Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Най сетне официално изследване за произхода ни.нови  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.09.09 20:20



Ето най сетне излезоха част от резултатите от първото официално излседване на генофонда на Българите



С това могат да се сложат край на спеколациите на автохтонците
И разни други дето твърдят че едва ли не всеки минал от тука е сял на поразия





Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода ни.нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано08.09.09 20:59





Обърни внимание на това мнение: и изобщо на мненията на Наум2.

А ето ти и сайта на твоя човек: в който той изрично заявява: Около 95% от българското население по мъжка линия се причислява към 5 основни хаплогрупи: E3b1, J2, I, R1a и R1b, докато по женска линия е към хаплогрупи: H, K, T, L2a, D и други. Това показва че генотипа на българина е разнообразен и е оформен от смесването на различни народи.

А и в история има доста теми за генетичните изследвания. Но предполагам, че си ги чел.

Редактирано от Kaлoмaин на 08.09.09 21:11.



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода ни.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.09.09 22:42



Тия до сега съм ги чел истината е че няма някакви официални изследвания до сега а само слухове за такива


За разлика от разни недоказуеми твърдения на разни хора “Family Tree DNA” е официална организация събираща дани с цел да се направи родословно дърво на цялото човечество



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода ни.нови [re: БoянlYl]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано08.09.09 23:00



пропаганда






това е най-масово, но никъде в тези изследвания за българите не се споменава.

Veni, vidi, vici

Редактирано от мapдyk на 08.09.09 23:02.



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода ни.нови [re: мapдyk]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.09.09 23:15




Въпрос на гледна точка за изледванията на тия съм чел още преди 3 години влизал съм и в сайта но България все още не беше представена, явно изследването вече е в по напреднала фаза и едно от най мащабните
Така че кое е пропаганда незнам



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода ни.нови [re: БoянlYl]  
Автор Khosrow (pers)
Публикувано09.09.09 00:34



Бояне, това са несериозни работи.
Има куп неточности и грешки, според мене, които се забелязват в интервюто.
Да не говорим, че има и направо комични неща като това:
Което значи, че съм потомък на черни роби


Този ли е потомък на "черни роби"? Аз съм тогава Вук Драшкович.

Още повече е невъзможно да има официални изследвания, понеже няма официална институция, която да се занивама с такива изследвания. Всички досега изследвания са продукт на научни екипи (повече или по-малко!), но не и официалин институции.
Друго, хората все още не познават добре гените като обект на изследвания, някой вече се заема да прави проучвания за произход. Това е като да правиш водосвет на непостроена сграда и да каниш гости на коктейл по случай откриването сред мазилка и строителни материали. Това е по-скоро бизнес усет на бързо ориентирали се мошеници, отколкото сериозни проучвания и научни резултати. Името "Нейшънъл Дижографик" е марка в тая сфера.
Самият отговорник по българските въпроси е физик, а не биолог и резултатите се пращат в Тексас, където се обработват от студенти лаборанти. Прилича ми на някакъв проектза курсова работа на студенти, пък тука журналисти, любители и "научници" се връзват като балъци.



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода ни.нови [re: БoянlYl]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано09.09.09 07:52



Аз затова ти пуснах линк към сайта на Евгени Делев.



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода ни.нови [re: Khosrow]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано09.09.09 07:54



Точно това за робите е безмислено, но предполагам, че се опитва да придаде малко по-разбираем вид на това, което е открил. Да се говори за черни роби из нашите земи преди 15 000 години е нелепо.



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода нинови [re: Khosrow]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.09.09 10:12



Мда. И освен това, което ти казваш да добавя, че са се изследвали стотина българи. Предполагам, че доста от тях са с роднински връзки помежду си. Това обаче не пречи на някои да бият тъпана и да правят обобщаващи заключения едва ли не за целокупното наше народонаселение.



Тема Re: Най сетне официално изследване за произхода нинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Kossoman ()
Публикувано09.09.09 10:14



Пичът от снимката споделя, че е потомък на черни роби, докарани на Балканите от братята римляни. Не става дума за 15000 години. Малко беличък изглежда, ама нищо не му пречи да е имал прадедо ронгал преди 17-18 века. За толко време може да избелее.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.