Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:27 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Нещо интересно  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано14.09.09 22:24



Какво става в люпилнята на ордена "Череп и Кости".





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано15.09.09 10:27



Тези са като българските стрители - знаят поверието за вградената сила по дуварите, или българските строители са масони от "Череп и кости"!?



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано15.09.09 10:59



Те са вграждали сенки, вид магия не са зазиждали хора


Между впрочем и досега не е открита сграда с вградени в нея хора



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано15.09.09 11:14



Да бе само сенки! Това е чист евфемизъм и е много нестправедлив спрямо българската традиция.





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин. (същата)
Публикувано15.09.09 11:49



Клуб "Криминале"?

Или виждаш във вероятния опит да се прикрие едно престъпление, което може да е от най-елементарни долни подбуди, дългата ръка на нещо си там.

Между другото момичето е щяло да се омъжва тази неделя. На мен ми прилича на някаква романтична трагедия. Жестока ирония - преди месеци е издала статия как младите жени да се предпазват от това да станат жертви на престъпления.

Редактирано от Kaлoмaин. на 15.09.09 12:00.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин.]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано15.09.09 12:15



А на мен ми прилича на ПиАр! Вече е напълно нормално част от ПиАр плановете да включва и смъртта на автора.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Khosrow]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано15.09.09 17:33



Ъхъ , откак умря Джако света( или смъртта)не е същият!





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано15.09.09 17:36



Пак даваш храна на хора като Рокси и Коломаин !



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Бaxpaм]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано15.09.09 23:22



те каломайните все ще си намерят повод да излязат извън темата.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано15.09.09 23:38



Още една зловещина от САЩ. Там здраво се говтят за нашествието на извънземните.
Вече почват да разиграват филмови сцени на живо!





Тема Re: Нещо интереснонови [re: DarthVader™]  
Автор Kpънджaлин ()
Публикувано15.09.09 23:46



Ти па като си влязъл направо в клозетната чиния та дойдох да ти пусна водата



Ой Лоне,Лоне шаяк панталоне

Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин.]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 01:09



Предполагам си чувала за ритуални убиства


Престъпленията от страст освен ако не са дело на психопати са доста елементарни като пребиване удар с тъп предмет 17 прободни рани от нож
Вероятноста някой да те убие със зазиждане, подсказва доста дълбок и садистичен замисъл на престъплението
Това е като при сестрите Белнейски, случайно убситво с камъни уж някакви следи които в последствие на няколко пъти се оказваха погрешни. Последва есхумация на труповете и патолога откри че са били жертва на катастрофа не на убиство с камъни след което патолога се обеси на децка площадка ебати съвпаденията
Разбира се твоята логика е на разсъждение в опозиция изобщо не се замисляш че някой вдове престъпления на подходящото място по подходящия начин трудно ще са случайни



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 01:12



Ти за колко случая на открити зазидани хора си чул в съвремената архиология





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Khosrow]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 01:30



Готвят се тъпите чифутаци за нашествието на духовете на мъртвите Българи!
BURGLAR- крадец, който влиза в къщите с взлом и ги обира

BULGAR! или BULGARLAR




Поздрав!!



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 01:31



АРХЕОЛОГИЯ!!!!



Тема Re: Нещо интереснонови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 09:23



Темата я пусна твоят човек. И аз говоря директно по нея - за разлика от теб и Брахман - вие коментирате мен.

Не съм видяла да кажеш нещо по темата, а само за мен. Ако имаш проблем с моята личност, добре ще бъде да си го решиш тихо и кротко, без да се излагаш публично.

Предполагам, че тази тема много пасва на твоята представа за езичество, а и да не е така няма да кажеш нито думичка на несъгласие с Боян. Ще продължиш да го подкрепяш в идеите му, без изобщо да ти хрумне, че той май вече наистина има нужда от помощ, щом вижда дори в това убийство, а също и в убийството на Белнейски, работа на зловещи организации. (между другото смятам, че патолозите и полицаите може да не са си свършили работата по делото Белнейски, но не мога да правя предположения защо - некадърници има много, а и обществения натиск в този случай е прекалено голям)
Не знам как си с враговете си, но за приятелите си не си полезен.

Редактирано от Kaлoмaин на 16.09.09 09:43.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 09:38



А в Америка има малко психопати?!


Някой да те убие със зазиждане показва, че човекът мисли как да се отърве от трупа по възможно най-добрия начин в мафиотски стил. И понеже няма възможност да напусне с трупа и леген цимент сградата, е стигнал до следващата близка идея. Както и онзи нещастен синдикалист, когото откриха преди години в бетона на някакъв стадион. Да не забравяме и онзи ватман, който беше убил колежката си, и я напъха в шахтата.

Но да видим нещо друго - кой ще зазижда труп във вече построена и експлоатирана сграда? Ако е някакво ритуално убийство нямаше ли да е по-разумно и лесно да се извърши в сграда, която е в строеж? Там дори и да бъде открито може да мине за нещастен случай. И преди да решиш, че става дума за нещо символично и зазиждането може да се отнася за някакъв друг, нематериален строеж, а на новосформираща се организация или изобщо строеж в преносния смисъл на думата - в такъв случай разумните ненормалници, които участват в такава организация (особено ако е тайна), ще изберат някого - няма да вземат първия попаднал. И тогава няма да изберат човек, за когото знаят, че ще липсва.

Аз може да разсъждавам в опозиция, но ти само се хващаш за един факт и изключваш всички други.

Редактирано от Kaлoмaин на 16.09.09 09:45.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 10:36



А в Америка има малко психопати?!
Някой да те убие със зазиждане показва, че човекът мисли как да се отърве от трупа по възможно най-добрия начин в мафиотски стил. И понеже няма възможност да напусне с трупа и леген цимент сградата, е стигнал до следващата близка идея. Както и онзи нещастен синдикалист, когото откриха преди години в бетона на някакъв стадион. Да не забравяме и онзи ватман, който беше убил колежката си, и я напъха в шахтата.


