Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Black Wolf]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано07.11.11 20:51



Ако живеех през средновековието това би ме подтикнало да уважавам исляма повече. Но сега вече няма значение. Въпросът е в настоящето кой ще ми се натрапва по-малко.



Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: hadjiyata]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано08.11.11 12:12



Арабите са имали авторска поезия векове преди да имат писменост. как така? Ами помнели са наизист нещата...

Писмеността е нанасла сериозен удар върху човешкия мозък. Направела го е твърде ленив. Неслучайно друидите, въпреки че са имали писменост не са разрешавали използването й, защото така хората щели да се отучат да използват главите си...

Имат резон.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Kaлoмaин]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано08.11.11 12:15



Ами на теб натрапва ли ти се исляма? Или просто слушаш по телевизора и четеш по вестниците, че някъде на някого се натрапвал?...

А на мен съвсем релно ми се натрапва православието...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Black Wolf]  
Автор Kossoman ()
Публикувано08.11.11 14:22



Смятам, че в случая става дума за заобикаляща среда. Православието ти се натрапва, защото ти се намираш в такава среда. Ако ти реално се намираш в Афганистан, Пакистан или да речем в Индонезия, много реално ще ти се натрапва ислямът. И ми се чини, че би усетил чувствителна разлика в степента на натрапване.



Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Black Wolf]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано08.11.11 17:23



Достатъчно е да мръднеш към някое по-забутано село с преобладаващо турско население и ще видиш как някои гнусни келеши се натрапват в името на исляма .

В по-големите градове с преобладаващо българско население други одети в черно мазници се натрапват в името Христово ...
Може би това това "Кало-то" е имала в предвид .



Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Darth_Vader™]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано08.11.11 19:24



християнството е политическа религия, създадена да обедини народите в Римската Империя.
България го приема по абсолютно същия начин, като политическа и етническа спойка, а не като вяра.


Точно така, а всъщност християнство е съществувало по тези земи, много преди да бъде прието като държавна религия. Даже скоро чух че християнство е имало по тези земи, в символизъм и вярвания, още по времето на траките, доста преди Христос.





Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Black Wolf]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано09.11.11 01:08



Писмеността е нанасла сериозен удар върху човешкия мозък. Направела го е твърде ленив.
А компютрите направиха човешкия мозък още по-ленив. Просто за чий ти е да помниш дати и факти, да анализираш събития и процеси? Чичко Гугъл ще снесе всичко наготово.





Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Kossoman]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано09.11.11 01:09



И ми се чини, че би усетил чувствителна разлика в степента на натрапване.

хахаха, взе ми думите от устата!



Редактирано от Aulus Vitellius Celsus на 09.11.11 01:10.



Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Black Wolf]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано09.11.11 08:47



Случвало ли ти се е да работиш за турци? При тези, за които работеше моя близка, се наблюдаваше нещо много интересно. Няма почивни дни за Коледа или Великден. Нито за Гергьовден. Но мюсюлманите, които работят за тях, имат право да почиват по време на рамадана. Нещо повече - ако християнка иска да отиде да празнува нещо с тях - по техните правила, тя също получава отпуска. Но не и когато става дума за възможност да изповядва собствената си религия. За мен това е сравнително безобидно натрапване. По-неприятното са тонколоните или налягалите пред джамията.



Тема Re: Дали езическите ни корени са все-още живи [re: Kaлoмaин]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано09.11.11 10:33



Напротив, това, за което говорш (с празниците и отпуските) е по-неприятно. Какво ти пречат тонколоните и "налягалите" пред джамията?

Камбаните на църквите не ти ли пречат? Мен примерно адски ме дразнят.



Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.