Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пътятнови [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.07.10 01:34



Историята по принцип доказва, че се налагат силните, които мачкат и доминират слабаците и унищожават онези, които им застрашават властта. Това е историята - непрекъсната борба за власт и налагането на по-силния върху по-слабия.

Възникне ли някаква ситуация на безредие и беззаконие, ти, близките ти и себеподобните ти ще бъдете от първите веднага разкъсани и унищожени - защото сте прекалено слаби и страхливи да оцелявате в такъв футуристично-хипотетичен свят. Църквите и джамиите ще се превърнат в бойни укрепления, библиите и кораните ще служат за подпалки, тоалетна хартия и други практически приложения, а поповете и проповедниците или ще се адаптират към новите условия, или ще изчезнат.

Но при всички положения религиите нямат бъдеще. Не вярвам, че човечеството ще се самоунищожи по подобен сценарий, но със сигурност тенденциите остарелите съвременни религии да губят все повече влиянието си ще продължат до (почти) пълното им изчезване.



Тема Re: Пътятнови [re: бeзпътeн]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано06.07.10 01:45



най-силни, обаче, са тия с добра организация, не тия с най-големи мускули. тия със силните мускули трябва някой да ги храни, а тоя дето ще ги храни трябва да бъде добре охраняван, от същите тия мускули. като селяните в Седемте Самурая - макар и най-слаби те винаги печелят.

при катаклизъм християнството вероятно ще изчезне след около 3-5 години, защото ако до тогава не се случи Второто пришествие малко ще продължат да вярват. Но исляма ще оцелее, щото за него няма никакво значение кога ще дойде края - важното е да се подчиняваш. а глупавите хора, които ще се раждат в постапокалипсиса ще са лесни за манипулиране. така че - вие агресивните белички скинарчета ще го издухате ако не пръви, то поне втори.

или ще се обрежете. оцеляване на всяка цена, а!?





Тема Re: Пътятнови [re: xenox]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.07.10 01:52



Интелектът дава сила, много по-голяма от силата на мускулите естествено. И преди, и сега оцеляват по-хирите и лукавите, но това пак е правото на силния. По един или друг начин силния се налага - дали с оръжие или с манипулация.

Общо взето изчезването на религиите не е свързано с несбъдването на техните "предсказания" от рода на "второ пришествие" и т.н., а поради това, че са остарели и предлагат изключително остарели и все по-неприложими в съвременни условия модели на морал и поведение. Затова и все по-малко хора ги вземат на сериозно.



Тема Re: Пътятнови [re: бeзпътeн]  
Автор mistri ()
Публикувано06.07.10 02:54



Инстинктът за оцеляване е един примитивен егоизъм който се изразява най гротескно казано в "умри ти но да живея аз". Има го и при любимите ти джанки - като се гътне дървото мястото се заема веднага от други храсталаци които са били подтискани преди това от него. Общо благо няма. Така се нарича личното благо на някакво множество хора което съвпада. Изобщо доста тъпи дележи правиш на нещата подтикван от религиозните си нереалистични убеждения и догми


Та понеже инстинкта за самосъхранение трудно може да бъде изкоренен за това и в религиозните доктрини той се описва като нещо ако не добро то неутрално и изрично се разделя от егото което е заклеймено като лошо. Че как може да е лош двигателя и мотива за всички човешки дейности?

Редактирано от mistri на 06.07.10 02:56.



Тема Re: Пътятнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.07.10 08:51



разбирам, че от сега трепериш от страх да не те погнем,
Първо знаех си че не си от нашите още на времето сабази те надуши че си мангал

Все тая дали по душа или си роден такъв за мене определено не си Българин и чак ми става чудно какво ти е запукало че българите изчезваме, ти си наистина противен лицемер.
Иначе от тебе и твоите тъпи мангали на село няма какво да ме е страх, ти просто не си наясно с човешката джунгла какви видове хищници има

Средностатестиеския българин обаче има от какво да се страхува просто защото държавата му е отнела правото да бъде свободен и да има лично оръжие както е при американците

Средностатестическия Българин е безобиден аз и сега си спортувам доста сериозно умея да боравя с хладно уръжие бил съм в казарма и умея и с огнестрелно. Да се сдобия с огнестрелно оръжие в условията на анархия няма да ми е проблем а от тук насетне само ще събирам патронки и ще сменям оръжието
Познавам доста градски хищници които ще са доста по опасни от твоите тъпи мангали на село.
А ти наистина се моли тогава съдбата да не ни среща защото наистина ще те продам някъде на готини хора а пък ако и тогава ме нервираш направо ще те подаря на някой цигани канибали