Мислиш ли, че възможно най добрия начин, да се отървеш от един труп е да го зазидаш в сградата на университет


Опитай се да поразсъждаваш ти как би успяла, предполага се че имаш повечко мозък от един случаен убиец



Едно е да хвърлиш тяло в шахта друго е да го пуснеш в бетона на новострояща се сграда съвсем различно е да го зазидаш в действащ елитен университет
Това е публична сграда все едно да го зазидаш в сградата на съда или в полицейското управление

Ако е някакво ритуално убийство нямаше ли да е по-разумно и лесно да се извърши в сграда, която е в строеж?
И каква е логиката на ритуала да се зазида в сграда в строеж, освен ако сградата не е по специална(нещо като храм да речем), в строеж ще го зазидат мафиоти случайни хора, примерно някой строител убил жена си или колегата си

Йейл е известен с това че там се иницират бъдещите зидари в черепи и кости. Това е университет в който почти няма случайни хора ако изобщо има
В самата сграда се провеждат ритуали което показва че те си имат денонощен достъп до нея

а на новосформираща се организация или изобщо строеж в преносния смисъл на думата - в такъв случай разумните ненормалници, които участват в такава организация (особено ако е тайна), ще изберат някого - няма да вземат първия попаднал. И тогава няма да изберат човек, за когото знаят, че ще липсва.

Мислиш ли че им пука дали ще липсва на някой и дали ще има разследване, в тази организация няма случайни хора всички са шефове на нещо полиции, прокаратури, съдилища, банки, сенатори, президенти кандидат президенти
Да най вероятно убитата не е случайна сигурно има някаква подборка, но бъди сигурна че им е все тая на кого ще липсва, а може и да е дъщеря на някой техен сгафил колега зидар


Аз може да разсъждавам в опозиция, но ти само се хващаш за един факт и изключваш всички други.

Вярно и други варианти са възможни но малко вероятни, опитай се да направиш сценарии за това как ще зазидаш труп в елитен университет в България ама имай в предвид че в щатите слагат камери навсякъде особено в обществените сгради Имай в предвид и че престъпленията от страст са необмислени и човек лесно оставя разни следи
Като си толкова умна ми обясни как ще стане това



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 10:49



Tи си много смешна личност още малко ще изкараш Вейдъра и Бахрам че са ми някакви притурки дето едва ли не само ми пригласят


Извинявай но и Вейдъра и Бахрам си имат собствени виждания и свой си начин на мислене и сме си спорли за разни неща с тях това че мислим за някой неща еднакво е друг въпрос

Проблема ти е, че разсъжденията ти куцат слабо информирана си за много неща, но се напъваш да се правиш на по умна от колкото си
Да не говорим че след конфликчето в религия ти приемаш всичко твърде лично без да се замисляш, абсолютно по женски



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано16.09.09 10:51



Има и убийства, нарочно замаскирани като ритуални. Целта е да се прикрият истинските мотиви и да се отклони разследването по погрешна следа за да не се стигне до истинския извършител.
Ако нещата стоят действително така,както ги описваш, полицията едва ли ще си даде много зор





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 10:58



Tи ми обясни как ще зазидаш човек в учебна зала пък после ми разправяй за разни сложни тактики как някой случаен човек може да си прикире убиството като масонско



Абсолютно няма да си даде зор ще се вдигне малко шум както и стана ще излязат някакви заподозрени които в последствие ще се окажат че не са те и до няколко години ще се забрави всичко както стана с друго подобно убиство в България
В най добрия случай ще набедят някой клошар с психични отклонения който се навърта около университета и никой дори няма да попита, как тоя човек е успял да зазида друг човек в учебна зала на университет



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 11:16



Абе Йейл е елитен, но не е най-най-елитният университет в САЩ.




За ъвое сведение, една съученичка влезе в Станфорд (също в челните места, в някои класации по-нагоре от Йейл - а позициите се менят през годините) с максимален брой точки на изпита САТ.







Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано16.09.09 11:17



Ами не мога.Не съм запозната с конкретната обстановка. Не казвам,че извършителят е външен човек. Може да си е от кръга на масоните, но ритуал се извършва с определена цел, в точно определено време, по точно определен начин. И участниците в него не са случайни -нито извършителите, нито жертвата!
Все пак,масоните са хора!Някой може да е имал съвсем *делничен* мотив за го направи, а после да маскира като ритуал за да отклони следите.
Трябва да си много добре запознат с тези ритуали, а и с конкретните обстоятелства окол случая за да го дефинираш като *ритуал*





Тема Re: Нямало било случайни...нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 11:20







Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.09.09 11:20



има повече подробности за случката.



Тема Re: Абе ако...нови [re: Valda]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 11:21



масоните са толкова велики, топ ъф дъ попс, дет'се вика, що им е да правят ритуални убийства като някакви средновековни диваци, само и само да демонстрират сила и страхотия, питам аз?!





Тема Re: ъхъм...нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 11:26



тия страшни масони как тъй са допуснали виетнамка в "светилището си" Йейл, а пък на всичкото отгоре според статията един "surgical sciences research fellow" (изследовател от същата група по хирургия като нея; състудент) се казва Rahmat Ali?! момиче, цитирано по-долу, пък се казва Yeeli Mui. пълна мистификация...



Редактирано от Roxy на 16.09.09 11:28.



Тема Айде, последни новини по тематанови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.09.09 11:29







Тема Re: Нещо интереснонови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 11:48



Ами да определено не е външен човек


Но повярвай ми сигурно има хиляди по лесни начини да се отървеш от един труп при едно делнично престъпление все пак трябва да признаеш че зазиждането в престижен университет е далеч по трудоемко от това да изхвърлиш трупа в някоя кофа за боклук да го пуснеш в шахта да го заровиш в пустинята или да го пуснеш с тежест в реката морето, в бетоновоз или някъде другаде има толкова много варианти които са безкрайно по лесни
А и това не е престъпление което се прави без съучастници

Другата страна на въпроса да е по интересна какъв би бил ритуала дали е с конкретна цел или са искали да умртвят някого просто по гаден начин. В масонската магия на кабала вариянти много не е нужно всичко да се движи по някакви клишета



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 12:09



И като не е най елитни в класациите какво


Там няма масони или ... има някъв друг скрит смисъл



Тема Re: ъхъм...нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 12:10



Допуснали са я като жертва


Е сигурно и там има случайни хора но не и в братствата им



Тема Re: ъхъм...нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 12:37



че то братства може да си има навсякъде, какъв е проблемът?! все едно не сме гледали колежански филми...
аха, разбрах, допускат чужди студенти, само за да ги колят после, така ли?!

