Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Историята на Българиянови [re: hadjiyata]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано03.01.10 12:40



Бих се съгласил с такова конспиративно изложение, но Големият потоп... ме възпира??!??

Редактирано от Khosrow на 03.01.10 12:40.



Тема Re: Историята на Българиянови [re: Khosrow]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано03.01.10 16:08



Защо да те възпира ? - доказано е , че преди хиляди години нивото на Черно море внезапно се е повишило с 60-80 метра . Иначе казано - наводнени са хиляди квадратни километри плодородни площи и потенциални местообиталища . Сега по шелфа се откриват предмети от бита и (ако не се лъжа) - останки от селища .
Теорията на германския професор може да е с "конспиративно изложение" , но като че ли не е лишена от логика .



Тема Re: Историята на Българиянови [re: hadjiyata]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано03.01.10 16:53



Какви сведения са му оставили на тоя германец по онова време хората, че да знае точно кога са се разделили тия племена? Неговото заключение няма общо с това дали нивото на Черно Море се е повишило!



Тема Re: Историята на Българиянови [re: frolovdd]  
Автор frolovdd (непознат )
Публикувано03.01.10 17:34



Отново въпроси... Съжалявам!

Историкът Димитър Съсълов... Коя теория за произхода на българите, той твърди? Автохтонен?
И още... В каква книга Георги Раковски пише за произхода на българите?

****************************************************
Также, аз намерени за едну книгу:
http://www.book.store.bg/c/p-p/c-143/id-25710/slaviani-li-sa-bylgarite-plamen-cvetkov.html

Тук отрече славянски произход?

Редактирано от frolovdd на 03.01.10 17:34.



Тема Re: Историята на Българиянови [re: Khosrow]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано03.01.10 17:58



Не съм нито историк за да потвърдя или отрека теорията му , нито съм рзузнавач за да проследя източниците му на сведения .

По принцип ммалко историци посочват в статиите си источниците си на сведения . Просто споделям информация .
Предположенията за пра-историческо повишаване на нивото на Черно море са отпреди 50-ина години , а доказателствата - от 20-ина .
Преди няколко години историкът проф. Божидар Димитров открито намекна за арийския (не се влага смисъла приет от нацистите) черноморскорегионен произход на българите . Можеш ли да го обориш ?



Тема Re: Историята на Българиянови [re: hadjiyata]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано03.01.10 18:12



Ха, странно, това не съм го чувал от Божидар Димитров!
Но аз също смятам, че произхода на Българите е от региона на Черноморието, но източното. Колкото до думата арийски тя е излишна и в нацисткия си смисъл и в който и да е друг. Българите не говорят санскрит, езикът на арийците, нито езика на Дарий, че да бъдат арийци.



Тема Re: Историята на Българиянови [re: frolovdd]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано03.01.10 20:06



Браво добре се справяш с езика аз ако тръгна да говоря на руски във вашия форум най вероятно ще ме разберат по малко хора от колкото ако говоря на Български





Тема Re: Историята на Българиянови [re: бeзпътeн]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано03.01.10 20:09



Интересно е но е жалко защото те просто не искат да приемат че всичко което са им наливали в главите на което им се дължат професорските степени е неадекватно





Тема Re: Историята на Българиянови [re: frolovdd]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано03.01.10 20:49



Димитър Съсълов - один из ранних сторонников гуннской теорий (только не знаю считает ли он гунны индоевропейцами или нет).



Тема Re: Историята на Българиянови [re: Roxy]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано04.01.10 20:41



С риск да стана за смях пред историците - хуните не бяха ли военноплеменен съюз между българи , авари и хазари ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.