като онодим скинарската дружинка ще ти намерим работа като клисар в църквата и ще те оженим за някоя по-лична мома от катуна
Оптимист Пич ти ако наистина попаднеш на скинарска дружина ще свършиш много зле аз ще се отнеса по готино с теб просто ще те изтъргувам някъде
По скоро ще умра от колкото да се оженя за циганка, за циганин може да ожениш след време щерка си така съвсем ще скрепите родовите връзки с мангалите
Инае клисар ще стана ще работя в кенефа ще вземам по 5 патрона на входа за тоалетна



Тема Re: Пътятнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.07.10 08:57



Това с обрязването е по вероятно ти да го направиш


До колкото съм забелязал винаги мислиш за изгодата слушал съм твои размишления на тема комунизъм и християнство
Мека мария като тебе само малко ще е я натиснат и ще запее алах акбар

Аз съм езичник не съм нихилист не съм егоист ще има хора покрай мене за който да се грижа да им помагам и те на мене ама това ще са българи и то не само по кръв но и по душа
А ти си стой при мангалите и ги прави православни това ще е само в началото преди глада да ги накара да си те хапнат
Ще го направят с добро сърце най вероятно ще те жертват да има с какво да нахранят чаветата



Тема Re: Пътятнови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.07.10 09:11



Ами виж сега жените винаги се опитват да манипулират особено в семейството


През повечето време мъжете даже им угаждат, но това според мене е за неща за които не късаят мъжете
Една жена почне ли да ти дава наклон в живот за мъжки неща знаи си мъж под чехъл е на питай хенокса кой командва в тях дали може да каже нещо на жена си


Ако погледнем цялостно историята във филма, бащата и синът си караха сами за себе си, което няма как да стане по принцип при такова бъдеще - трябва да се обединят с други хора и да сформират някаква група или да станат част от по-голяма. Иначе няма как да не бъдат убити и изядени - и това в началото, както се измъкнаха от ония здраво въоръжени канибали си беше нереалистично.

Да малко вероятно е да отцелеят така, но все пак във филма загатнаха че те живеят доста дълго в някъв изолиран раьон до смърта на жена му. Освен това имаше оръжие. Тия групи хората ще ги създават в близки приятелски кръгове в наалото после хората няма да си имат доверие много, много. То в наши дни хората се самоизяждаме та какво остана за тогава просто няма да знаеш другия дали е безобиден или не ти крои нещо
Тука хенокса може да вярва колкото си иска в доброто, доброто не е нещо в което се вярва то се доказва и не се доказва лесно
Една грешка в света на анархията може да е последна

Въобще в такава футуристична ситуация оцеляват само здравите войни, добре владеещи оръжието и убиващи безкомпромисно - без значение дали са канибали и мародери или малко по-разумни и добродетелни хора
Ами ще отцелеят всички които се адаптират но за целта човек наистина трябва да е адаптивен психиески и физиески здрав. Но под здрав не е задължително да е само силен може да е просто много жилав и издържлив.


Все пак друга поука е, че (с примера с бащата и сина) няма как сами и изолирани от другите да се оправят, а това е подходът им - на егоизма и всеки да гледа себе си и най-много семейството. В американски филми рядко този манталитет се надскача от главните герои.

Тука за съжаление ще бъде същото нас ни превърнаха в егоисти
Американците имат граждански милиции доста добре въоръжени работещи екипно това са обикновени цивилни хора сравнение с нас те ще работят доста екипно за да си запазят цивилизацията

Дали в такава футуристична ситуация, или в наши дни - предизвикателството пред хората е преодоляването на егоизма, който разяжда като цяло човечеството и трови околната среда.

Ами ще се наложи егоизма да се преодолява изобщо нещо подобно ще накаже страшно много хора които са забравили каква е структората на обществото семейство-род-сродници-племе-нация
В българия цялата верига от клетки на единство е унищожена и има доста явни примери за това дори в тоя форум



Тема Re: Пътятнови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано06.07.10 09:33









Тема Re: Пътятнови [re: mistri]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано06.07.10 09:52



спермоядец, лапа ли тая сутрин?



Veni, vidi, vici

Тема Re: Пътятнови [re: mistri]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано06.07.10 10:08



Егоизмът е нещо различно от инстинкта за оцеляване. Примерно виждаш, че кола се носи към теб с бясна скорост и се отместваш да не те сгази - това е инстинкт за оцеляване и няма нищо общо с егоизма. Знаеш, че няма смисъл да рискуваш да плуваш във вода, в която може да има крокодили и не го правиш - това също е инстинкт за оцеляване. Търсиш начини за намиране на храна и подобряване на тези начини с течение на времето - това отново идва от инстинска за оцеляване. Къде е егоизмът? Да работиш за общото благо също не е егоизъм. Така че няма как да изкараш егоизмът абсолютно необходим и всеприсъстващ, както са ти промили мозъка, просто не е така и всеки може да го види.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.