска духовна школа определено би направила това, нашата църквичка няма този капацитет.... за съжаление. А зад православието каква конфуцианска школа видя не знам, ала май взе или да халюцинираш, или в безсилието си взе да се чудиш какви нови дивотии да измислиш.

Що се отнася до художника - ако става дума, от историци какви глупости съм чел за Ботев, този твоя художник просто бледнее. Като цяло как да кажа - в усилието си да мъдруват, някои хора (включително и ти) изобщо не се усещате как подривате българския дух и как петните най- големите ни светила. От тъпунгери, няма да остане нищо свято в тази държава - разсипвайте на воля, нали свобода било, ала бала, можем да цапаме наред. Инак хубаво - целувай папски задници, дето нямат и йота от стойността на Ботев. Точно така уважавай отровителите на човечеството и унижавай онези, които са си дали живота, за да живеем колкото е възможно по- добре.

Нещастие и слепота - това е то.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 18:10



Конфуцианската школа е характерна за Китай, една от държавите с най-стара държавност. Освен това становища не могат да се развиват под обвинения. Така че. Индианците са много назад с типичното си индианско държане. А най-лошото е, че примерно американските индианци са забравили какво се прави в гората или сред природата. Въпросът е дали не са забравили какво се прави и в обществото. По същия начин и при нашите. А че имат самочувствие, това е ясно. Но същото самочувствие може да ти демонстрира и циганинът или да хванеш произволен пъдар - и той също.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 18:11



Животи са давани безброй и то много повече от едно поколение хъшлаци. Знанието е по-важно от даването на животи.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано24.11.13 18:14



Зависи от това в чия тиква ще живее знанието .



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 18:37



Като зациклиш и се получават подобни несвързани бръщолевици - от Ботев мина на православието, от там в Китай и конфуцианството, след това прескачаш при американските индианци и накрая завършваш с нашите малцинства.

Значи - няма лошо, че искаш да кажеш нещо, ала като няма какво да кажеш, що се обаждаш, е това не мога да разбера.

п.п. а инак аз отдавна съм разбрал, че за теб човешкия живот е нищо - ако нема лична изгода и файдица за теб, не го броиш. Какво ти се е случило, та си такова жалко злобливо човеченце?!



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 18:41



Като не схващаш дискурса не преминавай на лични нападки. Темата изискваше своето становище. Нищо лично дето се вика.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 18:54



Ще се научиш как да се държиш с другите, ала първо трябва да ти се сипе - сам си си виновен, аз длъжник не оставам.

Сега можеш да си отделиш малко повечко време, да си избистриш мисълта и тогава вземи я сподели.

п.п. а - и се надявам, че за Ботев ще си спестиш коментарите.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 19:05



Някакви игрички на лична основа ли си научил? Подкопаване на авторитета на опонента. С тях до никъде не можеш да стигнеш.



Тема Кое е високото ниво?нови [re: dnaunseq]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано24.11.13 19:09



Нещо не схванах кое "високото ниво"? Православието?!?...
Ама ти сериозно ли?



Нямаме нужда от стари вицове. Кажи някой нов.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 19:11



Момко - продължавай да си позволяваш коментари, като този ->

и все така ще има да дъвчеш киселци в недоумение, където ме срещнеш из клубовете. Ще разбереш къде ще стигна, ала няма да ти хареса - обещавам ти.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 19:13



Абе я си ходи.



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Black Wolf]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 19:38



Ами парламентарните и правните институции сме ги взаимствали от запад, но ако не беше така вероятно и православието щеше да разработи своя версия, имайки предвид и интелектуалния живот, който то би поддържало. Разбира се аз не приравнявам римското наследство на езическото в смисъла на индианци. Империята има неоспорима традиция, но и много проблеми за решаване, особено в периода на упадък. След това тази традиция се трансформира и през религиите. Нов прочит на римското наследство предлагат атеистите, но самите атеисти са родени като "splinter" на християнството. Само за търговското законодателство не знам дали няма влияние на Ханзата, където да се усетят по-езически традиции. Степента, в която Италия е католическа показва, че Рим пълноценно е приел християнството като продължител на своята традиция.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано24.11.13 19:52



Ти да си знаеш- пък къде ще ходя не е твоя работа.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано24.11.13 20:10



Не мога да си променя мислите под заплахи. Ти какъв си всъщност?



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: dnaunseq]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано25.11.13 01:42



Няма да ми минеш с крокодилски сълзи за нещо, което ти пръв си прекрачил границата- ако искаш да се разбираме, налудничавите ти маниакалности за комунистите и французите ще си ги пазиш за себе си, и няма да ме занимаваш с тях.



Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: Exaybachay]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано25.11.13 02:06



Опасна зона, защо се захващаш толкова самоуверено, винаги има по-добри.

По-добре вземи отношение по някоя тема и демонстрирай какво можеш да кажеш.



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: dnaunseq]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.11.13 10:33



Пак същите лакардии. Не разбрах какво може да даде православието.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Black Wolf]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано25.11.13 12:08



Така директно казано, може да даде нормализиране на обществото, вместо въведената по комунистическо време полицейщина. Или да кажем да замени партийния модел на обществото.



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: dnaunseq]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано25.11.13 19:41



Нормализиране? Ти наред ли си?

1. Православието е нетолерантно.
2. Православието не приема различията.
3. Православието е ксенофобски настроено.
4. Православието претендира за изключителност и непогрешимост.

Православието отхвърля почти всички европейски ценности. Каква нормализация сънуваш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Black Wolf]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано25.11.13 20:52



Алтернативата?

Когато започнеш да изграждаш авторитета на църквата, ще се притече по-качествена мисъл и ресурси на хора, осъзнали значението на духовния ред за тяхното благосъстояние. Така ще можеш да я реформираш и развиваш. Две, ще можеш да използваш църквата по косвен път като институция за реформиране на други обществени постове.

Пък и бизнесът има нужда от помирител, а не от групи, които имат идея "да изземат бизнеса". Църквата идеално може да влезне в тази роля, вместо да се отчиташ на някой полицай или политик.



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано25.11.13 20:56



Трета стъпка : махаш църквата , като с освободените материални и човешки ресурси се рестартира забуксувалата икономика и се вдига жизнения стандарт на населението .



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: hadjiyata]  
Автор dnaunseq (пристрастен)
Публикувано25.11.13 20:59



Не виждам църквата да е заела прекалено много ресурси. Нейната роля е съвещателна.



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Black Wolf]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (semper spamens)
Публикувано26.11.13 00:14



Като цяло православието не е ксенофобско /ако изхождаме от етническа гледна точка/. Демек няма значение какъв е произходът ти, ако изповядваш правилната вариация на дадена религия - ти си свой човек.



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано26.11.13 01:08



Православието отхвърля почти всички европейски ценности
е нормално за най- езическата форма на християнство :Д



Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано26.11.13 12:15



Е едно доуточнение - ако не си с тях , биваш приеман като против тях .





Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: dnaunseq]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано26.11.13 12:17



Напротив , има толкова много , а й се струват толкова малко .





Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано26.11.13 17:29



Ксенофобско (т.е. страхуващо се от чужденците) по отношение чуждите религии.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Exaybachay]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано26.11.13 17:30



Само че езичеството няма асолютно нищо против европейските ценности.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Езичниците са повече от християните и мюсюлманитенови [re: бeз ycилиe]  
Автор Aumi (непознат)
Публикувано26.11.13 18:53



Езичицните винаги са били хора с будно съзнание. Хора, които са извън стадото. Хора, които могат да мислят самостоятелно.





Тема Re: Кое е високото ниво?нови [re: Black Wolf]  
Автор Exaybachay (каламутняк)
Публикувано26.11.13 19:20



Приемайки, че са хора извън стадото, следствието е просто неизбежно - всички ценности са фалшиви. Това е проблема с масовизацията, ставайки все по- масово православието губи от своята идентичност, губи от своя чар - да си жив, да видиш разпространено в същия мащаб езичеството, ще видиш и то каква боклук марка тутракан ще стане. Тертулиан има едно изключително прозрение - той има много, но това е доста всеобхватно и излиза извън рамките на християнството, то гласи "християнството е силно, когато е преследвано". Факт е, че силата на езичеството идва не от нещо друго, а от това, че е било в немилост доста векове - когато то е било властващото, тогава силата е била в християнството, а стойността на езичеството е била мизерна. Та както християнството е изгубило в духовното, печелейки във светското, така и езичеството е успяло в духовното, но е неуспяло в светското. Мисълта ми е, по- добре подкрепяйте християнството и църквата, че дойде ли вашето време, ще ви сполети същата незавидна съдба.(или пък знам ли - може и да завиждате)

Редактирано от Exaybachay на 26.11.13 19:21.



Тема сарафчето от Тероризъм тематанови [re: бeз ycилиe]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано16.01.21 14:30



Super*Star*Nyctea avatar*lumix*romance klowns*
Минали са покрай ко****о***мунистите и са забили в нацизма




В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:








Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]



Krechetalo77
Stay awey rich Roma fans if … Life is only one…\/b]








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.