Редактирано от Roxy на 16.09.09 12:38.



Тема Re: Абе ако...нови [re: Roxy]  
Автор Valda (saro)
Публикувано16.09.09 12:45



Не съм запозната с ритуалите им, но не предполагам,че целта на един такъв ритуал е демонстрация на сила и страхотия. Ако ще демонстрирам страхотия ще окача трупа на емблемата на университета, няма да го крия в мазе, при това да го зазиждам





Тема Re: ъхъм...нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 12:46



Чуждестрани студенти има във всички американски университети


Йейл не е най престижния университет но това не го прави по малко масонски

Братствата са във всички американску университети създават се така да се сплотяват студентите тайни общества една мода онаследена от времето когато масонерията е била доста по модерна и популярна, когато все още не се е знаело за какво става въпрос
Тия братства са на типа на ротари клубовете записват се кандидат студентите за да са част от някъв колектив естествено в тия студентски братсва има и неслучайни хора те просто решават кой може да мине на следващото ниво при завършване

За тия неща има много изписано документирано и така на татък
Но аз така и не чух нещо по същина би ли ми обяснила ти как би могла да извършиш подобно убиство в твоя университет
Обстановката ти е позната като за студент примерно безпътния те ядосва след някоя случайна ваша среща и решаваш да го зазидаш в някоя от безпройните зали на университета



Тема Re: Абе ако...нови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 12:50



Може и демонстрация на сила и страхотия да е , може и някоя необмислена издънка да е



Масонягите понякога правят някой неща и малко демонстративно за хора които ще схванат намека в случая това ще е нещо за което страничен човек трудно би предположи но вариянти много

При всички положения за едно нещо си безкрайно права дело на вътрешен човек и то не един
Стена не се зида за час два при това незабелязано



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано16.09.09 13:01



Виж, малко зацикляме в спора, ако изобщо е спор?


Иначе защо да е трудоемко ако убийството е извършено в мазето на строго охранявана лаболатория, където контролът на изхода е такъв,че не можеш да изнесеш епруветка, камо ли цял труп? Няма нищо по-логично от това да го зазидаш в някое кьоше на мазето.
Много по-трудоемко и нелогично би било да преминеш охраната, да пропътуваш километри до река,море,пустиня или да търсиш шахта на градската канализация.
Не знам какво се е случило в действиетлност. Може и да има някаква истина в това, което твърдиш, но не можеш да я докажеш по начина, по-който се опитваш да го правиш



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 13:09



Виж, малко зацикляме в спора, ако изобщо е спор?
Иначе защо да е трудоемко ако убийството е извършено в мазето на строго охранявана лаболатория, където контролът на изхода е такъв,че не можеш да изнесеш епруветка, камо ли цял труп?


А колко хора биха имали достъп до тая лаборатория нали се сещаш че веднага ще стане ясно кой е убиеца


Мислиш че може да мине незабелязано да мъкнеш строителни материяли в подобна лаборатория или университетска зала Защо не пробваш да се разкарваш незабелижимо с тухли и чували цимент в някой университет ще е безкрайно интересен експеримент

Дори в България университетите си имат някаква охрана и някакви камери как мислиш че това би останало незабелязано. Веднага ще стане ясно кой е убиеца също толкова бързо колкото и да си изнесеш трупа в чувал на рамо
Да не говорим че тук все пак уж става въпрос за престъпление от битов характер което не би предполагало такъв дълбок замисал как да станат тия неща
Да няма как да докажа какво е това престъпление по този начин но всеки може да се замисли досега май на никой не му е хрумнало нещо оригинално как може да се извърши нещо подобно без да бъде забелязано



Тема Re: Абе ако...нови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано16.09.09 13:18



Изпадам в положение да правя заключения въз основа единствено на предположения, а това не води до нищо


Английският ми не е много добър, но доколкото схванах от линка на Косоман става въпрос за задушаване, а после напъхване на трупа в тясна ниша,в мазето на лаборатория. Не знам за какъв тип зазиждане става въпрос, нито какво представляват техните мазета. Но е възможно да има остатъци от строителни материали, както е възможно и пред трупа просто да е била изградена някаква преграда за да не се открие лесно
Прекалено *лаишко* е за да е дело на братство. Или са изработили нещата така,че са манипулирали извършителя....т.е и той е тяхна жертва



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано16.09.09 13:30



В твоето въображение убиецът/ийците/ май са теглили една замазка върху тухлите, после щпакловка и накрая са теглили и един латекс


Става въпрос за мазе и за някакво прикриване на трупа в ниша...
Нищо не можем да изключим, но и нещо не можем да докажем, така че по -добре да оставим душата на жертвата на спокойствие



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 13:31



се питам като англоговоряща, защото в кратичката статийка на агенция "Фокус" пише така, дава се съкратено и се преписва на доста места. Само че в оригиналните статии е "stuffed into a wall" - "натъпкана в стена", а не "вградена в стена/зазидана в стена" - "built into a wall". Ето подробности:



The petite Californian's body had been squeezed into a "chase", a vertical space used to carry wires and pipes.

"Тялото на дребничката калифорнийка е било натъпкано във вертикална шахта, през която минават жици и тръби."

Под керемидите на един покрив в сградата на лабораторията са намерени окървавени дрехи, които не са на момичето. Сградата е добре охранявана и с камери, въпросът е как се е промъкнал извършителят, но полицията има заподозрян. Според мен може би има значение проучването й за престъпността в кампуса, или е някаква психарска любовна история.





Тема Re: Абе ако...нови [re: Valda]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 13:32



английският ти е достатъчно добър, щом си го разбрала...





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Valda]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 13:33



Изобщо няма зазиждане, натъпкано е в шахта, ама нашите журналя са с лош английски...



