Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стига вицовенови [re: Бaxpaм]  
Автор mistri ()
Публикувано25.06.10 23:27



То и тебе требе те нема ма те на





Тема Re: Стига вицовенови [re: mistri]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано25.06.10 23:45



Щом има отговори, значи някой е задал въпроси. Всякакви други причини и следствия търси завряни в седалищната си област, ако мога да приключа тактично в твой стил.





Тема Re: Стига вицовенови [re: Roxy]  
Автор mistri ()
Публикувано26.06.10 00:29



Седалищните ти части не ме интересуват също и причинно-следствените връзки да няма кой да ги разтресе, а иначе стана ясно,че и ти нямаш линк към тия въпроси и отговори





Тема Re: лъжеш!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.06.10 10:22



Понеже с мистрито много обиате да четете глупости от интернет и да ги цитирате ето точно отговорите за дрехите



58 дали жената трябва да стои в църквата с покрита или непокрита глава.
( забрадки при жените има и при славяни и изобщо при източните православни не ми е известно тюрките преди исляма дали са ходили забрадени сигурно ще намериш информация по въпроса автентична)

59. каквото питате за гащите смятаме че е излишно....
(това ако го тълкуваш като набрани гащи или шалвари явно си с фантазия и то яка Логично е ако жените са яздели да са ходили с панталони така че Ама ти като изпечена феминистка трябва да знаеш че това е превилегия която жените полуават доста късно в християнския свят да са с панталони )



Тема това е!нови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано27.06.10 11:55



излишно е , наистина

......... да се обяснява на туркофилите !



Тема Re: лъжеш!нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано27.06.10 16:08



Възстановка на скитско женско облекло в украински музей:



И една статия за облеклото на каракалпаките - тюркоезична народност от Централна Азия и връзката му с традиционния костюм и украси при скитите, централноазиатските и поволжките народи:

Както се вижда, има различни качулки, кърпи и тюрбани за глава, така че не може всички да са свързани с исляма.

Редактирано от Roxy на 27.06.10 16:42.



Тема Re: лъжеш!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано27.06.10 21:12



Не ми стана ясно само в какво искаш да ме убедиш че облеклото на българите е тюркско ли


Аз и тук не виждам шалвари а и от една непокрита глава не става ясно дали са ходили с кърпи като други народи в европа или с тюрбани и чалми както се опитваш да ги изкараш при жените
Хайде за мъжете се знае че са с калпаци което пак не е като при тюрките тюрбана



Тема Re: лъжеш!нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано27.06.10 23:28



Не се прави на ударен и разгледай сайта - част от женските са разни кърпи и качулки, така че покриване на главата има традиционно в различни варианти. При арабите такива варианти няма, следователно е традиционно.

Тюрки и чалма при мъжете в предислямските времена?! Веселиш ме.

Ето ти башкири - тюркски народ според описанието на Ибн Фадлан:



Казахи:


При близък начин на живот едно от последните неща, по които се мъчиш да правиш разлика, трябва да е костюмът, щото е логично да са удобни и практични близки облекла - къси или дълги кафтани, панталони. Аналози с отделни неща вероятно могат да се направят още с дрехите на азиатските скити...



Тема Re: лъжеш!нови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано28.06.10 00:47



тя не може да ни убеди , в истиността на посочените от нея доводи дори... Но в едно нещо със сигурност ме убеди:
Че тук тя играе в лагера на туркофилите.



Тема Re: лъжеш!нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано28.06.10 01:21



Не се прави на ударен и разгледай сайта - част от женските са разни кърпи и качулки, така че покриване на главата има традиционно в различни варианти. При арабите такива варианти няма, следователно е традиционно.

Ти и сред славянските носии можеш да намериш покривала за глави кърпи и разни други такива и тях ли ще ги изкараш тюрки




Ей ти едно линкче с руски женски носии обърни внимание на покривалата им за глава
И те сигурно са тюрки

Хайде нали си падаше по фактите изкарай някое сериозно доказателство за шалварите






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.