Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:35 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано30.01.11 11:31



Работата е там, че когато езичниците убиват по отвратителен начин това е в съгласие с реигията им. когато християни убиват и даже ходят на завоевателна война - това е в разрез с религията им.

Кървавите религии са гнусни и за това където има цивилизация са изместени от по-възвишени вярвания - християнство, ислям, будизъм и прочие. За това и днешните езичници не ги практикуват - твърде са цивилизовани от християнството, щат не щат. Най-малкото ще ходят в затвора, ако заколят някой.

Прав е Глишев - тия древни божества дето искат и се радват на извратени жертви сигурно се гнусят от жалките си днешни последователи. Кетслкоатл зорлем пуска слънцето да изгрее, останал без извадени сърца. А според мен духовете на индианците се гнусят от бледолики градски синчета, дето се правят на индианци, но завалиите са принудени да се задоволяват и с тях.

Езичеството в съвременната си форма е всъщност много по-подражателско и по-лицемерно от християнството. Ние просто му се надсмиваме.



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано30.01.11 11:35



Чуждите грехове правят ли вашите по-малки?

Честно, аз не знам да съм колил и убивал някой в името на Христа. нито някой от познатите ми християни.
Нито одобрявам такива работи. Не разбрах езичниците одобряват ли да изкормиш човек в името на някой бог? Май все пак не.
Като се замислиш - в православието няма кой знае колко примери на насилие (освен от неправославни спрямо православни, които са далеч по-чести и брутални)... та да попитам и аз: греховете на другите християни правят ли нашите по-големи?



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Йexдй]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано30.01.11 15:32



Дааа, значи не знаеш кой е колил и убивал в името на Христа, но знаеш кой го е правил в името на езическите богове ... На основа на липсата на информация за налагането на християнството човек може и да вземе и решение, което е като твоето - т.е. да си пази питомното. Какво да се прави - за всички, които знаят за инквизицята, за избитите боляри, за подпаления Рим, нещата са по-различни. И когато им се налага да избират между лоши, по-лоши и най-лоши просто си стават добронамерени и съвестни атеисти. Това за насилието на неправославни (стига да не са мюсюлмани) над православни е меко казано обидно за събеседниците ти - излиза, че ги имаш за идиоти. През последните години съм чувала за убийства на свещеници, но не ми се струва, че виновните бяха езичници. Дори имаше един случай, когато монаси убиха един ...


греховете на другите християни правят ли нашите по-големи?


Не.
Според мен темата е много хубава, но ми се струва, че е пусната само за да покажете на BlackWof как се чувствате, когато той ви ги говори такива във ВАШИЯ клуб. И добре се справяте.

Започвам да мисля, че е по-добре да не ви се меся, докато си ги мерите, и затова ще вече ще се въздържам от коментари по нея.



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Mъrлишeв (Хобит)
Публикувано30.01.11 15:58



Ами то си е така от Волтер насам.

Magister artium



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Mъrлишeв (Хобит)
Публикувано30.01.11 16:00



Добре, ако слабите ни изводи са въз основа на липсата на информация - тогава нека бъдем поучени: колко са жертвите на православен фанатизъм по света?

Magister artium



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано30.01.11 16:57



като цяло знаем кой какво насилие е вършил из православната история и няма как да не признаеш, че подбудите му рядко са били религиозни. я някой ще вдигне бунт, я друг ще проповядва да не се плащат данъци, я свещеник ще иска да награби повече от друг такъв.

не знам защо е пусната темата, но за пореден път се опетлахте в кръвта и червата на собствените си жертвоприношения. само теб не те знам де се буташ - нито си езичник, нито си християнин.



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Mъrлишeв]  
Автор Йexдй (елфът савин)
Публикувано30.01.11 16:58



ий, чакай! едни баби в Русия изгониха негър от храма, понеже не можело така черен да е православен.



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Йexдй]  
Автор Mъrлишeв (Хобит)
Публикувано30.01.11 17:10



Разбирам ги, ама на, не върви да ръкопляскам :)
За съжаление не са му направили "орела на св. Пафнутий", "дибата на св. Неврастения", "испанския ботуш на св. Тевтатий", а само са го изгонили, кюнеца му с кюнец.

Magister artium

Редактирано от Mъrлишeв на 30.01.11 17:11.



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Йexдй]  
Автор Mъrлишeв (Хобит)
Публикувано30.01.11 17:13



Темата е пусната, за да си обсъждаме прекрасната, славна и древна традиция на човешкото жертвоприношение, която, за съжаление, жалките ристиени отмениха.

Magister artium



Тема Re: "Кървавият орел" и други очарователни стари обичаинови [re: Mъrлишeв]  
Автор Neise17 ()
Публикувано30.01.11 18:11



Глишо, толкова обстоятелствено и увлекателно обясняваш сцената на жертвоприношението, че направо си те представих как влизаш в нея с една филиика хляб и казваш нещо от сорта "може ли да си топна мъничко кръвчица"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.