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 13:38



И в "Далас морнинг нюз" /втората статия на Косоман пише следното:

"But the 'Hartford Courant' reported that Le was asphyxiated and her fully clothed body was stuffed into a two-foot-long crawl space."

"Хартфорд Кърънт" предава, че Ли е била (ами не го намерих този термин!?)удушена и облеченото й тяло е натъпкано в 60-сантиметрово тясно пространство.", така че явно е шахта и няма нужда дори от замазка за нея...

Извод: учете чужди езици!





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.09.09 13:48



Мда... здравословно е повече да се набляга на чуждите езици, информацията да се проверява от няколко места... А, да - и по-малко Дан Браун и ко.



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 13:49



Закон за необходимото разнообразие... Иначе в един стил, една идеология и една литература всеки може да се забие като кон с капаци.





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 14:07



Сега трябва ли да се чувствам виновен че не знам друг език


Тази новина в Българската преса беше само във фокус, така че коментара ти за коне с капаци беше излишно глупав, както и вметките ти за идеологии и еднотипни летератури

Добре явно не е ритуално убииство, но ще видим все пак дали ще го разкрият
До тези лаборатории достъп имат малко хора, а битовия характер на подобно престъпление показва мотив
Едва ли ще има много хора с мотив и достъп без алиби за това време



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 14:18



Ами в историята например едно отбелязано събитие се счита за истинско, ако го има поне в 2 независими източника. Правиш си предубедени изводи от едно-единствено кратко известие, това е. (А можеше да се пробваш да потърсиш новината на руски например...) По темата с конспираторски оттенък традиционно се разгоря спор и лавнахте срещу инакомислещите, което не е нищо ново.



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.09.09 14:21



Нема как да разбереш дали ще го разкрията, ако не ползваш чужди езици. Нашите агенции най-вероятно ще я пропуснат тая новина. Това, което е ясно до момента е следното - няма зазиждане, няма признаци за ритуално убийство, има заподозрян. Вероятно до няколко дни ще има и обвинение. Лично аз не вярвам в тая история да са намесени масони, евреи, извънземни и разни други подобни фентъзи персонажи.



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Kossoman]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 14:25



Но наистина нашите журналисти /и то най-вероятно е тръгнало от някоя агенция/ са написали в няколко вестника всякакви безумни преводи ("зазидана", "вградена", "запечатана"), добре поне, че част от тях са се усетили да ги сложат в кавички, за да не е буквално...



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 14:30



О боже ти в групата на инакомислищите ли вилизаш


Браво просвети ме в БГ медиите имаше само един източник
Което като се има в предвид колко интересни новини не се отразяват тук допуснах нещо за което признавам че може и да съм сбъркал поради неточен превод, но аз поне си признавам като бъркам за разлика от така наречените инакомислищи които за мен си мислите доста шаблонно



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 14:33



Логично би било да бъде разкрито бързо подобно убиство, по странно е ако това не стане


След като ме осветихте за подробностите поради незнанието ми на език признавам че може би бъркам
Доволен

масони, евреи, извънземни и разни други подобни фентъзи персонажи.

Като фентъзи персонажи ли ги определяш



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано16.09.09 14:36



В конкретния случай - да. Категорично спадат към фентъзи персонажите.



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 14:38



Говоря за инакомислещите срещу шаблонни търсещи под вола теле твърдения с определена повтаряща се идеологическа насоченост, които обикновено си отнасят всякакъв тип аргументи ад хоминем на лична, медицинска и интелектуална основа, без да са ги употребили първи. Иначе всеки е инакомислещ спрямо някого. Или имаш нещо да възразиш?!
Пардон, естествено, че ще ми възразите групово разпенявени, както винаги.





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 14:51



Не съм БРАХМАН , а БАХРАМ (ВАРХРАН- въпрос на транскипция)!!!
(между другото смятам, че патолозите и полицаите може да не са си свършили работата по делото Белнейски, но не мога да правя предположения защо - некадърници има много, а и обществения натиск в този случай е прекалено голям
Това ти изказване за мен е или проява на пословичното ти малоумие или примирение с престъплението извършено от властимащи мафиоти или там каквито са УБИЙЦИ!!
Ти си мърша. Такива като теб в концлагери!!



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано16.09.09 15:05



не коментирам теб, а неадекватното ти включване по темата.
Не си мисли, че си толкова важна, че да се юрнат всички да те коментират!



П.С.
не бъркай важна със досадна.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 15:17



Те не само са фентъзи но са и извънземни и рептилоиди и д-ва има много!!!
Поздрав:





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 17:15



Няма какво да възразя всеки е инакомислещ спрямо някого, но ти какво да не би да се мислиш че не си шаблонномислеща


Какво щеше да се получи ако се беше оказало че наистина има зазиждане на човек
Щеше да докараш от 10 кладенеца вода че на убиеца му е било да докара тухли и хоросан вместо да покрие или изнесе трупа или че видите далеч по удобно е да убиеш някого в универститет от колкото на улицата или в тях си

А да разбирам ли че си лишена от идеологически пристрастия
Или от както разбра че съм расист сънуваш чичко хитлер как те отвлича нощно време през комина
Това твоето дали не е шаблонно мислене



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 17:28



Ето че пак градиш хипотези на базата на недостатъчни или хипотетични факти, плюс малко "ад хоминем" накрая по навик.


Типът разсъждения "какво, ... ако" не ми е в стила и рядко прибягвам до него. В противен случай ми посочи една дискусия, в която вървя с рогата напред срещу доказани факти или просто не давай такива примери.
Но поне засега съм права с горното изказване.



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 17:36



Типът разсъждения "какво, ... ако" не ми е в стила и рядко прибягвам до него. В противен случай ми посочи една дискусия, в която вървя с рогата напред срещу доказани факти или просто не давай такива примери.

А да забравих ти си по общоприетите мнения





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано16.09.09 17:56



Просто се базирам на факти (когато преценя, че са достатъчно), а не на хаотичи хипотези - както показах в дискусията по-горе. Когато си победен, поне си го признай - знам, че не е в стила на доста от мъжете тук, но от това не се умира все пак.





