Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Езичество и полигамия IIнови  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.08.09 03:35



Преди време пуснах ето

, а сега в тези ранни/късни часове ще я доразвия предвид начина ми на живот.

Моногамията е извращение на ристенството, нещо напълно противоестествено и насилствено спрямо свободата на индивида. Все още, разбира се формално, живеем в общество, което сякаш толерира моногамията и малко или много осъжда полигамията, което го прави все още силно повлияно от ристенската идиотия и поквара.

В същото време при мен всяка клетка на тялото се бунтува срещу моногамно обвързване. Ето сега например - имам връзка-мечта - с едно прекрасно момиче, с което се обичаме изключително силно, направо сме влюбени до уши, така да се каже. И е много свястно, наистина рядко може да се намери такова съкровище. В същото време обаче усещам, че нещо не е в ред, ако се подам на манипулациите на поквареното от ристенството общество, ще трябва да се обвържа доста сериозно, да се "задомя" и да направя едва ли не някакво "моногамно семейство"! Ужас! И понеже сега не искам да я зарязвам (т.е. да я превръщам в поредната зарязана от мен жена), защото никак не заслужава такова отношение, намерих (всъщност по-точно е да се каже преоткрих) компромисен вариант, съвсем в духа на първата тема "Езичество и полигамия". Няма да се обвързвам, но и няма да я зарязвам. Ще си остана свободен и напълно искрен, т.е. ще и го кажа всичко това, за да не се налага лицемерно да имитирам "моногамни" взаимоотношения.

Т.е. ще съм напълно искрен с всяка една жена, а оттам нататък да си решават. Не мога, колкото и да е страхотна една жена, да се лишавам от възможността да бъда и с други, които ме харесват и ме желаят и разбира се и аз изпитвам влечение към тях.

Просто няма как да създам моногамно семейство, няма да бъда част от подобно лицемерно неестествено ристенско образувание. Кръвта на моите езически предци бушува в мен, езическата ми природа ми казва - живей живота на древните крале, имай много жени и бъди свободен!



She Is Waiting To Kiss My Hand
But She Will Wait For My Command
My Chains And Collar Brought Her To Her Knees
She Now Is Free To Please
Woman Be My Slave
That's Your Reason To Live
Woman Be My Slave
The Greatest Gift I Can Give
Woman Be My Slave
Before Her Surrender She Had No Life
Now She's A Slave Not A Wife
Her Only Sorrow Is For Women Who Live With Lies
She's Taken Off Her Disguise
Woman Be My Slave
Chained Unto My Bed
Woman Be My Slave
Begging To Be Fed
Your Body Belongs To Me
Woman Come Here
Remove Your Garments
Kneel Before Me
Please Me
Woman Be My Slave
Chained Unto My Bed
Woman Be My Slave
Begging To Be Fed
I Want You Now
Woman Be My Slave



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.08.09 11:23



Интересно дали някои животинки и особено птици се насилват да са моногамни десетки(може би и стотина) години...
Но иначе си прав, че полигамията и полиандрията са си естествено състояние, но и моногамните отношения не са противоестествени. Просто е въпрос на усещане, а и на намиране на точния партньор.

Силата е нищо без контрол.


Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: DarthVader™]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.08.09 11:32



Наличието на поне един точен партньор съвсем не пречи да има поне още един или повече такива.





Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор DarthVader™ (power)
Публикувано26.08.09 12:12



зависи от точноста на съвпада...



Силата е нищо без контрол.

Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: DarthVader™]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано26.08.09 12:24



Да, моногамията е по-често срещана сред птиците ,отколкото сред бозайниците , а Човекът както знаем е бозайник

.
Не ме притеснява толкова ,че в съвременното общество се гледа като на отживелица на полигамията , а това че стана модерна полиандрията във вид : една женска мърша и около нея няколко влюбени до уши момчета. А тя горката не и се прави нито секс нито любов, защото жената по природа не е полиандрична.



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: DarthVader™]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано26.08.09 12:25



От една страна би могло да се каже: "Винаги може и по-добре."



От друга - перфектна жена няма, всяка си има плюсовете и минусите. Плюсовете на една могат да допълнят плюсовете на друга, като в същото време липсата на прекалено голямо обсебване от която и да е спомага в по-малка степен да се дразним и от минусите.



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор Бaxpaм (магиан)
Публикувано26.08.09 12:34



Аз приемам нещата малко по-различно. Полигамията си е имала и чисто практическа стойност - шанс за възпроизводство на най-силното.
Така де, в крайна сметка по света има толкова много качествени сперматозоиди и толкова малко качествени яйцеклетки. Да дадем шанс на тези сперматозоиди и да се раждат деца!
Един мъж колко деца може да има!? А една жена!?





Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор agrimonia (гностичка)
Публикувано26.08.09 14:00



"От друга - перфектна жена няма, всяка си има плюсовете и минусите."
Да, така е, но същото важи и за всеки мъж. Опасявам се, че никога не си срещал истинска любов и затова те е страх от обвързване. Ще избегна психологическия анализ в случая, защото не искам да те засегна





Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: бeзпътeн]  
Автор lila_va (Cat Lover)
Публикувано26.08.09 14:00



Дано твоето съкровище не чете тук


Говориш за обсебване, влечение, лицемерие... А любов? Да, едва ли моногамните организми в света са повече от 5%, полигамията е била предимство в хода на еволюцията, мъжете по своята същност са полигамни... Но забравяш, че при нас, хората, съществува т.нар. романтична любов... Може би не си я изпитал
Човек може /и трябва/ да контролира реакцията към чувствата си. Възникването на самите чувства е несъзнателен процес, но реакцията към тях ни различава от останалите видове.
Ето ти един хубав цитат за влюбването, любовта...
"... макар да знаеше прекрасно, че любовта неизбежно ще му донесе болка, притеснение и унижение, че тя на всичко отгоре разрушава покоя и преизпълва сърцето с мелодии, без човек да намери мирен час да оформи и спокойно да го изкове в нещо, той пак я посрещна радостно, отдаде й се напълно и започна да се грижи за нея с всички свои духовни сили, защото знаеше, че любовта обогатява и прави човека жизнен, а той жадуваше да стане богат и жизнен, а не спокойно да кове нещо..."
Друг е въпросът, че любовта въобще не е въпрос на избор - Just like belief, love isn't a choice.
Май се отклоних от темата, извинявай...



Тема Re: Езичество и полигамия IIнови [re: Бaxpaм]  
Автор lila_va (Cat Lover)
Публикувано26.08.09 14:17



„Предлагането на сперматозоиди надхвърля многократно търсенето“?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.