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 18:13



На факти се базираш да кажем повечето пъти има неща при които фактите са спорни и тогава се базираш на общоприетото мнение



Не виждам във какво трябва да съм победен
За конкретния случай мисля че си признах грешката някъде още рания следобед, нещо което пък изобщо не е в стила на жените и то не само тук а по принцип



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 19:47



Добре Бояне. Прав си. Това е световен заговор на някакви мистериозни фигури с мистериозни методи да достигнат световно господство, като зазиждат студентки в унивеситетски сгради. Щом за теб това е най-вероятния сценарии - така да бъде. В това престъпление не са оставени никакви следи (изключено е да е следствена тайна) и затова е някакво ритуално убийство.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 19:48



Не е било в учебна зала. Не знам от къде ти е информацията, но е била зазидана на място, където са прекарвали кабели.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: DarthVader™]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 19:51



Т.е. не врат, а шия.



Вейдъре, много те моля да ми обясниш какво е неадекватното което съм казала в случая - това, че има много други възможности, или че Боян прибързва с изводите при положение, че няма информация? Какво би било според теб адекватното поведение в случая - при такава тема и с такова твърдение в нея.

Ти вярваш ли, че това е ритуално убийство?



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 19:53



Не. Единият те съжалява, а другият просто вижда в теб съюзник в някакви негови измислени войнички, и сега смята, че си слаб.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 19:55



Знаеш ли, нормалните хора като вземат да ги бъзикат и да привеждат д-ва за тяхната глупост се разкарват или сменат стратегията. Но ти си стоиш тук и се заяждаш с нас по един и същ начин
Има 2(две) възможности които ти съзнаваш:
1.-тук си за да се забавляваш, което д-ва че си малоумна при това и злобна.
2.-тук си по нечия поръчка и затва не се отказваш, което пък доказва че си враг и служиш на неведоми нечисти сили.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Бaxpaм]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 19:56



Сладур.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 19:59



Информацията е от линка който съм сложил към агнеция фокус, добро утро стана ясно вече че е грешка в превода





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:00




Защо изобщо се опитваш да разсъждаваш



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:01



Като не знаеш подробности, а аз ти бях написала такива още в първия си пост по темата, защо се натискаш да си безгрешен и навъртя толкова мнения в една безмислена тема?!





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:02



А ти защо не го правиш?



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:02



Ти и РАСИСТ!!
тва може го измисли наистина сериозно заболял ум.





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:03



Адекватно беше действието на Косоман намери повечко информация по въпроса


Твоето беше не адекватно защото почна да спориш с наличната информация за нещо което е невъзможно
Представяш ли си случайно студентско убиство и студента кара 3 торби цимент и малко тухли за да ремонтира кабинета



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:04



А моята е от немски новинарски източници. Очевидно си готов да повярваш на всяка тъпотия!





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:06



Както вече ти написах - аз имах повече информация от теб - още в първия постинг. Но ти не й обърна внимание.

Вярно, че можех да добавя това за кабелите, но не допусках, че си толкова вманиячен, че дори няма да потърсиш сам потвърждение.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:07



Ти тъпа ли си казах грешка в превода а и ти никакви алтернативни източници не си показвала с информация първия и единствен човек който го направи до момента беше косоман всички останали просто спорихме по статията чиито линк съм пуснал


Освен това фокус не са всяка тъпотия това си е един от най добрите новинарски сайтове в България



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:09



Вманиячена си ти още нищиш тема която би трябвало да е приключила


Вземай си валеряна и не се обяснявай



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:09



Като англоговоряща тя се доверява само на англоговорящи медии и "научни" институти , чиято централа е САЩ!


Так де , кви сме ние някакви си българи, които уважават вековната си история , древна културна и традиция , която света упорито отрича и омаловажава.
Друго си е да си деградирал келт , който язди кон заедно със интимния си партер от африкански произход.



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:09



Не, Бояне, не трябва да се чувстваш виновен, че не знаеш, чужд език, а да спреш да се правиш на по-информиран от всички! Очевидно имаш някакъв субективен филтър, който те кара да приемаш безрезервно определен тип информация. И си сляп и глух за всички останали възможности.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:10



Приключила? Ами тогава млъкни.





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Roxy]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:11



Живота като материална категория не е най-важното!



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:12



Между другото момичето е щяло да се омъжва тази неделя. На мен ми прилича на някаква романтична трагедия. Жестока ирония - преди месеци е издала статия как младите жени да се предпазват от това да станат жертви на престъпления.

Това е всичко което си написала в първия си пост по случая, веднага става ясно че не е зазидана


Разбираш ли цялата история се въртеше около този факт, който в последствие се оказа грешен превод а ти мила моя въртиш и сучиш да обясняваш че това е най удобния начин да се прикрие престъплението
Сериозно опитай се да следиш поне собствената си мисъл



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:12



Знам колко хора тук говорят немски - затова им го спестих и само вкарах нови нови факти. Но би трябвало да си си направил извода, защото извадих неща, които ги нямаше в български сайтове. Ох, забравих - за да направиш такъв извод трябва да помислиш!



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:13







Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:13



Да бе видях ти фактите от прочутия ти първи пост веднага стана ясно всичко


Дедективите казаха че до петък ще разкрият случая



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:14



Да , ясно, а сега сериозно .
Нека бъдем честни( и това ли не можеш?) :
Не съм сладур!!



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:14



Прав си - определено не са ти стигнали да се сетиш, че имам и други източници на информация освен твоя.





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:16



И си сляп и глух за всички останали възможности
Запозната ли си със Зороастризма??



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:20



Аз ако бях сляп и глух още щях да споря на тази тема, но за мене това приключи още рания следобед както казах


Уви ти като бавнозагряваща още не си казала тежката си дума на даскалица със солидна доза поучения
Мисля да те оставя да си приказваш сама защото вече бълваш само досада
И преди ще кажа за мен само един човек се постара да каже нещо аргументирано за съжаление не преведе поне малко от статията на Български
Също и валда се опита да подходи обективно
Рокси беше тласната от предубежденията че съм безкрайно пристрастен към разни идеологии и колко съм лош а при теб си е на лична основа защото ти казах някой истини



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Бaxpaм]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:20



Напротив! Ти си човека, който реагира най-забавно. И много ми приличаш на един шестокласник, който гледаше страшно класната си като минаваше по коридора, защото не му беше дала на контролната тази група, която той искаше. Сладур си.





Тема подминахме...нови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:22



с лека ръка поредното :


Пускам го, щот в нашия клуб се навъдиха едни даскалички !!



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано16.09.09 20:22



И като си имала защо не я даде


А почна спора за това че е съвсем в реда на нещата за да скриеш набързо труп да го зазидаш в лабораторията на университета
Аз знам защо защото на теб не ти е стигнал мозъка какво да кажеш въпреки информацията която си имала



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:30



Лигавиш се! Очевидно не осъзнаваш кога ставаш досадна? Толкова по зле за теб!!

Мисли и си емчтай си квото искаш за тоя шестокласник , аз просто те помолих да бъдеш искрена и да премисляш прибързаните си заключения и първосигналните си емоционални реакции!
Аре чао , боклук говнян, ти си типично д-во за скапването на образователната система.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:32



пръдна ли или се опита да кажеш нещо,??!



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:33



обичаш ли тебеширче??



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:34



Боянчо, не се надценявай, моето момче.

Нямам никакво лично отношение към теб - благодарение на професията си съм си изградила достатъчно стабилна бариера за лични отношения към хора, които не са част от личния ми живот.

А що се отнася до това, кой е реагирал на лична основа - цитирай ми мой израз от постингите ми, който да го доказва. Аз веднага мога да го направя за теб - Уви ти като бавнозагряваща Личното отношение е твое.

Рокси не е предубедена - ти наистина си безкрайно пристрастен. И само това ти е проблема. Що се отнася до "истините" - ами не знам, не съм ги чула, нито прочела. Може би не си бил достатъчно убедителен.
Ако темата за теб беше приключила в ранния следобед, защо още отговаряш - човек като си направи изводите продължава нататък. Ти какво правиш в момента?



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:35



и тези други източници си самата Ти, със всичките бълващи звуци отвори , пардон медии.





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:36



Това е много умно - правя си извода за силата на твоята логика и засрамено ще млъкна.





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 20:37



я да чуем същите мисли на немски!!





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано16.09.09 20:40



Е, Боянчо, виждаш как се равиват темите ти. Виждаш и към какви висоти на мисълта подтикваш приятелите си. Не знам как е за теб, но за мен последните изказвания на сладура бяха достойни за някой фен на чалгата. Е, аз на такова ниво не мога да се изявя, затова напускам - сега можеш да напишеш последната дума в темата и да обясниш още веднъж колко съм глупава и как се заяждам с умното момче, което е прекалено проницателно и затова съм му ядосана.



Гледай на следващата тема да не правиш такъв гаф.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Roxy]  
Автор Cirrus (непознат )
Публикувано16.09.09 20:55



Да сте чували за “бръшлянена лига” (така в САЩ наричат най-големи и авторитетни университети)?
Харвард, Принстън, Йейл, Колумбия, Корнел, Пенсилвания, Браун и Дартмут

http://en.wikipedia.org/wiki/Ivy_League
http://www.miskatonic.net/university/ivy.html

Обама събра цвета на Бръшлянената лига
http://zaedno.de/forums/viewtopic.php?f=130&t=8863

Между другото, едната ми дъщеря сега прави магистратура в Columbia University, New York - но не е масон





Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Cirrus (непознат )
Публикувано16.09.09 21:01



Кое му е интересното? - че копираш новини от нашата жълта преса?



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано16.09.09 21:27



Не бих се ангажирал с категорично мнение за този конкретен случай, но за такава традиция има предания сред различни народи, което ме кара да вярвам, че я има.
Колкото до неадекватното ти включване, точно тогава темата можеше естествено да премине към ритуалите в древността и в различните региони, но след насоката, която даде (не само ти, и други ти пригласяха), тематиката си остана както и в другите теми от последните години - Биг Булшит!



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 21:54



Молиш ли??!!
Аз те помолих да ми говриш като човек ти продължаваш да се праиш на интелигентна даскалица. Тъпа си и ти личи. За такива като теб -никаква прошка!! Никаква!
ХОРА, ПАЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ ОТ ПОДОБНИ УЧИТЕЛКИ!!



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Cirrus]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 22:14



Между другото , нужен ли е акъл за да учиш в Харвард или на путка си майчина или има други по-важни неща??



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Бaxpaм]  
Автор Modest Mouse (непознат )
Публикувано16.09.09 22:27



Да, нужен е. И то много. Както и доста други качества, които са нужни и в живота.



Тема Re: подминахме...нови [re: Бaxpaм]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 22:29



Изчадия като Коломаин никога няма да им се случи нещо подобно щото не само ще ги наебат у всичките дупки, а добровлно ще си дадат не 100 лева а цялата средна учителска заплата гласувана от правитеслвто на сер-Гей !
тя и подобните и същества , които вместо да се подвизават в нета трябва да вземат да се принесат в добрволна жертва за направа на сапун за изстрадалите от арабските и иранските бомбандирвоки деца и пачаври на Израел .





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Modest Mouse]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 22:32



акъл море -патки пасе





Тема Re: Акъл море - глава шамандуранови [re: Бaxpaм]  
Автор Modest Mouse (непознат )
Публикувано16.09.09 22:52



Боже, колко си тъп!
- казва се: "Акъл море - глава шамандура" - (като твоята)

Редактирано от Modest Mouse на 16.09.09 22:55.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Modest Mouse]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 22:54



Е затова не съм учил в харвард. Ти не си тъп !



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Бaxpaм]  
Автор Modest Mouse (непознат )
Публикувано16.09.09 22:59



ми хубаво, то не е за всеки
а сега се върни на темата



Тема Re: подминахме...нови [re: Бaxpaм]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано16.09.09 23:01



Аз пък мисля, че Каломаин е готина! Досега не видях нещо заради което си заслужава да се обединяват срещу нея.



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Modest Mouse]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 23:04



Темата беше ,че не се иска много акъл за да знаеш ,че еди кой си е убит!



Тема Re: подминахме...нови [re: Khosrow]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано16.09.09 23:07



мисли си............


една патка мислила мислила и накрая станала даскалична по немски



Тема Re: подминахме...нови [re: Бaxpaм]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано16.09.09 23:11



Не, сериозно! Не ми е противна Каломаин и затова съм учуден защо я нападате така. А голяма част от хората биха споделили моето мнение за нея, отколкото вашето.



Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.09 00:12



Не е нужно да цитирам каквото и да е било ти още дъвчиш тема която нормално бихме я приключили още по обяд когато все пак някой си направи труда даде информация че не става въпрос за зазиждане


А ти горката дори сега си седнала да ме обеждаваш че още тогава си я имала тая информация
Да каза нещо дето го нямаше във сводката от фокус, че жената имала любовна драма от което случая веднага се разреши

Рокси си е предобедена тя не тръгна с факти а подобно на тебе се хвана за някакви странични нещата видите ли ейл не е най пристижния университет, освен това там има и случайни хора виетнамки ами има
Тия университети все пак бълват хиляди хора на година сигурно има и случайни хора
Но както отбеляза друг човек тук има една група от хора завършващи тези университети които после ги подбират във власта е и

Но иначе да рокси прави опити да е обективна да базира твърденията си на факти за нея мога да твърдя че е интелигентнапо женски, но не и непредубедена за някой неща за тебе немога да твърдя че си интелигентна или обективна


Ако темата за теб беше приключила в ранния следобед, защо още отговаряш - човек като си направи изводите продължава нататък. Ти какво правиш в момента?

Ами бях спрял в интерес на истина преди да решиш да блеснеш с невероятните си умозаключения отново да не говорим че явно недоизживяното ти детство те стимулира към някакъв състезателен реваншизъм рокси днес също прояви подобна черта
Явно възприемати диспутите тук като някаква форма на състезание а не търсене на истината, което говори адски много за вас



Тема Re: подминахме...нови [re: Khosrow]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.09 00:15



Да в началото и аз я намирах за приятно луда за съжаление явно напипах една две кофти черти от характера и вече я намирам за досадно луда





Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.09 00:17



Как се развиват темите ми


Честно до едно време се развиваха приятно ама ти ни в клин ни в ръкав реши пак да се правиш на по умна от колкото си
В интерес на истината за мене добра и конструктивна опозиция в тази тема бяха само двама души и вече казах кои
Роски се е вкарала във филма за черните никове а ти от известно време съвсем си превъртяла



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Cirrus]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.09 00:18



Честно казано след дъжд качулка не ми се обяснява при все че в наща преса явно е имало грешка в превода





Тема Re: А дали е точно зазиждане,нови [re: БoянlYl]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано17.09.09 00:23



Май трябва да сложим край на гоненето на вещиците и да ги оставим да си се вихрят на воля! !


Аз слагам.(точка)



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Modest Mouse (непознат )
Публикувано17.09.09 00:47



и извода е: не чети българска преса



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Modest Mouse]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.09 01:18



Много генерални изводи си правиш
Тя повечето толкова е и Българска, но въпреки инцидент фокус са си най добрите новинари за мен



Тема За вгражданетонови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано17.09.09 07:21



Два цитата - един от Библията и един от арх. Васил Иванов:

_______________________

34. В негови дни ветилецът Ахиил съгради Иерихон: върху първородния си Авирама той тури основите му и върху най-малкия си син Сегуба тури портите му, по словото на Господа, което Той бе изрекъл чрез Навиновия син Иисуса.

_______________________


ОБИЧАИ ПО ВРЕМЕ НА СЪГРАЖДАНЕТО
А) Пренасяне на жертва и преданието за вграждане
Обичаят да се прави жертва преди започване на нов строеж е твърде стар. Жертвата първоначално е била човешка. И в Библията има твърде любопитен факт, записан така: "В дните на грубия езически цар Ахлав, Хил Ветиленецът съгради Ерихон - тури основите му със смъртта наАвирона първородния си и тури вратата му със смъртта на Сегува, по-младия си син" (кн.III на царете, чл. 16)
Съществува предание, че в далечното минало при зидане на обществени сгради като черква или мост, за да се създаде дух покровител, който да ги заздрави, трябвало да се принесе човешка жертва, като тя или сянката й се зазижда в основите или в оставена недостроена част от строежа. Обяснението е , че в този случай има нужда от дух пазител, какъвто изкуствено може да се създаде, като се взида жив човек или, според по-късна замяна, само сянката му. Това е един вид защита на сградата и обитателите й, чиято несигурност смущава както майсторите, така и собствениците. Обяснява се с примитивната зидарска техника, която не може да задържи сградата и да я предпази от пагубни стихии. Наистина в далечно езическо време са били вграждани хора и този "суров" обичай бил изоставен твърде късно. Мнозина в миналото са вярвали, че някои мостове като Павлекюпрюси на р. Еркене (приток на р. Марица) или Кадин мост на р. Струма, или Маринов мост при Перущица били задържани, само защото майсторите вградили жена или сянка на човек. При събарянето на джамията в с. Мадара в основата й бил намерен цял човешки скелет. Може да се предположи, че е бил взидан човек или, по-вероятно, че основите са попаднали над гроб.
Самото вграждане на човешка жертва или на нейнатасянка ставало така: при изграждане на основите на сградата или съоръжението майсторите оставяли недоизградено място в някоя от неговите части и когато, било по невнимание или поради незнание, или пък по подлъгване, минавал някой покрай мястото, блъскали го вътре и го зазиждали. В по-късно време майсторите вземали мярка с пръчка, тръстика или въже на сянката на обречената жертва и я вграждали в основите или в друга част на градежа. Вярвало се, че този на когото била снета сянката, почвал да линее и наскоро умирал и се превръщал в таласъм (сенище). Като отглас от това се предавали множество легенди, разпространени между народа, най-известната от които е възпята в народната песен за вграждането на майстор Маноловата жена Невяна. Същността на тази песен се състои в това: трима братя майстори градили мост. Дълго време продължил строежът, понеже не могли да сключат средния свод, който постоянно се рушал, като построеното денем нощем се проваляло. Досетили се те най-после, че строежът иска жертва и решили да не кажат нищо на жените си и която дойде на другия ден най-рано при тях, нея да зазидат в моста. Отишли си братята вечерта по домовете и най-младият майстор Манол не казал нищо на жена си. На другия ден жена му, след като напразно канила етървите си да отидат заедно да занесат храна на мъжете си, отишла сама. Когато видял отдалече младата си невяста, майстор Манол заплакал мълком, и когато тя дошла при тях, помолил я да потърси пръстена му, който бил паднал до свода. Щом отишла да го търси, другите майстори я повалили и започнали да я зазиждат.Невяна плакала и се молила да я освободят, но като разбрала, че е напразно, помолила ги да оставят гърдите и очите й открити, за да може да гледа и кърми детето си пеленаче. Майсторите склонили накрая и изпълнили молбата й и тя дълго време кърмила детето си и плакала; дори и сега гласът й се чувал нощем да проплаква.
Някой от българските майстори на словото са претворили такива предания. П. Р. Славейков в баладата "Изворът на Белоногата" (1873г.) обработва преданието за чешмата между Хабибчево и Харманли, където била вградена сянката на мома Гергана. Подобен мотив са обработили П. Ю. Тодоров в драмата си "Зидари" и Ст. Чилингиров в пиесата "Мостът на река Струма".
Известни са съществуващи поверия и предания за аналогични примери за вграждания на сянка на преминаващ наблизо до строеж човек. Поверията са познати на народите от Балканския полуостров, Азия, Африка и Новия свят. Считало се,че тази жертва дава сила на земята да държи тежестта на основите и на сградата, като я заздравява. Вграждането безспорно по своята същност свидетелства за една първобитна вяра, че сградите придобиват една вътрешна сила и устойчивост. Многобройните примери от различните части на света свидетелстват в подкрепа на становището, че в случая не се касае за принасяне на жертва с цел да се спечели благоразположението на духа - собственик на мястото, а до превръщане на жертвата в сянка покровител.


Очевидно обичаят с вграждането е древен и езически.

Редактирано от Kossoman на 17.09.09 07:22.



Тема Re: Ъ?нови [re: Бaxpaм]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано17.09.09 09:45



А като каква?! Вземи се откажи от водата и въглеродните съединения в клетките си тогава?





Тема Re: Признаваш я,нови [re: БoянlYl]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано17.09.09 10:03



и си оставяш вратичка - "ще видим дали ще го разкрият" - т.е."абе все пак може да съм прав, не се отказвам". Прекалената привързаност към което и да било мнение не е в услуга на истината. Не че тя има значение за някого тук, щом можем да си чешем пръстите по клавиатурите с теории.





Тема Re: За вгражданетонови [re: Kossoman]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано17.09.09 15:00



приятно съм изненадан, че се намери един да свърже всичко това с тематиката на клуба!


Защото смисълът на тази тема го разбирам точно в това: какви са били древните обичаи за вграждане в различните части на света.

Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Ъ?нови [re: Roxy]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано17.09.09 15:13



Мдааа от водата и въглерода се отказвам , но от СПИРТа(spiritus) не мога!!





Тема Re: Признаваш я,нови [re: Roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.09 19:09



Ами виж сега вратичката я оставят обстоятелствата


Едва ли човека е планирал убиство в университета ако приемем че това е случайно, най малкото защото както вече казах има и къде по удобни места, а аз го приемам въз основа на фактите които благоволихте да разясните

Нали се сещаш че при битове скандали особено необмислени се оставят доста случайни следи, освен това достъп до тези лаборатории едва ли има всеки в рамките на една година а и като се прибави че за подобен тип трябва и сериозен мотив би трябвало наистина максимум до месец да хваната извършителя
Нищо не пречи скандала да е битов да го направи човек с протекция и престъплението никога да не бъде разкрито
Както казах вие сте прави но тепърва ще се види как ще се развие случая



Тема Re: За вгражданетонови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано17.09.09 19:17



Езически е да


Но масонското езичество е друг вид езичество семитско

Не че вграждането не се е правило най вероятно в цяла евразия в дълбока древност но такива неща трудно ще намериш при българи, славяни или траки.
Просто няма преки доказателства освен митовете за вграждане на сянката които са просто остатъци от някакви далечни времена
Докато някой неща в масонерията най вероятно още са си живи



Тема Re: Нещо интереснонови [re: БoянlYl]  
Автор Kossoman ()
Публикувано18.09.09 12:37




На младежа от снимката, Реймънд Кларк III (24 г.) е повдигнато обвинение за убийството на Ани Ле. Съдията е определил гаранция от 3 млн. долара, което говори, че полицията е представила достатъчно силни доказателства за вината му. Делото вероятно ще започне следващия месец.

Редактирано от Kossoman на 18.09.09 12:38.



Тема Не бързай!нови [re: БoянlYl]  
Автор Valda (saro)
Публикувано18.09.09 13:21



Понеже подметна,че приемаш подобен вид разговори като битка, в която има победители и победени- не бързай да се признаваш за победен!
Може да се окаже,че това е последното изпитание за приемане в братството -един вид доказателство за лоялност





Тема Re: Не бързай!нови [re: Valda]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано18.09.09 13:24



От тая пуста престорена лоялност( шо ли му звучи като лайна) я докарахем до това положение, в което сме в България!
Научете се да говорите иИстината , а преди това да Помислите с Добро!



Тема Re: Не бързай!нови [re: Valda]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.09 18:45



Подметнах че така ги приемат нещата роксито и каломайн, те искаха да се предавам да се признавам за победен съжалявам тука си дискотираме не играем на стражари и апаши аз грешката си я признах подведе ме превода



Може да се окаже,че това е последното изпитание за приемане в братството -един вид доказателство за лоялност
Имаш предвид убиството ли
ми теоретично е възможно ако беше истинско вграждане 100% щеше да е това но понеже не е тепърва ще се разбере ако го потулят бъди сигурна че е възможно да е нещо такова или да е замесен някой масон кандидат масон или някой дебел връзкар с баща такъв



Тема Re: Нещо интереснонови [re: Kossoman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано19.09.09 18:48



Случая е приключен






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.